Jump to content

В Україні вперше за півстоліття оновлять систему прогнозів погоди


Recommended Posts

Будемо надіятися що скоро вже будуть точні прогнози погоди.

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підписала протокол про наміри з американською компанією Baron – Critical Weather Intelligence. Передбачувана співпраця буде спрямована на модернізацію гідрометеорологічної системи в Україні, яка не оновлювалася з 1970-х років.

Згідно з інформацією, встановлять 13 радарів і кілька тисяч спеціальних датчиків, які допоможуть робити швидше і більш достовірними метеопрогнози і тим самим завчасно реагувати на можливі надзвичайні ситуації та небезпечні погодні і природні явища.

Після схвалення проекту в українському парламенті і владою США, за 2-3 роки система буде розгорнута повністю, сказав міністр МВС Арсен Аваков.

«Більше трьох років ми готувалися до підписання цього документа. Наші фахівці відвідували заводи компанії Baron, американський Eximbank підтвердив готовність надати фінансову підтримку в реалізації проекту. Підписання протоколу про наміри – це початок масштабного реформування гідрометеорологічної служби України. Наші фахівці будуть бачити забруднення повітря по всій країні, передбачати температуру хвойної підстилки в лісах, насиченість водою атмосфери, будуть бачити рівень річок. Наша система буде кращою, ніж у багатьох країнах Європи», – заявив міністр.

Нагадаємо, Україна увійшла в нову кліматичну зону, а в 2021 році погода відповідатиме європейській. Зима буде похмурою і дощовою, а літо стане не тільки довше, але і очікуються аномально високі температури.

 
Автор: UA.NEWS
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

радари ті, напевно, подвійного призначення будуть. Але ми будемо сподіватися, що бджіл відлякувати вони не будуть

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...