Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,396

На Херсонщині вироблятимуть органічний мед


ромео

293 views

 Share

На Херсонщині вироблятимуть органічний мед

 28.08.2019

 

Na-Hersonshhini-viroblyatimut-organichni

Меду на Херсонщині бджоли дають вдосталь – солодкого та духмяного. Але то мед звичайний, а тепер буде ще й органічний. Пакет документів та експертиз для постачання такого цінного продукту вже зараз готує засновник фермерського господарства «Таврійський пасічник» (село Таврійське Голопристанського району), голова Асоціації бджолярів краю Юрій Лавриненко. «Паперова» стадія обійдеться недешево – близько п’ятдесяти тисяч гривень, не рахуючи витрат часу. Натомість попит гарантовано: оптові фірми, котрі постачають товар до численних мереж українських магазинів органічних продуктів, готові забирати такий мед хоч зараз. При цьому, по ціні, у півтора рази вищій, ніж пропонують за такий самий, екологічно чистий «нектар», але…без супровідних папірців.

— Пасіки на Херсонщині переважно «мандрують», переміщуючись за цвітінням певних видів рослин-медоносів, у тому числі культурних. А ми знаємо, що для їх обробки аграрії використовують хімікати, які потрапляють і в мед. Тож така продукція органічною вважатися не може, — розповідає Юрій Лавриненко. – Натомість у мене пасіка стаціонарна, і мед бджоли беруть з різнотрав’я по лісових галявинах – спеціально для цього орендував двадцять гектарів поля та акацієвих насаджень. Тож накачати за сезон п’ять-десять тонн меду без жодних сторонніх домішок з моїх двохсот вуликів – цілком реальна задача.

Юрій Лавриненко розповів, що цьогоріч з медом узагалі все склалося добре. Протягом весни та перших двох місяців літа не бракувало дощів, тож медоноси квітували рясно, і бджолам було де збирати пилок. Відтак, вдалося отримати за сезон в середньому по 45 кілограмів добірного меду з різнотрав’я, тоді як у посушливий рік заледве 30 набирається. Єдине, що засмучує – низькі закупівельні ціни. Посилаючись на зниження курсу долара, оптовики, що беруть мед на експорт, продовжують збивати ціни на нього – вже до 30-33 гривень за кілограм. Це однаково дозволяє окупити витрати, проте дуже вже велика «прірва» залишається між оптовою вартістю продукції пасік в Україні та за її межами. 

«Якщо перерахувати у вільно конвертованій валюті, то вийде, що за кілограм меду ми отримуємо всього 1,3 євро, — каже Юрій Миколайович. – А от донька їздила до Барселони, і привезла мені набір з чотирьох баночок меду. У тамтешньому магазині за двісті грамів кінцевого продукту вона заплатила п’ятнадцять євро, що співставно із вартістю пляшки тамтешнього сухого вина. Тобто роздрібна ціна за кілограм виходить – 75 євро! Зрозуміло, що баночки, етикетки й транспортні витрати також забирають гроші. Але не стільки ж, скільки у «наварі» для посередників залишається!».   

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

https://newday.kherson.ua/na-hersonshhini-viroblyatimut-organichnij-med/

 Share

1 Comment


Recommended Comments

:umora:. Головне правильний маркетинг...   А поля навколо Гладківки можна вважати зоною "екологічного раю.".  І тільки там  на Херсонщині все росте саме по собі, без "ніякої хімії"..:umora:. До речі вже чув про  те "різнотрав"я", в фантастичних для наших країв обсягах... І куди той соняшниковий мед подівся, одні юджоли знають:umora:

 • Like 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...