Перейти к содержанию

Можливо, один із способів лікування чи оздоровлення бджіл


Рекомендуемые сообщения

останнім часом,вивчаючи хвороби бджіл,з"явилися деякі думки, якими хочу поділитися з форумчанами... чому-б не використовувати в бджільництві методи,які використовуються в інших галузях.ось що я маю на увазі: 1.колись на власному досвіді перевіряв методику,вигадану здається Б.Болотовим.суть в наступному-береться сироватка,в неї опускається в мішечку будь-який тип трави.все це залишаєть в банці,доки не перебродить.далі людина п"є цю рідину і таким чином лікується. наприклад,у вас хвора печінка-вибираєте будь-яку лікарську траву,яка допомагає при хворобах печінки,хворе серце-траву від серця і т.д. що це дає?на відміну від просто відвару,ВИ ВИРОЩУЄТЕ ПЕВНИЙ ТИП ЖИВИХ МІКРООРГАНІЗМІВ(БАКТЕРІЙ),ЯКІ ВОЛОДІЮТЬ ЯКОСТЯМИ ДАНОЇ ТРАВИ! я,наприклад таким чином настоював чистотіл для покращення імунітету. ви випиваєте живі бактерії,повторюю,тут ключове слово ЖИВІ,які одразу беруться за роботу у вашому тілі. також властивістю даного методу (за словами Болотова)Є здатність цих мікроорганізмів пригнічувати інші більш слабкі форми,які існують в організмі за рахунок сили. чим "сільніша" трава-тим сильніші бактерії(здається так). 2.у виноградарстві застосовується методика настоювання і бродіння перегною. цим розчином обробляють листя.таким чином виліковуються деякі грибкові захворювання,за рахунок того,що мікроорганізми,які знаходилися в розчині,розмножуючись,не дають розмножуватися іншим... для самого винограду ці бактерії не шкідливі... я не приводжу тут точних цифр,якщо буде потрібно-опишу докладніше-хочу щоб ви зрозуміли"механику дела" РОБЛЮ ПІДСУМОК: на даний моментмною описані два напрямки можливого руху у лікуванні бджіл- 1-виготовлення БІОЛОГІЧНО АКТИВНОГО розчину для обробки комах від хвороб. 2-виготовлення БІОЛОГІЧНО АКТИВНОГО розчину, мікроорганізми якого будуть жити на бджолах(не шкодячи їм)і завадить іншим мікроорганізмам жити на них. а також вважаю,що є ще один напрямок,(третій)який просто НЕОБХІДНО освоювати.він точно не принесе шкоди бджолам-нідкормка бджіл БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ розчином. наприклад з метою підвищення імунітету давати їм настоянку ехінацеї,що бродить(додавати в підкормку).а таких трав десятки... думаю,що сироватка як база підходить,бо читав,що бджолам можна давати молоко. взагалі я думаю,що пасічники-народ природи,і тому кожен знає якісь свої трави... на сторінках форуму читав про"тысячелистник",чув,що від кліща використовують "багульник" і так далі. Що думаєте про це,ШАНОВНІ ФОРУМЧАНИ? P.S.вищеназвані розчини для людини можна виготовляти не тільки для лікування,а,використовуючи різні трави-для покращення емоційного стану,заспокоєння,задоволенн,розслаблення і т.д. тож мабуть і для бджіл можна. головне запам"ятати-сироватка під час бродіння (точніше мікроорганізми,які в ній виростуть будуть на 100 % мати якості тієї трави,яку ви покладете в неї(сироватку). бродіння молочнокисле,а не спиртове,тож і з цієї точки зору теж нормально. а якщо бджоли ще й поскладають підкормку в комірки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давным-давно уже известно про обработки семей с признаками гнильцовых заболеваний сывороткой. Добавление эхинацеи в подкормки - тоже известный, но не доказуемо-полезный факт. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давным-давно уже известно про обработки семей с признаками гнильцовых заболеваний сывороткой. Добавление эхинацеи в подкормки - тоже известный, но не доказуемо-полезный факт. :dntknw:
шановний Bombus! у своєму повідомленні я наголошував НЕ на травах чи сироватці! мова йшла про МІКРООРГАНІЗМИ, ВИРОЩЕНІ на ТРАВАХ В СИРОВАТЦІ!!!!ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННІ при лікуванні бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня я планую в цьому році провести маленький експеремент з Элеутерококк контрольна група буде з 2 сильних і 2 середніх сімей планую почати підкормку преблизно 15 квітні по 1 червня після проведення експеременту відпищусь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня я планую в цьому році провести маленький експеремент з Элеутерококк контрольна група буде з 2 сильних і 2 середніх сімей планую почати підкормку преблизно 15 квітні по 1 червня після проведення експеременту відпищусь
доброго дня Андрію! підкормку будете давати виготовлену традиційним шляхом чи методом,описаним мною вище? елеутерококк від чого(просвітіть будь-ласка). Дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Элеутерокок (аналог женьшеня): 15г экстракта элеутерокока на 1л сиропа. Подкормка дает большой эффект в развитии семей пчел. екстракт з корнів коштке 5 грн одна плящка 50 г вистачить на 3 рази "За высокие медосборы" Е.Ф.Волынцевич, Москва 1981г

