Jump to content
  • entries
    1,045
  • comments
    2,342
  • views
    158,566

Протиотрута, яка захищає бджіл від пестицидів


ромео

413 views

 Share

Науковці представили протиотруту, яка захищає бджіл від пестицидів

 4 Червня 2021 о 23:20

vu-300x198.jpg

Вчені Корнельського університету у США розробили мікрочастинку розміром з пилок, яка містить ферменти, що розщеплюють і повністю детоксикують шкідливі інсектициди, перш ніж бджола їх поглине.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на New Atlas.

Ці мікрочастинки можна змішувати в пилкові суміші або цукрову воду і годувати бджіл. Вони безпечно переміщуються до середньої кишки, де відбувається травлення, і ферменти можуть розкладати та детоксикувати органофосфати.

Спочатку цей процес продемонстрували в експериментах in vitro (у пробірці), а потім на живих бджолах в лабораторії, де комах годували як фосфорорганічним пестицидом, так і мікрочастинками, тоді як іншій контрольній групі вводили лише фосфорорганічний пестицид. Вчені спостерігали 100-відсотковий рівень виживання бджіл, яких годували мікрочастинками з ферментами, тоді як усі незахищені контрольні бджоли гинули протягом наступних днів.

Як пише видання, бджоли відіграють важливу роль у запиленні багатьох рослин, які їсть людина, і тому є ключовими для продовольчої безпеки, але популяції продовжують швидко зменшуватися у всьому світі. Цьому сприяє низка факторів, включно із втратою середовища існування та посухою, але нова крихітна частинка, розроблена в Університеті Корнелла, детоксикує смертоносні інсектициди, перш ніж вони можуть заподіяти шкоду цим комахам.

https://agroter.com.ua/2021/06/04/naukovczi-predstavyly-protyotrutu-yaka-zahyshhaye-bdzhil-vid-pestyczydiv/

  • Like 1
 Share

1 Comment


Recommended Comments

браво американським учоним, тепер в аграріїв буде аргумент ще більше агресивної хімії вносити, не дивлячись на погоду

  • Like 2
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...