Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,597

3/4 меду забруднено пестицидами


ромео

336 views

 Share

75% меду в усьому світі містять залишки пестицидів

 
 
Неділя, 27 грудня 2020 року
 

Близько 3/4 меду в усьому світі забруднено пестицидами, які, як відомо, шкодять бджолам. Хоча рівень інсектицидів знаходиться в межах діапазону, що вважається безпечним для споживання людиною, але він досить високий, щоб викликати серйозні проблеми для бджіл. А те, що погано для запилювачів, зрештою погано впливає і на людей.

Автори дослідження витратили 3 роки на збір майже 200 зразків меду із шести континентів, пропустивши лише Антарктику, розповідає Russel Mclendon.

Вони тестували зразки на п'ять видів неонікотиноїдів — клас інсектицидів широко застосування, який викликає проблеми зі здоров'ям як у диких, так і у домашніх бджіл. Щонайменше один неонікотиноїдів був виявлений у 75% всіх зразків меду, тоді як 45% зразків містили дві або більше сполук, а 10% містили чотири або п'ять.

«Часто концентрація дуже низька, але ми говоримо про надзвичайно токсичні пестициди: вони десь у 4000—10000 разів токсичніші за ДДТ», — говорить провідний автор Едвард Мітчелл (Edward Mitchell), біолог зі Switzerland's University в Невшателі.

Він повідомив, що майже у половині зразків меду було виявлено такий рівень неонікотиноїдів, якого достатньо щоб вплинути на поведінку бджіл у колонії, що потенційно робить комах більш уразливими перед іншими загрозами, від втрати місця існування до вірусів та інвазивних паразитів.

Найвищий рівень зараження було виявлено у північноамериканського меду: мінімум один неонікотиноїд був виявлений у 86% зразків. За ним слідують мед із Азії (80%), Європи (79%) і Південної Америки (57%).

Деяка кількість цих речовин навіть була виявлена в меді з достатньо віддалених місць, включаючи океанічні острови та ліс, оточений органічними фермами.

«Ми були в шоці та здивовані,— поділився Мітчелл. — Увесь світ забруднено».

Незважаючи на небезпеку для бджіл, увесь мед безпечний для споживання людиною, принаймні, відповідно до американських та європейських норм.

«На підставі наших поточних знань, споживання меду не вважається шкідливим для здоров'я людини», — пишуть дослідники у журналі Science.

Проте, не дивлячись на те, що мед відповідає «максимальним рівням залишків» (MRL), дозволеним законом, дослідники додають, що «нещодавні докази впливу неонікотиноїдів на хребетних тварин, включаючи людей... можуть призвести до переоцінки MRL».

Дослідники впевнені, що навіть якщо неонікотиноїди в меді повністю безпечні для людей, нерозумно ігнорувати цю проблему.

Багато популяцій бджіл та інших комах-запилювачів з усього світу на даний час знаходиться під загрозою, що не обіцяє нічого доброго для культур, які запилюються комахами й екосистем, від яких залежить людство.

https://www.epochtimes.com.ua/krasa-i-zdorovya/75-medu-v-usomu-sviti-mistyat-zalyshky-pestycydiv-126655

 • Like 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...