Jump to content
  • entries
    1,061
  • comments
    2,363
  • views
    178,550

Меду буде достатньо:


ромео

1,301 views

 Share

Незважаючи на всі труднощі пов’язані з повномасштабною війною, бджолярі очікують, що цього року врожай меду перевищить 100-120 тисяч тонн.

Так, голова Спілки бджолярів Володимир Стретович вважає, що у 2022 році меду буде достатньо. “Інститут бджільництва прогнозує 100 тисяч тонн. За нашими підрахунками буде ще більше – 120 тисяч тонн”, – каже він.

Інвестор підприємства з виробництва меду Beehive Ігор Ліски називає ситуацію із урожаєм 2022 року специфічною.

“Меду менше, тому що багато полів не засіяно. Однак навесні утворився надлишок. Весняний збір не змогли експортувати. З одного боку, далися взнаки логістичні перешкоди, а з іншого – у європейських клієнтів не було попиту. Тому, порівняно з минулими роками, маємо більше меду”, – пояснює він.

Щодо цін, то в гривнях закупівельна ціна не зміниться. Стретович прогнозує діапазон 62-70 грн за кг, Лиски – 60-65 грн за кг. У валюті ціни впадуть із 2,4 дол. до 1,6 дол.

“Ціна на український мед зараз є на піку: з початку 2021 року вона зросла на 30% – з 45 до 60-65 гривень. Це сталося через нестачу сировини”, – каже Ліски.

Водночас бджолярі не вважають ціну справедливою через зростання курсу валют, адже реальні ціни в країнах Євросоюзу на український мед становлять понад 3 євро.

Виходить, хтось із ланцюжка на ринку не хоче ділитися з бджолярами. В Україні області-медозбори – це Харківська, Донецька, Луганська, Херсонська, Миколаївська та Одеська. Там або часткова окупація, або бойові дії. Бджолярі мають якнайшвидше здати мед, бо розуміють: у будь-який момент може щось прилетіти. Тому заготівельники диктуватимуть свої ціни”, – каже підприємець Павло Канунніков, який до війни тримав 700 бджолиних сімей на Харківщині.

https://bizagro.com.ua/medu-bude-dostatno-bdzholyari-prognozuyut-urozhaj-u-ponad-100-tisyach-tonn/

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...