Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,571

Закарпаття: зацвіло 20га шафрану


ромео

264 views

 Share

На Закарпатті у дендропарку «Березинка» розцвіло близько 20 гектарів шафрану Гейфеля (Фото)

05.03.2021 17:44

shaprann-1170x719.jpg

Дендропарк «Березинка» розташований на території Мукачівського лісового господарства і належить до природно-заповідного фонду України. Територія парку 34 гектари. Більшу частину території на весні вкривають першоцвіти, інформує ЗОУЛМГ.

Наразі у «Березинці» пік цвітіння шафрану Гейфеля. За словами науковців за кілька днів цвітіння піде на спад.

shaprran.jpg?w=710&ssl=1

«Ми так підрахували, що близько 20 гектарів парку вкриває шафран Гейфеля. Звичайно – це не суцільне цвітіння, квітка цвіте вибірково – клаптиками, десь вони більші, десь менші, але з загальному – площа велика», – зазначає майстер дендропарку Наталія Слободенюк.

Шафран Гейфеля занесений до Червоної книги України і має статус «Неоціненний». Він є одним з трьох першоцвітів, які ростуть на Закарпатті (шафран Гейфеля, білоцвітний шафран, шафран банатський). Загалом в Україні їх є 9.

Вік шафрану Гейфеля не великий – усього 3 роки. І це у сприятливих умовах, бо шафран, як і кожна рослина, може хворіти. Крім того в народі шафрани ще називають «вепренчиками», через те, що їх дуже полюбляють дикі свині. А у «Березинці» їх чимало.

За словами Наталії Слободенюк стан шафрану Гейфеля у «Березинці» прекрасний – він гарно розмножується і з року в рік збільшує площу. Щоправда розростається вглибину лісу, подалі від людей.

«У нас в парку є два сприятливі фактори для розмноження шафранів: це те, що у нас є пасіка, а бджоли інтенсивно запилюють квіти. І друге – велика кількість мурашників, а мурашки, як ми знаємо, не тільки охоронці лісу, але і садівники. Тому ми дуже вдячні комахам, що вони запилюють шафрани і збільшують їх популяцію», – додає Наталія Слободенюк.

За кілька днів цвітіння шафранів у парку піде на спад. Традиційно вони квітнуть впродовж 20-30 днів, але усе залежить від погодних умов.

https://prozahid.com/na-zakarpatti-u-dendroparku-berezynka-roztsvilo-blyzko-20-hektariv-shafranu-hejfelia-foto/

 

 • Like 1
 • Confused 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...