Jump to content
 • entries
  1,061
 • comments
  2,363
 • views
  184,586

ЄС вимагає контролю за якістю меду


ромео

699 views

 Share

Європарламент вимагає жорсткого контролю за якістю імпортного меду

Депутати Європарламенту хочуть посилити боротьбу з фальсифікатом меду в ЄС. Вони пропонують карати за додавання в мед цукру та порушення стандартів якості для натуральних продуктів.

Євродепутати вимагають жорсткішого контролю за якістю меду

Євродепутати вимагають жорсткішого контролю за якістю меду

Європейський парламент вимагає посилити боротьбу з фальсифікатом меду в ЄС. Депутати в четвер, 1 березня, 560-ма голосами проти 27 ухвалили відповідну резолюцію. В ній пропонується ввести жорсткіший контроль якості, більші штрафи за порушення та чіткіші позначення на продукті. Також вони вимагають збільшення фінансування національних програм розвитку бджолярства та заборони використання шкідливих пестицидів, повідомляє агентство dpa. Серед фальсифікацій, які пропонують жорстко карати, - додавання в мед цукру та порушення суворих стандартів якості для натуральних продуктів.

Як зазначається в резолюції, найчастіше порушення встановлених європейських стандартів якості спостерігається в імпортному меді. ЄС щороку імпортує близько 200 тисяч тонн меду за власного виробництва в 250 тисяч тонн. Особливо ретельний контроль за якістю меду здійснюється в Німеччині.

Найбільшими експортерами меду до ЄС після Китаю є Мексика та Україна. Стосовно саме меду з Китаю, який є найбільшим світовим експортером цього продукту, існують підозри щодо додавання домішок. До того ж пасічники в таких країнах ЄС як Румунія, Іспанія та Угорщина потерпають через падіння цін на мед внаслідок дешевого імпорту.

Депутатка Європарламенту, соціал-демократка Марія Нойхль (Maria Noichl) наголосила, що через фальсифікат чесні пасічники зазнають великих збитків. Вона заявила, що на упаковці має бути чітко зазначено, звідки саме походить продукт. Зараз на упаковці достатньо вказати, що суміш меду походить "з країн-членів ЄС та країн-нечленів ЄС", що, на думку Нойхль, вводить споживачів в оману. Німецька асоціація бджолярів також критикувала таке позначення, а організація із захисту прав споживачів Foodwatch називала "фарсом".

Прийнята резолюція Європарламенту є лише зверненням до урядів держав-членів ЄС, які можуть запровадити відповідні заходи. Щодо маркування продуктів, то звернення адресоване Єврокомісії, аби та розробила відповідний законопроект.

 
 • Like 1
 • Thanks 1
 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...