Перейти к содержанию

Весняна обробка від кліща Varroa


konoval_am

Рекомендуемые сообщения

Біпін при приготуванні розчину був практично без запаху і не мутним

Отже то був неякісний біпін. Мені такий попався Біпін-Т.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Восени обробляв біпіном "Скіф" двічі.

Біпін при приготуванні розчину був практично без запаху і не мутним

Це мене хвилювало ще восени. Отже до Скіфа буду тепер упередженим. Раніше брав Київський та Дніпропетровський. Ніби нарікань не маю. Те ж стосується Московського в темній упаковці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отже до Скіфа буду тепер упередженим. Раніше брав Київський та Дніпропетровський. Ніби нарікань не маю. Те ж стосується Московського в темній упаковці.
Шахраi теж читають вiдгуки по бiпiнам рiзних виробникiв i наколампоцають того, до якого було найменьше нарiкань :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи навесні від кліща не обробляв. В цьому році хочу попробувати дим-пушкою з щавелькою. Питаннячко - ще часом не запізно збираюся обробляти, і якщо дно без сітки обов'язково стелити щось чи кліщ гине від щавельки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отже до Скіфа буду тепер упередженим. Раніше брав Київський та Дніпропетровський. Ніби нарікань не маю. Те ж стосується Московського в темній упаковці.
Шахраi теж читають вiдгуки по бiпiнам рiзних виробникiв i наколампоцають того, до якого було найменьше нарiкань :ah:
Романович как всегда прав,сосед бадяжит масло для бензопил STIL ,говорит что впаривают в фирменных магазинах :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи навесні від кліща не обробляв. В цьому році хочу попробувати дим-пушкою з щавелькою. Питаннячко - ще часом не запізно збираюся обробляти, і якщо дно без сітки обов'язково стелити щось чи кліщ гине від щавельки
Буду пробувать теж дим пушкою і щавельною кислотою, які рецепт плануете задіяти ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду пробувать теж дим пушкою і щавельною кислотою, які рецепт плануете задіяти ?

Вже прикупив все, чекаю погоди. Обробляти буду щавелевою+ тимол. Готувати робочий розчин наступним чином: - спирт етиловий 96% - 100 мл; - щавелева кислота - 15 гр.; - тимол - 10 гр. Спирт підігріваємо на водяній бані і додаємо щавелеву кислоту, розмішуємо до повного розчинення, потім додаємо тимол і помішуємо до повного розчинення. Заправляємо в гармату і вперед. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду пробувать теж дим пушкою і щавельною кислотою, які рецепт плануете задіяти ?

Вже прикупив все, чекаю погоди. Обробляти буду щавелевою+ тимол. Готувати робочий розчин наступним чином: - спирт етиловий 96% - 100 мл; - щавелева кислота - 15 гр.; - тимол - 10 гр. Спирт підігріваємо на водяній бані і додаємо щавелеву кислоту, розмішуємо до повного розчинення, потім додаємо тимол і помішуємо до повного розчинення. Заправляємо в гармату і вперед. :az:
А може спирт гріти не треба? На скільки я пам"ятаю, щавелева і тимол розчиняють в спиртові окремо при кімнатній температурі, а потмі зливають разом. Без нагріву потратите добу - з нагрівом половину розчину. Я не правий? З повагою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може спирт гріти не треба? На скільки я пам"ятаю, щавелева і тимол розчиняють в спиртові окремо при кімнатній температурі, а потмі зливають разом. Без нагріву потратите добу - з нагрівом половину розчину. Я не правий? З повагою.
Гріти обов'язково. Чому розчин має втрачатись? :dntknw: Наливаю все це діло в пляшку скляну, герметично закорковую і на водяну баню Тимол дуже погано розчиняється і при кімнатній температурі мабуть до кінця не розчиниться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може спирт гріти не треба? На скільки я пам"ятаю, щавелева і тимол розчиняють в спиртові окремо при кімнатній температурі, а потмі зливають разом. Без нагріву потратите добу - з нагрівом половину розчину. Я не правий? З повагою.

Не берусь категорично стверджувати оскільки метод приготування розчину не мій, а сам вперше буду пушкою обробляти. Піддивився у Паппа В. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолопотам, Я так розумію Ви "дядько бувалий"..ну принаймні більше мене знаєте про обробку з допомогою димгармати. Так от підкажіть, чи потрібні якізь засоби захисту при приготуванні розчину? Уявив собі картину як у бабусь на кухні в противогазі готую все це вариво :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолопотам, Я так розумію Ви "дядько бувалий"..ну принаймні більше мене знаєте про обробку з допомогою димгармати. Так от підкажіть, чи потрібні якізь засоби захисту при приготуванні розчину? Уявив собі картину як у бабусь на кухні в противогазі готую все це вариво :umora:
Я робив тільки один раз - коли обробляв восени. Засипати кристали тимолу краще на вулиці. Якщо пляшка буде зачинена герметично, можна нагрівати і без противогаза і намагайтесь кристали тимолу не розсипати - інакше штин гарантовано на кілька днів - тимол дуже смердючий. Пляшку не відчиняйте поки не вихолоне до кімнатної температури щоб уникнути випаровування розчину. Також чекаю потепління - буду обробляти. Рекомендують краще обробляти рано вранці щоб уникнути захолодання бджіл - бо від тимолу сімї дуже викучуються на стінки вулика. P.S.А взагалі то кажуть що в старих людей органи чуття притуплюються - зробіть всю процедуру в кухні і не зачиняйте пляшку коли будете нагрівати - перевірите чи це так :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А взагалі то кажуть що в старих людей органи чуття притуплюються - зробіть всю процедуру в кухні і не зачиняйте пляшку коли будете нагрівати - перевірите чи це так