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Элеутерокок (аналог женьшеня): 15г экстракта элеутерокока на 1л сиропа. Подкормка дает большой эффект в развитии семей пчел. екстракт з корнів коштке 5 грн одна плящка 50 г вистачить на 3 рази "За высокие медосборы" Е.Ф.Волынцевич, Москва 1981г
дякую за інформацію,щодо... кокка! але бачте,ви будете давати екстракт,що докорінно відрізняється від описаної методики. екстракт(безсумнівно дуже корисний)все-таки МЕРТВА речовина. чи не хотіли-б ви додати до вашого експеримента ще один вулик з підкормкою,виготовленою способом молочно-кислого бродіння на основі сироватки і "агента" елеутерококка? і повідомили-б нас про результат вашого експерименту.тим більше була-б можливість порівняти "КЛАСИЧНУ" і "НОВУ" систему підкормки.(поняття введені для кращого розпізнавання). НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ,сам зайнятися в цьому році навряд чи зможу по причині малої поки що кількості сімей. але як буде така можливість-я негайно займуся цим. найбільше на даний момент цікавить експеримент з використанням"агента"БАГНА ЗВИЧАЙНОГО проти кліща та ДЕРЕВІЮ від аскосферозу!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а також вважаю,що є ще один напрямок,(третій)який просто НЕОБХІДНО освоювати.він точно не принесе шкоди бджолам-нідкормка бджіл БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ розчином.

Для таких експерементів треба принаймні мати хоч елементарну теоретичну підготовку по БАР.
найбільше на даний момент цікавить експеримент з використанням"агента"БАГНА ЗВИЧАЙНОГО проти кліща та ДЕРЕВІЮ від аскосферозу!

За багно звичайне тільки чув що впливає на кліща, а ось деревій від аско використовував досить успішно і без взяких додаткових переробок. Якщо у Вас є конкретні пропозиції, чи методи, то думаю, що знайдуться добровольці для експерементів в цьому напрямку. Колись надибав на такий препарат проти кліща, як БІВІТАЛ і РОЛИКИ викладав. То цей препарат здається якраз на БАРах. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а також вважаю,що є ще один напрямок,(третій)який просто НЕОБХІДНО освоювати.він точно не принесе шкоди бджолам-нідкормка бджіл БІОЛОГІЧНО АКТИВНИМ розчином.

Для таких експерементів треба принаймні мати хоч елементарну теоретичну підготовку по БАР.
найбільше на даний момент цікавить експеримент з використанням"агента"БАГНА ЗВИЧАЙНОГО проти кліща та ДЕРЕВІЮ від аскосферозу!

