Jump to content

З "теплим Олексою"


Recommended Posts

Вітаю всіх з першим пасічничим святом в році. Бажаю успішного сезону, а головне здоров"я всім і вашим бджілкам. Є старий пасічничий тост - щоб меди медились, щоб рої роїлись, а пасічники не журились! :az:

Link to comment
Share on other sites

Дякую на доброму слові!А день і справді починається гарно.О 5-й ранку було шість тепла,але ясне небо і сонечко засвідчують,що Олексій і справді Теплим цього разу буде.

Link to comment
Share on other sites

"30 На ОЛЕКСІЯ тепло весна буде тепла." Вітаю всіх пасічників зі святом, бажаю теплого сонячного дня і такої ж весни. :az:

Link to comment
Share on other sites

Вітаю всіх з цим днем! Погода видається теплою, отож, маємо добрий прогноз!

Link to comment
Share on other sites

на Теплого Олекси оглядали сім’ї. Поділимося враженями. В околицях Львова, а саме там розміщені наші пасіки цвіте козяча верба і за 2–3 теплих дні бджоли встигли поповнити запаси пилку та нектару, особливо у тих сім’ях, де було найменше розплоду. Загалом тепла погода наприкінці лютого (саме тоді були перші обльоти) не особливо вплинула на збільшення розплоду та зменшення запасів кормів. Станом на початок квітня в бджолосім’ях розплоду зачно менше (всього на 1–3 рамках, а вдеяких сім’ях лише яйця), ніж за спостереженнями минулих років. А дехто з нас ще збиває і фарбує нові корпуси для збільшення пасіки, бо прогнози на цьогорічні ціни на мед оптимістичні. Можливо, це пов’язано з зимовими втратами бджолосімей в Україні. Бажаємо, щоб перші весняні роботи на пасіках приносили тільки задоволення та приємну втотму від якісно зробленої роботи. Успіхів!

Link to comment
Share on other sites

В мене така сама ситуація з розплодом. Втрати також є, але незначні. Вцілому ситуація гірша, ніж в минулому році, але будемо надіятися на ті оптимістичні прогнози. Успіхів усім в новому сезоні. І, як казав Василь Олексійович Соломка, давайте заллємо Україну медом! :ay:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Всіх вітаю з першим в цьому році пасічничим святом Теплого Олекси. Нехай Святий Теплий Олекса , благословить Вас і бджіл ваших на пожиток, на добро, на густі меди, на часті рої, на рівні воски Господу Богу на офіру , а Вам на пожиток!

Link to comment
Share on other sites

Братство бджолярів Землі Волинської"Ройовий Стан" 29березня з нагоди свята Теплого Олекси і 5-річчя братства провело дійство" Я вас, бджоли, благословляю!"Пропоную фотозвіт з свята post-578-1238526597_thumb.jpg post-578-1238525894_thumb.jpg post-578-1238525846_thumb.jpgpost-578-1238525937_thumb.jpg post-578-1238526070_thumb.jpgpost-578-1238525990_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хочу подякувати Волинським братчикам за вітання і за ту велику справу, яку вони роблять в напрямку збереження народних традицій краю. Хай вам Бог допомагає! :hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Всіх вітаю з першим пасічничим святом в році. Успіхів в сезоні. :az: СВЯТА ТЕПЛИЙ ОЛЕКСА 30 березня знаменує початок роботи пасічників. Якщо погода вже тепла, сніг зійшов, то пасічники виносять вулики з бджільника, замовляють бджіл, щоб інших хазяїв не шукали, а потім моляться, щоб Бог послав гарне літо й, відповідно, багато меду. Якщо ж сніг іще не зійшов, морози ще досить сильні, то пасічники обмежуються примовляннями, зверненими до бджіл, аби ті потихеньку прокидалися й готувалися до роботи. Народна традиція велить пасічникам, випускаючи бджіл на теплого Олексу, викопати посередині пасіки невеличку дернину й обнести пасіку цією дерниною три рази. Під час третього обходу слід доторкнутися дерниною до всіх вуликів і проказати наступне: — Як земля не зрушує зі свого місця, так най і бджоли мої не зрушують від свого хазяїна! За стародавнім віруванням, на теплого Олексу вівсянка співає свою першу в цьому році пісеньку — це одні з перших звуків весни. Щука цього ж дня лід хвостом розбиває, і це навіть почути можна, варто тільки вийти рано-вранці до води й прислухатися. За легендою, ту весняну щуку, що лід розбиває, можна голими руками впіймати, один мужик так і зробив, але через три дні помер. А перед смертю йому весь час здавалося, що спіймана щука зі страшенною силою його хвостом по голові б'є. Якщо спіймати цю щуку, то можна з рибальством сміливо прощатися — не буде вже вдачі. Щука викидає ікру за звичай на теплого Олексу, тож завзяті рибалки святкують цей день, сподіваючись, що з Божою допомогою рибалити будуть вдало. Народна хитрість підказує: якщо бажаєш гарного врожаю пшениці, то на Явдохи, сорок святих і теплого Олексія слід, вийшовши із церкви, одразу вибрати якнайкраще зерно для посіву. Тоді зернові дуже добре вродять. У цей час журавлі повертаються з вирію. Відповідно до фольклорних переказів, журавель «відповідальний» за лад і згоду між птахами. Існує повір'я, що якщо діти кинуть на землю червоний пояс або хустку, то журавлі далі не полетять, а кружлятимуть над тим місцем, де пояс лежить, і потроху спускаються до землі. Цей звичай має назву — «перев'язування дороги червоним поясом». Зруйнувати журавлине гніздо — великий гріх, оскільки журавель — небесний птах. Ведмеді прокидаються та, худі, облізлі й голодні, починають шукати чогось їстівного. Про те, як ведмеді з'явилися, існує легенда. «Якось раз просився чернець до хати переночувати — у лісі, бач, заблукав. Але жоден господар не пустив ченця на ніч. Чернець розгнівався та прокляв жорстоких людей — і вони стали ведмедями ». Інша ж легенда ось як пояснює факт ведмежого існування: «одного разу мірошник хотів Ісуса Христа перелякати, тому й надягнув кожух хутром нагору. Коли Ісус Христос повз нього проходив, мірошник почав ревіти, а той і говорить: — От і реви так, поки світ стоїть і сонце світить! І одразу після цих слів став мірошник ведмедем.

Link to comment
Share on other sites

СВЯТА ТЕПЛИЙ ОЛЕКСА

Завидую вам чистой, прямой завистью :az::az::az:
Link to comment
Share on other sites

Завидую вам чистой, прямой завистью

Сергей, лучше присоединяйся. :az: Ты и так самый украинский белорус среди пчеловодов. :IMHO1:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...