Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,597

Нідерланди: Обмеження для бджолярів


ромео

211 views

 Share

У НІДЕРЛАНДАХ ЕКОЛОГИ ЗАКЛИКАЮТЬ ОБМЕЖИТИ ПРОМИСЛОВЕ БДЖІЛЬНИЦТВО

 12.08.2021,

У Нідерландах не знайти куточка без медоносних бджіл. Працьовиті комахи запилюють посіви і виробляють мед. Але в природі вони також конкурують з дикими видами бджіл, більше половини яких знаходяться під загрозою зникнення. Так чи не час обмежити промислових бджолярів, задаються питанням захисники дикої природи.

"Минулого року в заповіднику Бісбош було розташовано більше двох тисяч вуликів. У кожному вулику міститься від 20 до 50 тисяч бджіл, це становить мільйони бджіл", - повідомив  Стейн Шревен на порталі університету Вагенінгена. Природокористувачі побоюються, що медоносна бджола конкурує з дикими бджолами, в тому числі, що знаходяться під загрозою зникнення

EIS Kenniscentrum Insecten, консалтингове агентство з збереження комах, сформулювало рекомендації щодо розміщення бджолиних сімей у заповіднику та навколо нього.

"Ми хочемо звернутися до крайнощів - великих комерційних бджолярів, які подорожують по країні з вантажівками з вуликами. Бджільництво можна розглядати як одну з форм тваринництва. Чому б на нього не поширювати правила, аналогічні тим, які застосовуються до інших видів тваринництва? Наприклад, ввести буферні зони навколо природних територій. Уряди можуть забезпечити дотримання цих правил",- зауважив дослідник EIS Тео Зігерс.

Провінція Зюйд-Голландія розглядає питання про обов'язковий дозвіл для бджолярів займатися своєю діяльністю. Девід Клейн, професор екології рослин і охорони природи, згоден з тим, що комерційне бджільництво можна порівняти з тваринництвом, і вважає його небажаним в природних зонах. Однак він виступає проти запропонованих обмежень.

"Це нескінченна історія. Якщо ви вирішите проблему в Бісбоші, інша природна територія буде буквально затоплена вуликами. Бджолярі повинні мати можливість десь встановлювати свої вулики. Я закликаю до комплексних рішень, що враховують більш серйозну проблему: відсутність квітів за межами природних територій",- каже Клейн. 

Бджолярі та захисники природи повинні співпрацювати, щоб забезпечити достатню кількість їжі для всіх бджіл, як медоносних, так і диких бджіл, протягом усього року. Це може бути досягнуто за рахунок збільшення пропозиції квітів в сільськогосподарських угіддях і громадських місцях. Для медоносних бджіл це не так вже й складно, оскільки вони віддають перевагу рослинам, які цвітуть масово. Наприклад, вони обожнюють квітучий Ріпак. Якщо ви садите таку культуру незадовго до того, як бджоли перейдуть в зимовий період, ви обслуговуєте саме медоносну бджолу. Це відштовхне їх від тих місць, де дикі бджоли намагаються запасти собі їжу.

Хоча є фермери, які сіють змішані види квітів на полях своїх полів для бджіл та інших запилювачів, ТЕО Зігерс з EIS не радіє: "Це марна трата грошей. Квіткова суміш включає в себе безліч екзотичних рослин, які можуть бути корисні для медоносних бджіл, але не для їх диких побратимів".

Клейн теж вважає, що ці барвисті "святкові суміші" марні для диких бджіл, але все одно мають сенс: «подібні ініціативи можуть принести користь бджолам в сільськогосподарських районах. Однак вони не повинні відбуватися за рахунок заходів, спрямованих на захист диких бджіл».

Якщо розглядати бджільництво і тваринництво, сільськогосподарські райони - логічне місце для медоносних бджіл. Але хто буде платити за посів квіткових полів? Для Клейна немає сумнівів: "Бджолярі заробляють гроші на меді і на запиленні бджолами врожаю. Вони повинні сплатити рахунки".

Деталі: https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/u-niderlandah-ekologi-zaklikayut-obmejiti-promislove-bdjilnictvo
© ІАС Аграрії разом

 • Like 2
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...