За багно звичайне тільки чув що впливає на кліща, а ось деревій від аско використовував досить успішно і без взяких додаткових переробок. Якщо у Вас є конкретні пропозиції, чи методи, то думаю, що знайдуться добровольці для експерементів в цьому напрямку. Колись надибав на такий препарат проти кліща, як БІВІТАЛ і РОЛИКИ викладав. То цей препарат здається якраз на БАРах. :dntknw:
п.Mapet,я не зовсім розумію,що значить "теоретична підготовка по БАР".хіба така є взагалі? моєю теоретичною базою була брошура Болотова,здаеться"я научу вас не стареть и не болеть". про існування якихось інших експериментів у цій галузі взагалі не чув... далі що стосується деревію і аскосферозу.як я читав,ви посипаєте деревіємрамки(якщо неправий-поправте).ефект з часом послаблюється,доводиться весь час підсипати нову порцію... у випадку з БАР ви в певному середовищі(в даному випадку сироватка)за допомогою молочно-кислого бродіння вирощуєте бактерій в середовищі деревію.завдяки цьому отримуємо"бактерію деревію",яка Є ЖИВОЮ ФОРМОЮ РОСЛИНИ деревій.тобто ми із рослинної форми днрнвій переводимо в "ТВАРИННУ" форму. ця форма ЖИВА,і продовжує жити,попадаючи в організм живої істоти.це все одно,що напхати бджолу деревієм,який буде продовжувати рости в її тілі. можна подумати ,що подібного ефекту можна досягнути,згодовуючи бджолам відвар ,або настоянку деревію. натоянка,або відвар будуть без сумніву корисним,але МЕРТВИМИ водяними витяжками! згодовування БАР теоретично може мати такі наслідки: 1.попавши в організм бджоли мільони "маленьких деревіїв"будуть лікувати бджіл зсередини. 2.в бджолиному молочці ,яким бджоли будуть готувати розплід автоматично будуть присутні бактерії "живого деревію". 3.температура БАР під час бродіння -десь приблизно 36 градусів,отже в кормах,складених про запас,бактерія зможе існувати ЖИВОЮ до повного використання(зважаючи на температуру у вулику). Дослідів на бджолах не ставив,на людях-скільки завгодно. вживав БАР на чистотілі та шипшині(взимку).остання-по ефекту дії на організм просто вражає! цікаві експерименти проводив-у дві банки клав однакові рослини,але вирвані в різних місцях-перша група-найбіль красиві,відбірні рослини.друга-вирвані близько смітника,на поганому грунті,одне слово непривабливі ззовні,або ті,які не хотілося інтуїтивно рвати. своїм рідним давав випити то з однієї,то з іншої банки(причому вони не знали про експеримент взагалі).так от симптоми дії напою були однакові,але після "поганої"банки люди починали проявляти більше агресії... можливо комусь ідея застосування цього методу в бджільництві здасться зовсім"бредовою",але хто-знає...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні форумчани! З того,що тема "замерзла",мені здається,що більшість людей просто не розуміють,чого від них хочуть.... Поясню:конкретно шукаю віртуальних "колег",для проведення спільних досліджень по цій темі. розміри пасіки значення не мають,головне- системність. і викладемо результати.Ви-свої,я-свої. приблизна тема:Дослідження впливу БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ РОЗЧИНІВ на бджолу для лікування,або оздоровлення. приблизна методика описана вище,далі можемо виробити спільний план дій! УТОЧНЮ_мова не про НАРОДНУ МЕДИЦИНУ,а про АЛЬТЕРНАТИВНУ ГІЛКУ народної медицини! Ще-ПОВІРТЕ-у мене великий стаж альтерн.методик для людей,вкючаючи йогу і 40-денне голодування,але ВИРОЩУВАННЯ МІКРООРГАНІЗМІВ У ПЕВНОМУ СЕРЕДОВИЩІ для лікувальних цілей-ОБОВ"ЯЗКОВО варте уваги!!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

п.Mapet,я не зовсім розумію,що значить "теоретична підготовка по БАР".хіба така є взагалі?

