Jump to content
  • entries
    1,061
  • comments
    2,363
  • views
    178,571

Новий проєкт захисту бджіл


ромео

288 views

 Share

У Верховній Раді хочуть захистити бджіл від отруйних пестицидів

П'ЯТНИЦЯ, 26 БЕРЕЗНЯ 2021 12:00
Нардеп Дмитро Соломчук просить колег підтримати законопроєкт

 

202020202020202020202020_15ca0.jpg

 

 

 

Маркувати пестициди задля захисту бджіл пропонує народний депутат і офіційний представник президента на Рівненщині Дмитро Соломчук.

Політик зареєстрував законопроєкт про зміни до закону «Про пестициди та агрохімікати» щодо вдосконалення вимог маркування.

Своїх колег він просить підтримати цей проєкт закону.

Незабаром розпочнуться весняно-посівні роботи та обробіток пестицидами полів.  З усіх регіонів України, як завжди, посиплються повідомлення про отруєння бджіл.

 

Через неякісні пестициди та агрохімікати, недотримання правил використання і обмежень, кожного року гине близько 40-45 тис. бджолиних родин. Фінансові втрати пасічників колосальні, адже одна сім'я бджіл – це мінімум 2000 грн і тонни недоотриманого меду (а ми по меду найкращі у світі!), - пояснює Дмитро Соломчук.

 

120286745_386175669443605_4722157849504077927_n_eeeed.jpg

За його словами, сьогодні вже діє електронна реєстрація бджолосімей, попереднє повідомлення про обробіток тощо, але це не розв'язує проблему.

Налагодити спільну мову між фермерами та бджолярами може лише вдосконалення законодавства України.

Відповідно, норми ЗУ «Про пестициди та агрохімікати» потребують перегляду та вдосконалення згідно із законодавством ЄС: встановлення чітких вимог до маркування (нанесення інформації на етикетку) кожної одиниці пестицидів і агрохімікатів з обов’язковим зазначенням щодо їх впливу на нецільові об’єкти, у т.ч. на бджіл.

Простими словами - є пестициди, що можна використовувати тільки в нічний час (з періодом розкладу орієнтовно 4 год), і на пакуванні таких має бути знак у вигляді перекресленої бджілки (тобто безпечно для бджіл).

 

А є хімікати, що можна використовувати й під час льоту бджіл та це має бути зазначено також відповідним знаком на етикетці, - розповідає нардеп.

Тож саме маркування продукції, спираючись на досвід Євросоюзу, дозволить не лише значно підвищити рівень обізнаності фермерів, а й органів, що контролюють використання пестицидів та агрохімікатів. 

Маркування убезпечить від ризиків негативного впливу пестицидів на бджіл (в т.ч. на людей), спростить притягування до відповідальності недоброчесних аграріїв.

 

https://radiotrek.rv.ua/news/u_verhovniy_radi_hochut_zahystyty_bdzhil_vid_otruynyh_pestytsydiv_267005.html

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...