Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,547

Бджола гінандроморф


ромео

565 views

 Share

Науковці виявили першу живу бджолу, яка є самкою і самцем водночас

1586237859-1841-623x370.jpg

Ентомологи Корнелльського університету знайшли першу живу бджолу з ознаками гінандроморфізму — вона має ознаки самця і самки водночас. Ліва частина бджоли фізіологічно чоловіча: маленька щелепа з довгою антеною, тонка вузька лапка і невелика кількість волосків. У той самий час, права – жіноча: масивна щелепа, коротка антена, товста лапка. Тіло розділене на дві частини рівно посередині, повідомляє видання Sciencealert, пише agronews.ua.

“Це явище може дати уявлення про еволюцію спеціалізованих морфологічних ознак, таких як морфологія чоловічого роду племінних паразитичних бджіл, зміна морфології соціальних каст комах і нові методи розмноження”, – пишуть дослідники.

Аналогічна особливість також зустрічається у метеликів, ракоподібних і деяких птахів. Науковці зазначають, що така мутація відбувається, якщо самку перетинчастокрилих комах запліднюють відразу кілька самців поспіль. Тоді жіночий ембріон, що почав формуватися, отримує тканини чоловічого організму. 

Однак, вченим ще потрібно провести ряд досліджень, аби стверджувати, що з бджолами цей процес відбувається так само. “Необхідно провести додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти, чи є відмінності в циркадних ритмах, заснованих на розмноженні у цього виду, і визначити, через що відбувається відхилена модель активності гінандроморфа”, – додали дослідники.

https://agronews.ua/news/naukovtsi-vyiavyly-pershu-zhyvu-bdzholu-iaka-ie-samkoiu-i-samtsem-vodnochas/?fbclid=IwAR3uPIf_yD2dvjSPx3NdkuzNvN6GGDGpACBrRQrFXARa65JApk-fPErEQQk

 • Like 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...