Я мав на увазі, що я тільки то бачив, але не їв... :smile:
можливо комусь ідея застосування цього методу в бджільництві здасться зовсім"бредовою",але хто-знає...

Взагалі тема ДУЖЕ цікава, але обговорювати те, в чому ні бум-бум(як оце зараз я ;) ) не має змісту. Я б залюбки пристав до Ваших експериментів, проте моє перебування на пасіці епізодичне, тож про систематичність мови нема. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

HI EVERYBODY! Хух,ну і холодно.... наскільки я розумію,напрацювань в цьому напрямку НЕМАЄ,бо навряд чи хто приміняв таку технологію будь-де.Отже тут ми всі першопроходці... Щодо систематичності-навряд чи треба постійно перебувати на пасіці,бо обробка БАР(як я розумію) не буде відрізнятися від традиційної методи:підкормка навесні та восени,а між цим-N-на кількість обробок розпиленням... Питання,чи будуть бджоли брати цю підкормку,і чи не викличе це у них"швидку". від обробки розпиленням звичайно нікуди не дінуться,яле чи буде таким чином препарат діяти на того-ж варроа,чи ні...і ще маса питань... звичайно,обробляти піддослідні сім"ї навесні хім. преператами НЕ МОЖНА!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Любая попытка лечить и тем более с профилактической целью это путь в тупик. Мы сначала поддерживаем , а затем начинаем размножать пчел утративших естественную сопротивляемость болезням, а их надо ликвидировать и разводить жизнестойких. лисий, советую сосредоточится на вопросе расширения пасеки, содержание пчел принесет много позитивных эмоций и желаю вам не сталкиваться с проблемами лечения пчел :IMHO1::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Любая попытка лечить и тем более с профилактической целью это путь в тупик. Мы сначала поддерживаем , а затем начинаем размножать пчел утративших естественную сопротивляемость болезням, а их надо ликвидировать и разводить жизнестойких. лисий, советую сосредоточится на вопросе расширения пасеки, содержание пчел принесет много позитивных эмоций и желаю вам не сталкиваться с проблемами лечения пчел :IMHO1::hi:
Брониславович,а ви своїх бджіл обробляєте ВЗАГАЛІ ЧИМ НЕБУДЬ? наприклад від варроа?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще одна спроба ПРОСТОГО формулювання: "ЧИ МОЖНА У ВИПАДКУ ЗАХВОРЮВАННЯ БДЖІЛ(будь-якою відомою хворобою)замість хімічної обробки застосовувати БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ РОЗЧИНИ"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! І ВСЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! І БУДЬ-ЛАСКА,НЕ ТРЕБА В ЦЬОМУ Г.......... ШУКАТИ ЗОЛОТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Доброго дня , Панове ! Тема дуже цікава для мене , оскільки не застосовую хімії зовсім і ні в чому . Тому шуукаю альтернативні способи оздоровлення бджіл . Готовий прийняти участь в експеременті . Хоча підхід Брониславича вважаю найправильнішим , хотів би поспілкуватись з пасічником , що зовсім не лікує бджіл . І при цьому пасіка процвітає хоча б декілька років . Поки що таких не зустрічав .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Шановний Садівник!(і всі бажаючі,може такі є). :az: Якщо у вас ще не пропало бажання поекспериментувати з БАР-давайте таки зробимо це! Для цього нам треба виробити план спільних дій-що робити ,як,коли і т.д. Вважаю,що в якості "агента" (тобто трави,яка буде добавлятися в банку)має бути трава місцевого походження,загальнодоступна.(не квіти ірландського моху,зібрані на північних схилах Ельбруса в травні... :umora: ) Найбільшу цікавість у мене викликає робота з полином,хроном,чебрецем і прополісом. Міркую,що обробка БАРом має бути у вигляді підкормки а також оприскування бджіл з пульвера. Також треба розрахувати дози,терміни і періодичність застосування.... Ваші думки з цього приводу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо у вас ще не пропало бажання поекспериментувати з БАР-давайте таки зробимо це! Міркую, Ваші думки з цього приводу?
