Jump to content
 • entries
  1,007
 • comments
  2,284
 • views
  154,978

Бджолярі з усієї України зібралися у СНАУ


ромео

394 views

 Share

Бджолярі з усієї України зібралися у СНАУ

 
Середа, 25 Січня, 2017, 11:49

21 січня 2017 року в стінах університету відбулась науково-практична конференція на тему "Сучасні тенденції розвитку бджільництва України. Роль бджільництва у розвитку сільських територій (об'єднаних громад)", організаторами якої виступили Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДА та СНАУ.

Метою конференції було визначення вектору розвитку українського бджільництва, аналіз економічної ситуації на внутрішньому та зовнішньому ринках, обговорення найгостріших проблем галузі, прогнозування змін, які чекають на бджільництво вже найближчим часом. Ця конференція є щорічною і відбувається вдруге.

Інтерес до зібрання проявили пасічники з усієї області, а також із сусідніх областей та м. Києва. Загальна кількість учасників становила 120 осіб.

Відкрив конференцію перший проректор СНАУ, доктор юридичних наук, професор Микола Курило. У своєму вітальному слові він наголосив на важливості бджільництва у структурі сільського господарства, планетарній ролі бджіл, торкнувся проблеми зменшення чисельності бджолосімей через хворобу "розпаду колоній" і підкреслив значення науки у її вирішенні.

З привітанням виступив  також заступник Департаменту АПР Сумської ОДА Петро Турчин. Він сказав, що питання про введення вакансії державного інспектора з бджільництва досі не вирішене, але воно не зняте з порядку денного. Керівництво Департаменту АПР всіляко сприяє і буде сприяти пасічникам, організовуючи ярмарки, проводячи наради, надаючи консультації та різноманітну інформацію.

З ґрунтовною доповіддю на тему "Роль новітніх технологій в розвитку бджільництва та проблеми підготовки фахівців для галузі" виступив доктор сільськогосподарських наук професор НУБІП Валерій Броварський. Він дав оцінку сучасному стану українського бджільництва, висловив думку стосовно перспектив його розвитку, а також познайомив учасників конференції зі своїми численними науковими розробками, які мають безпосереднє практичне значення. Також він наголосив на необхідності підготовки висококваліфікованих фахівців-бджолярів (бакалаврів, магістрів) у вищих навчальних закладах за державним замовленням для того, щоб бджолярська наука розвивалась і в майбутньому.

Значний інтерес викликала доповідь завідувачки лабораторії технологічних та спеціальних заходів профілактики хвороб бджіл ННЦ "Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича" кандидата біологічних наук Т. Єфіменко на тему "Профілактика захворювань бджіл, необхідність системних заходів у боротьбі з найбільш поширеними хворобами  та проблеми забруднення меду лікарськими препаратами".

Відомий на всю Україну маткар Л. Єгошин, власник племінної пасіки "Українські бджоли" (с. Куземине Охтирського р-ну Сумської обл.), зробив доповідь на тему "Проблеми у матковивідній справі на сучасному етапі розвитку українського бджільництва та шляхи їх вирішення".

Дуже цікавою виявилась доповідь аспірантки В. Гриценко (керівник – д-р економ. наук проф. Любов Михайлова) з презентацією на тему "Організаційно-економічні аспекти функціонування ринку продукції бджільництва".

Жвавий інтерес аудиторії викликав президент Спілки пасічників України професор Києво-Могилянської академії Володимир Стретович, який виступив з доповіддю на тему "Проблеми становлення Спілки пасічників на сучасному етапі розвитку українського бджільництва та шляхи їх вирішення". Стретович В.М. констатував, що сьогодні пасічники ще не розуміють, які переваги дасть їм об'єднання у спілки, але таке гуртування неминуче, і ця тенденція відповідає світовому досвіду. Він розповів про те, як ведеться громадська робота в інших областях України, чим займається керівництво Спілки, про міжнародні контакти та подальші плани роботи.

Підсумки конференції підвів Анатолій Денисенко, голова Сумського міжрайонного об'єднання бджолярів. Він висловив сподівання, що ця зустріч науковців та практиків була корисною для всіх учасників зібрання.

http://sumy.today/bdzholyari-z-usiyeyi-ukrayiny-zibralysya-u-snau

 • Like 2
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...