Мене потім ті старі люди, разом з пасікою та куди подалі відправлять ))). Жартую звісно... а бабусі свої, ріднесенькі, не можна їх травити. Вони і за напувалками слідкують, і охорону несуть справно :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може спирт гріти не треба? На скільки я пам"ятаю, щавелева і тимол розчиняють в спиртові окремо при кімнатній температурі, а потмі зливають разом. Без нагріву потратите добу - з нагрівом половину розчину. Я не правий? З повагою.

Не берусь категорично стверджувати оскільки метод приготування розчину не мій, а сам вперше буду пушкою обробляти. Піддивився у Паппа В. :hi:
Це авторитет. :hi: Сам гарматою не користувався, але інструкцію на "Варомор" колись читав, то начебто за нагрів там не писалось. Але гріти спирт в закритій посудині... не ризикну. З повагою
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сам гарматою не користувався, але інструкцію на "Варомор" колись читав, то начебто за нагрів там не писалось. Але гріти спирт в закритій посудині... не ризикну.

Так не кипятить же спирт, а ставить в горячую воду. И еще рекомендуют после того как первый раз нагрели и растворили щавелку, нужно еще раз нагреть раствор и взболтать.После одного раза нагрева, все равно могут кристаллы выпасть
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробляти буду щавелевою+ тимол. Готувати робочий розчин наступним чином: - спирт етиловий 96% - 100 мл; - щавелева кислота - 15 гр.; - тимол - 10 гр. Спирт підігріваємо на водяній бані і додаємо щавелеву кислоту, розмішуємо до повного розчинення, потім додаємо тимол і помішуємо до повного розчинення. Заправляємо в гармату і вперед.

греть надо обязательно, я думаю 60 градусов достаточно... а по поводу темола скажу так я отказался от темола, после обработки сильно пчела вожбуждается и вылетает
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

греть надо обязательно, я думаю 60 градусов достаточно... а по поводу темола скажу так я отказался от темола, после обработки сильно пчела вожбуждается и вылетает

А якусь різницю у ефективності обробок "з" і "без" тимолу або в довговічності димгармати помітили чи ні?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якусь різницю у ефективності обробок "з" і "без" тимолу або в довговічності димгармати помітили чи ні?

нет. токо я давал 20г щавельки на 17-18 семей, но думаю что надо на 15
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. а по поводу темола скажу так я отказался от темола, после обработки сильно пчела вожбуждается и вылетает
Ну і в чому проблема :dntknw: Якщо все зробити правильно - шкоди від того ніякої. Я восени вперше обробляв - більше половини сімей покинули гнізда перебрались або за заставну, або в корпус з осушкою. Через те і рекомендується з тимолом обробляти гнізда де є розплід, бо є ризик злету сім'ї. А весною якщо зранку обробити (враховуючи що в день буде температура понад 10 градусів) то збудження бджіл тільки на користь - краще кліщ буде злітати :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коновал Антон а тимол де купували?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коновал Антон а тимол де купували? Извените что отвечаю за Антона, просто я недавно брал тимол в этом магазине www.uley.in :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду пробувать теж дим пушкою і щавельною кислотою, які рецепт плануете задіяти ?

Буду обробляти щавелькою зі спиртом без тимолу. Поланую класти не 15 гр а 20 гр. Спирт буду гріти на водяній бані і потім розчиняти кослоту. Обробляти буду разів 3-4 бо вже розплоду достатньо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду обробляти щавелькою зі спиртом без тимолу. Поланую класти не 15 гр а 20 гр. Спирт буду гріти на водяній бані і потім розчиняти кослоту. Обробляти буду разів 3-4 бо вже розплоду достатньо.

Вот и я так-же планирую без, тимола, пока, но Хуторной особо подчеркивал его наличие в щавельке... Но думаю пару раз можно без него, осталось дождаться еще + 17-20 градусов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые пчеловоды подскажите пожайлуста, не поздно ли еще обрабатывать пчел от клеща? И когда самый оптимальный вариант для обработки от чего отталкиватся ( погоды. кол-во расплода и.т.д)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Весняна обробка від кліща Varroa

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...