Дуже все це мене зацікавило,але є кілька "але"...В минулому році мій садочок(біля 100 дерев і десь стільки ж кущів) пережив третє літо.Крім коров"ячка діаметром 1-1,5м кругом кожного дерева і трохи меншого діаметру кругом кущів і поливу вони не бачили більш ніякої"хімії".Правда,ще я з рослинками розмовляю,хвалю їх,радію з ними і за них,молюсь за них,благословляю,прошу Господа захистити їх і благословити.Хто з моїх "потугів" тільки не сміявся,і діагнозів своїм "вихованцям" вислухав багато - і тим вони боліють,і тим...І от цієї зими кум(профі в вирощуванні і продажі саджанців) почав зацікавлено і з деякою повагою до цих "експериментів" відноситись,особливо як дізнався,що 4 "семеренки" дали реальних кілограм 40 яблучок,які уже доїдаємо(правда,процентів 30 з дірочками від черв"ячків).Я це розповів не для того,щоб похвастатись - по-перше,може кому допоможе мій хоч невеликий,але досвід.По-друге,від вас через рік після пропозиції поекспериментувати чекав розповіді про ваші єксперименти в цьому році,особливо про їх результати.А то виходить,як ми жартували в армії:Комиссар:"Вперед,друзья,а я за вами..."Щоб за вами пішли люди,потрібно почати і достигнути якихось результатів.Є до вас конкретне запитання:прополіс,наскільки знаю - природний антибіотик.Чи існує досвід його використання в лікуванні рослин від вірусів?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ваші зауваження щодо не проведення експеримента вважаю АБСОЛЮТНО ЗАКОННИМИ,мушу визнати,що я-свиня! :umora: Але... Не знайшовши однодумців(тоді),я і сам почав втрачати цікавість до питання,а потім на голову упали 15 маток,почалася моя "нуклеусна війна" і уже було не до експериментів.... Обіцяю виправитися і все-таки щось утнути в цьому році :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обіцяю виправитися і все-таки щось утнути в цьому році :hi:
Тема дуже цікава і дуже потрібна,у всьому світі росте попит на "чисті"продукти харчування і не тільки.Один мій хороший товариш планує відкрити магазин харчових продуктів з реальною гарантією їх чистоти - це вже давно є в усіх цивілізованих країнах,т.н. фермерські продукти,відділи в маркетах.На днях знайшов виробників більш-менш чистого мила,в другому місці - виробників прального порошку без фосфатів(які заборонені в більшості країн світу),проростає потроху щось і правильне в Україні,хоча з великими потугами.Те,чим ви хочете зайнятися,взагалі-то повинні робити професори-академіки з державою разом ,але,але...Так що нам тепер:простиню на голову і повзти в сторону цвинтаря?Не дождуться!Але жити потрібно,і нащадки спасибі навряд чи скажуть нашим правителям,а от,згадав:Данія після ВВВ була в ситуації,набагато гіршій,ніж ми зараз:головним "товаром",який ішов на експорт,були дівчата,мужики тупо спивались.І от два(Д В А!!!) чоловіка змінили все,навіть клімат на території країни :полковник у відставці довго екпериментував,поки не знайшов дерево,яке не вимерзає під впливом арктичних вітрів і посадив захисні ліси на півночі,а священник створював з Божою допомогою Церкви і школи по навчанню,як вирощувати сільгоспрослини і т.п.Коли ліси прижились,клімат пом"якшав,а тут пішли випускники сільгосп"академієв".І пішло-поїхало.Це не красива казочка,це з історії Данії... Щоб щось зробити,треба робити.Почніть хоча б з досконального вивчення теми в неті,щось виняньчите - пишіть,чим зможу - допоможу. :hi::hi::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Інфи у мене зібрано достатньо,буду поступово викладати,але на зв!зок вийду після 4 лютого. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Інфи у мене зібрано достатньо,буду поступово викладати,але на зв!зок вийду після 4 лютого. :ah:
