Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  178,550

Найбільша свічка в Україні


ромео

515 views

 Share

Пасічники Тернопільщини виготовили найбільшу в Україні свічку (ФОТО)

Середа | 09.10.2019 | 13:10:14
 
 
Пасічники Тернопільщини виготовили найбільшу в Україні свічку (ФОТО)
 
вага виробу 115 кілограмів, а висота 118 сантиметрів

Віск для незвичайного виробу протягом кількох місяців збирали пасічники Тернопільщини.

– До ініціативи долучилося близько сотні людей, – розповідає голова пасічників Борщівщини Наталя Белюх. – Не лише з Тернопілля, а й долучилися пасічники з Рівного і Києва. Хтось давав бджолиний віск, інші допомагали коштами. Це була справжня народна ініціатива. Люди, що мають невеличку пасіку, віддавали для виготовлення свічки навіть по 200-300 грамів воску. А були й такі, що приносили по кілька кілограмів. Залишали, хто де міг, у церкві, міській раді, бібліотеці, на вокзалі, у магазинах. А ми вже їздили і збирали його, аби згодом передати на виробництво.

Спершу пасічники планували виготовили 60-кілограмову свічку. Але вдалося зібрати матеріалу аж на 115 кілограмову. На сьогодні вона найбільша в Україні. До цього часу першість тримала 80-кілограмова свічка, яку створили у Луцьку.

Велетенську свічку виготовили у Львові. А під час всеукраїнської прощі пасічників привезли її у Марійський духовний центр.

71318018_2394863434114208_26891095225883

– Свіча вийшла просто надзвичайна, – ділиться враженнями на своїй фейсбук-сторінці пасічниця з Великих Бірок Наталя Потурай. – І як це часто буває, фото не передає усієї краси, величі та духовності оригіналу. Треба поїхати до Зарваниці щоб побачити її та відчути цей неймовірний аромат меду і воску. Звісно, що ми не могли не долучитися. І неймовірно тішимося з того, що від сьогоднішнього дня частинка роботи наших бджілок приноситиме світло у цей храм, у душі тих людей, які проходитимуть до Зарваниці з молитвою подяки та прохання до Бога.

У Марійському духовному центрі велетенську свічку освятили. Вона зберігатиметься у соборі Зарваницької Матері Божої.

– Ми хотіли зробити символічну братську свічку, яка об’єднає зусилля наших пасічників, збиратиме їх на молитву і буде символом єднання, – каже менеджер Спілки пасічників Тернопільщини Роман Бик. – Ця свічка буде оберегом нашої спільноти. Запалюватимуть її щороку під час всеукраїнської прощі пасічників – в останню неділю вересня.

До слова, Всеукраїнська спілка пасічників перейняла естафету з Тернопільщини і тепер збирає віск для створення свічки, яка важитиме… одну тонну

https://nday.te.ua/pasichnyky-ternopilschyny-vyhotovyly-najbilshu-v-ukrajini-svichku-foto/

 • Like 1
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...