Вінниччина: нарада з питань бджільництва
- 22 лютого 2019
На Вінниччині розглянули актуальні питання ведення галузі бджільництва
Сьогодні, 22 лютого, в приміщенні ТОВ «СП «Мед Поділля» відбулась нарада з актуальних питань ведення галузі бджільництва Вінницької області.
В нараді взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко; директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук; представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області; голови районних спілок пасічників; провідні пасічники районів.
Модератор заходу - керівник ТОВ «СП «Мед Поділля» Іван Микитюк.
У своєму виступі перший заступник голови ОДА Андрій Гижко зазначив:
«Ми сьогодні запросили вас для того, щоб обговорити актуальні питання ведення бджільництва в області, дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі, а також про безпеку використання засобів захисту рослин.
Питання розвитку вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим, адже кількість нових ринків збуту цієї продукції впродовж останніх років зростає.
Протягом останніх років на пасіках області щорічно виробляється понад 4 тис. тонн меду, експортується понад 3,5 тис. тонн на суму більше 7 млн. дол. США».
Зі словами подяки звернувся Андрій Гижко до керівника підприємства «Мед Поділля» Івана Микитюка. «Підприємство, яке ви очолюєте, являється сьогодні найбільшим експортером меду на Вінниччині, а також допомагає пасічникам у вирішенні нагальних питань, що стосуються бджільництва»,- зазначив посадовець.
Про розвиток галузі бджільництва у Вінницькій області у формі презентації інформував директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, він, зокрема, зазначив:
« Як профільний департамент, ми хочемо винести сьогодні на нараду пропозицію про формування в області реєстру бджолярів (базу даних), також хочемо запропонувати вам створити інтерактивну мапу посівів сільськогосподарських культур, зокрема, медоносів: соняшника, гречки та ін. Той, хто займається бджільництвом, зможе безперешкодно отримати інформацію і в подальшому комунікувати з керівниками сільгоспформувань, які здійснюють посіви»,- підкреслив Микола Ткачук.
Основні вимоги санітарного законодавства щодо застосування пестицидів у народному господарстві довів до відома учасників наради Володимир Хитрук - начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
З нормативно-правовими актами в галузі бджільництва, порядком реєстрації пасік та правилами проведення обстеження пасіки при підозрі на отруєння та із профілактичними мірами по недопущенню отруєння бджіл пестицидами ознайомив присутніх заступник начальника управління – начальник відділу державного контролю управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Віталій Червань.
Сергій Франков - начальник відділу контролю за обігом захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області поінформував учасників наради про застосування в області засобів захисту рослин у відповідності до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні.
В обговоренні питань порядку денного взяли участь голови районних спілок пасічників, пасічники з різних районів області.
- 3
7 Comments
Recommended Comments