;):) Вываливайте все сразу,на то и форум,может там и брильянтики есть,в этой куче!А Вы их просто не видите?А гуртом,знаете... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Доброго всім дня! Перед тим,як почати-уточнення...Це-НЕ наукова робота,а звичайні розмірковування.Тому Я не несу ніякої відповідальності за подану інформацію... :hi: Я не буду передруковувати інфу,оскільки у мене зібрані основні тези,не знаю звідки взяті.Буду викладати уже класифікацію.(за відсутністю часу).Вибачте за можливий "сумбур". Отже-існує кілька шляхів дії на кліща: 1.зовнішнє попадання на тіло(обприскування,через пари,контакт з носієм речовини(полоски,порошки)) 2.внутрішня-через потрапляння речовини в кров бджоли,а звідти- до кліща.Основна умова-щоб агент(речовина)була не шкідливою для бджіл,і згубною для кліща... Вважаю,що існує ще один шлях.Це не пряма дія на паразита,а так би мовити опосередкована(косвенная).Але яка не поступається першим двом.Отже... 3.Підняття імунітету у бджіл з допомого БАР,оскільки все частіше доводиться читати,що імунітет-дуже важлива складова у боротьбі з варроа. :ay: Відповідно до цього,розробка БАР також має вестися в різних напрямкахбо пункт 1 не завжди передбачає потраплянню агента в шлунок,а п.2 і 3-обов"зково у вигляді підкормки. Далі. Ароматичні олії я поки що не розглядав для застосування,та все-ж: При дослідженні вливу їх на кліща варроа в лабораторних умовах були виявлені такі результати ореган,сосна- були безпечні і для бджіл,і для варроа. полин,евкаліпт-впливали на кліща,але були отруйні для бджіл ялівець,м"ята,мирт,розмарин і чабер-були досить ефективні проти кліща 75%,але і шкідливі для бджіл-10%. тим"ян,лаванда,умеренный мудрец,дикий мудрец-були ефективні проти варроа і не шкідливі для бджіл. Далі автор перечисляє найефективніші масла:P-cymene, ?-terpinene, thymol, carvacrol, 1,8-cineole и thujones. Тут треба ВЕЛИКЕ уточнення!Тим"ян,який зустрічається в статті-че не що інше,як наш Чебрець,який є одним з фаворитів серед рослин за вмістом ТИМОЛУ. На мурашиній і молочній кислотах зупинятися не буду,оскільки поки що не знаю,що з ними робити... Цкаво,а сама зброджена сироватка,являючись кислим середовищем,буде виділяти якісь пари?Чи можна буде просочивши якусь тряпчину класти на рамки,чи під рамки?Чи дасть це результат?Або так,що бджоли проходячи,постійно"терлися"об носія БАР? Але спершу на практиці треба перевірити "краеугольные камни"-чи будуть бджол брати подібну підкормку,і чи не буде у них в результаті проносу :ah: Без виконання цих умов вся подальша "возня" безглузда...Хоча...Залишається варіант 1-коли наприклад бджіл тільки оприскувати за допомогою "росинки".В цьму випадку два варіанти-виготовити такий БАР,що потрапивши на кліща убиває його своєю токсичністю(неприємним запахом,чи взагалі будь-яким дискомфортм).Або такий БАР,після якого бджол будуть чиститися,скидаючи з себе кліщів... Але чи виправдане виготовлення БАР в цьому випадку?Чи буде воно ефективніше простих відварів або настоянок ? До речі,кислоти вважаються одними з перспективних напрямків,через потрапляння парів крізь запечатані комірки,що в свою чергу деє змогу обробляти сім"ї з запечатаним розплодом... :ay: Далі буде...