Jump to content
 • entries
  1,007
 • comments
  2,284
 • views
  154,973

Всеукраїнська конференція з бджільництва


ромео

351 views

 Share

Від експорту меду Україна торік заробила майже 100 млн доларів

 23.02.2017 17:51

Сьогодні в приміщенні Полтавської облради відбулася Всеукраїнська конференція з бджільництва "Національний продукт. Кооперативний рух. Експортний потенціал".

3-0.gf.jpg

Серед гостей заходу - бджолярі з різних куточків України, представники громадських та наукових організацій, місцевої влади та самоврядування, профільного міністерства.

У холі бджолярі влаштували невелику ярмарку, щоб презентувати свій продукт.

На конференції учасники розглядали проблеми галузі (про них доповідали виробники меду), її здобутки та перспективи, зокрема - формуванні ціни на мед та збільшення його експорту.

Основним імпортером нашого меду на сьогоднішній день є Німеччина. Ми вже маємо поставки до Північної Америки і Канади. Вже зробили першу поставку до Японії

- розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Вона відзначила, що торік Україна експортувала 56 тисяч тонн солодкого продукту. За словами чиновниці, прибуток від продажу за кордон склав майже 100 млн доларів США.

Український мед належить до класу преміум-продуктів. Їх можна реалізовувати на так званих високомаржинальних ринках Західної Європи, Північної Америки, Середнього Сходу та Азії. Найголовніше, що інтерес до вітчизняного меду у світі щороку зростає. Деякі потенційні імпортери навіть готові інвестувати в промислові потужності з виробництва цього продукту, щоб продавати його на іноземних ринках.

У даній галузі Полтавщина також має великий потенціал. Згідно з обласною програмою розвитку аграрного сектору Полтавщини на період 2016-2020 років, на розвиток бджільництва у 2016 році передбачено 520 тис грн. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов. Окрім того, документом передбачено виділення 15 млн грн на розвиток кооперативів (протягом періоду дії програми). 40% цих коштів виділять із обласного бюджету, а решту забезпечать місцеві, інформує прес-служба Полтавської ОДА.

http://poltava365.com/vid-eksportu-medu-ukraiina-torik-zarobila-majzhe-100-mln-dol.html

 • Like 2
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...