Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,318

Смартфон "порахує" кліщі


ромео

626 views

 Share

Пасічник винайшов програмне забезпечення для бджолярів (фото)

 

 
Євгенія Данілова 13 Червня 2020, 00:10
30e2352-bdzola2_965x0.jpg?v=1591995628
 

Пасічник з Чернігівщини Дмитро Музика поєднав ІТ-технології та бджільництво. Він з ІТ-сфери пірнув у бджолярство. Поступово, не відразу, але пасіка затягнула його у медову справу. Потім він вже здобув освіту бджоляра і достатньо глибоко занурився у свою справу. Спочатку чоловік виробляв продукт для себе та друзів, а згодом це все трансформувалося у невеликий бізнес. Повідомляє AgroPortal.ua.

Але на виробництві меду він не зупинився й почав використовувати в бджільництві першу свою професію. Разом з партнером по ІТ-бізнесу вони розробили систему, яка допомагатиме бджолярам визначати відсоток закліщеності бджолосім’ї.

«Визначення програмою кількості кліща відбувається за допомогою штучного інтелекту. Це можна буде зробити за допомогою смартфону на основі фото із застосуванням певного пристрою. Програма за лічені секунди порахує кількість кліщів. За цими показниками можна буде визначати, чи потрібно обробляти бджіл», — розповідає Дмитро Музика.

a55cdfd-dzholjana-varroa-box-sample-1.jp

Друге його напрацювання — адаптація програмного комплексу для бджільництва: щоби бджолярі вели в електронному вигляді всі записи та журнали. Така диджиталізація допоможе бджолярам легше підлаштуватися під вимоги українського законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів

https://greenpost.ua/news/pasichnyk-vynajshov-programne-zabezpechennya-dlya-bdzholyariv-foto-i8560

 • Like 1
 Share

3 Comments


Recommended Comments

100%

Але ті, що по вірять у цю програму, будуть розмножувати кліщів на своїх пасіках до критичного рівня і масово дарувати їх сусідям

 • Like 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...