Jump to content
 • entries
  1,056
 • comments
  2,355
 • views
  177,793

Вощина може подорожчати на 50%


ромео

2,500 views

 Share

14 лютого 2023, 09:14
 

Вощина може подорожчати на 50% і більше

voshhyna.jpg

Навесні українським пасічникам може забракнути вощини,  повідомили у бджолосадибі «Знатний Мед».

Причина – підвищений попит на бджолиний віск, що спостерігається з літа минулого  року, через потребу у свічках під час відключень електроенергії, а також для виготовлення окопних свічок. При цьому зберігається потреба у натуральному воску  для фармацевтики, косметики, народної медицини. 

Усе це створює дефіцит воску в країні, враховуючи скорочення його виробництва у 2022 році через війну, коли не всі бджолярі могли ефективно організувати роботу пасіки з відбудови  бджолами нових рамок, відбору старих стільників для перетоплення воску і здачі його заготівельникам.

У довоєнні часи щонайменше половина бджолиного воску, виробленого в Україні, йшло на потреби бджільництва – на виготовлення вощини. За даними фахівців ТМ «Знатний Мед», деякі виробники вощини вже відчули брак воску. Отже, і пасічники можуть стикнутися з такою ж проблемою. Це вплине і на ціну цієї продукції: у 2023 році можна очікувати зростання вартості вощини на 50% і більше.

https://agrotimes.ua/tvarinnitstvo/voshhyna-mozhe-podorozhchaty-na-50-i-bilshe/

 • Thanks 1
 • Confused 1
 Share

7 Comments


Recommended Comments

Не варто палити віск, навіть якщо це бажання йде від серця і з найкращими намірами. Парафін і дешевше і горить стабільніше.

 • Like 7
Link to comment
2 години тому, ромео сказав:

Таки правда.

Вже є оголошення про закупку воску до 300 грн/кг

Перше оголошення на промі мені дає ціну парафіну по 130 грн за кілограм за упаковку 25 кг. Тому повторюся. Хто хоче дійно допомогти - продайте віск і купіть парафін. Віск піде на звичне виробництво, а з парафіну виготовите більше якісніших окопних свічок. 

Причому 130 - це вже спекулятивна ціна.(бариги на місці - свого не упустять) Можна і дешевше знайти. 
Дивує трохи, коли самі пасічники закликають із воску робити окопні свічки в соціальних мережах та в групах в месенджерах.

У всіх у нас є паперові гривні, але ніхто їх не палить, щоб зігрітися. Навіть якщо дуже холодно. Хоча, вони теж можуть бути паливом. 

 • Like 6
Link to comment
1 час назад, Конструктор сказал:

Вощина Боярка вже 380грн/кг. була 300

450 прополюсована

 • Like 4
Link to comment

херсонска обл.лівобережя.курс рубля до гривн 1к1.пачка вощини 5 000руб.на обмін на пачку 5 кг потрібно 12-13 кг воску.мед 25-30 за кг

чекаемо на звільненя

 • Like 1
 • Sad 3
Link to comment
3 часа назад, жека22 сказал:

херсонска обл.лівобережя.курс рубля до гривн 1к1.пачка вощини 5 000руб.на обмін на пачку 5 кг потрібно 12-13 кг воску.мед 25-30 за кг

чекаемо на звільненя

Щось у Вас курс дуже ніякий в нас жінка міняла 1руб до 1,7 гривні піднімається  гривня . За цей рік не знаю в том була пачка вощини 3200 . Ну як кажуть що приймають по 400 руб 1 кг воску . Мед зовсім не беруть тільки в роздріб .

Також чекаємо на звільнення

 • Like 4
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...