Jump to content
 • entries
  1,054
 • comments
  2,349
 • views
  177,200

Будемо з медом


ромео

487 views

 Share

Будемо з медом – на Херсонщині щедре цвітіння акації

· 27.05.2021

 

Budemo-z-medom-na-Hersonshhini-shhedre-c

Власники бджіл по всій Херсонщині терміново готують до виїзду свої мобільні пасіки. У них наступає гаряча пора, бо зацвіла біла акація – «стратегічний» медонос для степової Таврії. Причому це свято для пасічників навіть подвійне, оскільки минулого року цвітіння білої акації практично не було, і акацієвий мед на ринки завозили з сусідніх регіонів. Відповідно, він і подорожчав найбільше, порівняно  з іншими видами меду. За трилітрову банку цієї корисної смакоти нині правлять від 450 до 600 гривень! А як буде далі, не можуть прогнозувати навіть самі пасічники.

 — Цвітіння білої акації цьогоріч справді дуже щедре, на відміну від минулого року. Натомість бджоли через дощову й прохолодну погоду менш активні, — зазначає досвідчений пасічник з села Таврійського Юрій Лавриненко. – Скільки вони в таких умовах принесуть пилку з грон акацієвого цвіту, визначати поки зарано. Але досвід підказує: у гарний рік з однієї бджолосім’ї (вулика) можна отримати  17-25 кілограм акацієвого меду.

Зазвичай, достаток на ринку якогось товару призводить до зменшення його вартості. Але не з нашим хаотичним ціноутворенням: пасічники пригадують часи, коли за чудового медозбору закупівельні ціни на їхній продукт тільки зростали. І навпаки: меду взяли обмаль, а перекупники все одно дають за нього «сльози». Тож резюме таке: акацієвого меду у нинішньому році вистачить, а от чи подешевшає він – хтозна.   

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

https://newday.kherson.ua/budemo-z-medom-na-hersonshhini-shhedre-cvitinnya-akacii/

 Share

2 Comments


Recommended Comments

В 08.06.2021 в 13:18, Север сказал:

Херсонщина, то шо  там меду акаційового багато отримали?

На Херсонщині пасічники зібрали акацієвий мед — «врожай» є

На Херсонщині пасічники качають перший мед 2021 року. Цього сезону бджоли мали можливість наносити не тільки травневого меду, але й акацієвого.

Правда погода в травні була не льотною для бджіл, бо було прохолодно, але в останній тиждень таки дала попрацювати.

У соцмережі бджоляри Херсонщини вже пропонують свою продукцію. Зокрема є оголошення про продаж акацієвого меду. Господарі пишуть, що 1 літр вартує 200 гривень.

https://ksinside.com/na-khersonshchyni-pasichnyky-zibraly-akatsiievyy-med-vrozhay-ie/

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...