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю всіх :hi: Минулого разу були описані способи зовнішньої дії на кліща.Наступний "розділ"-як убити(паралізувати) кліща через кров бджоли :ah: Далі просто для інформації : Гематические яды (Heamotoxic) — яды, затрагивающие кровь. Нейротоксины (Neurotoxic) — яды, поражающие нервную систему и мозг. Миоксичные яды (Myotoxic) — яды, повреждающие мышцы. Гемотоксины (Haemorrhaginstoxins) — токсины, которые повреждают кровеносные сосуды и вызывают кровотечение. Гемолитические токсины (Haemolysinstoxins) — токсины, которые повреждают эритроциты. Нефротоксины (Nephrotoxins) — токсины, которые повреждают почки. Кардиотоксины (Cardiotoxins) — токсины, которые повреждают сердце. Некротоксины (Necrotoxins) — токсины, которые разрушают ткани, вызываяя их омертвление (некроз) Другие токсины... Можливо у когось будуть якісь думки з цього приводу :ole_ole: ....Особисто для мене цей спосіб поки що не осмислений і майже не досліджений. З рослин,які можуть бути використані в даному напрямку знайшов- "пиретрум красный, или кавказская ромашка;пиретрум розовый, или персидская ромашка,пижма,ежевник безлистный". На додачу деякі думки по темі взагалі.Думаю,що можна вирощувати "гібридні" бактерії,вирощуючи послідовно в декількох середовищах послідовно.Також цікаві думки приходять щодо використання прополіса в цих благородних цілях. Але це все можна перевірити тільки на практиці.А практика набагато приземленіша поки що.... :umora: Отже,що намічено з практичної частини(на перші пів року) Дослід буде проведено на двох вуликах не оброблених з весни від кліща. бджолам буде даватися підкормка і проводитися оприскування росинкою.За задумкою,підкормка в даному випадку має бути більше стимулюючою,а оприскування більше направлене на кліща. Підкормка у вигляді сиропу(планую приготувати БАР,а потім добавляти цукор),оприскування-просто БАР без цукру.В одному вулику підкормка буде виготовлена по типу препарата КАС-81 тільки БАР,оприскування-БАР з чебрецю.Оприскування-мінімум тричі.Що у другий вулик-думаю.В моє поле зору попадають:хрін,червоний гострий перець,прополіс.З цього щось виберу... Забув сказати,що першопочаткове середовище можна змінити.Наприклад,якщо покласти в банку для бродіння склянку меленого гострого перцю,то сироватка буде"гострою" :at: .Після того як перебродить-використовуємо як закваску.Тобто беремо всього ложку з першої банки.Таким чином у п"ятій банці матимемо тих же бактерій,що і в 1-й ,але сама сироватка буде не перченою.Теж багато цікавих думок приходить з цього приводу... Проконтролювати ефективність думаю на початку осені-Після осінньої обробки БАРом поставити смужки,простелити змазану газету під низ і порахувати кліща. Щодо самого БАР.Спочатку збираюсь зробит загальну закваску,а потім додавати її в банки з конкретними травами. Кількість обробокбуде коректуватися по ходу.... Ось поки що така "концепція",а там буде видно... :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...
Доброго дня я планую в цьому році провести маленький експеремент з Элеутерококк контрольна група буде з 2 сильних і 2 середніх сімей планую почати підкормку преблизно 15 квітні по 1 червня після проведення експеременту відпищусь

Доброго дня! Чи вдалося провести експеримент?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Можливо, один із способів лікування чи оздоровлення бджіл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...