Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,537

Європейське бджільництво стоїть на межі кризи


ромео

2,856 views

 Share

Європейське бджільництво стоїть на межі кризи, наслідки якої можуть бути незворотними

17 Червня, 2023
 
Редакція GrowHow.in.ua  2023-06-16
Європейський сектор бджільництва стоїть на порозі масштабної кризи, увійшовши у яку вже неможливо буде повернутися до ефективного функціонування. Про це зазначило керівництво групи Copa-Cogeca у листі до єврокомісара з питань сільського господарства Януша Войцеховського.

Christiane Lambert, президент Copa та Ramon Armengol, президент Cogeca, зазначили, що зміна клімату вже кілька років сильно впливає на європейське виробництво меду. Зокрема, торік сильна посуха суттєво обмежила виробництво різних видів меду в основних європейських країнах-виробницях.

Водночас на ціні це істотно не відобразилося. До того ж чимало національних ринків взагалі припинили купувати у місцевих бджолярів, дедалі більше покладаючись на дешевий імпорт.

Окрім цього, зростає проблема фальсифікації меду. Пропозиція такої продукції збільшується, тоді як натуральний мед продати щораз важче навіть за заниженою ціною. Усе це ставить бджолярів ЄС у нерівну конкуренцію.

Учасники робочої групи Copa-Cogeca «Мед» під час наради міркували, як протидіяти ситуації. Зокрема, обговорювалося питання етикеток, на яких пропонують вказувати всі країни походження меду від найбільшої частки до найменшої.

Для певності споживачів, що вони купують справжній і цінний продукт, пасічники ЄС вважають за потрібне підвищити відстежуваність меду та розробити технології для виявлення шахрайства та гармонізувати ці правила на рівні ЄС. Ще один постулат пасічників стосується великої рекламної кампанії в ЄС, спрямованої на заохочення споживачів купувати мед місцевого виробництва.

Європейські бджолярі вважають, що необхідно також ввести мита на імпортний мед. Це допоможе стримати потік фальсифікованого меду на ринок ЄС. Також за необхідне вважають порушувати антидемпінгові процедури проти китайських “медів”, про які європейські бджолярі пишуть саме у лапках.

https://www.growhow.in.ua/yevropeyske-bdzhilnytstvo-stoit-na-mezhi-kryzy-naslidky-iakoi-mozhut-buty-nezvorotnymy/

 • Like 1
 • Haha 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...