Перейти к содержанию

Комп"ютерні програми для визначення кубітального індекса та дискоїдального зміщення


владек

Рекомендуемые сообщения

Полищук с каждым годом будет увеличевать верхнюю границу кубитального индекса потому что наступает карпатка а карпатские будут метизованы краинкой Польского или Венгерского производства Но теперь при помощи этой программы можно определить что же они нам продают

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но теперь при помощи этой программы можно определить что же они нам продают

Пора на форумі створити картотеку морфометричних даних крил бджіл кожного матковивідного господарства.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пора на форумі створити картотеку морфометричних даних крил бджіл кожного матковивідного господарства.

Було б непогано побачити хоча б живих маток з деяких.... :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году думаю собрать пробы с нескольких матковыводных хозяйств и выложыть здесь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году думаю собрать пробы с нескольких матковыводных хозяйств и выложыть здесь

ПОНАБИСТ! Що мене завжди засмучує, це наведення значень КІ та ДЗ у певних великих межах для того чи іншого продного типу. Ось як в наведеному Вами посиланні на Поліщука. Це виглядає, як жарт про розкид температури та середню температуру в палаті хворих. З такими даними неможливо використати їх для оцінки своїх бджіл. А ось те , що Ви пропонуєте, мабуть, допоможе сильно виправити ситуацію. Думаю, що академічна установа, яка працює в цьому напрямку, має такі дані, та оприлюднювати їх навряд чи буде. Мотивів тут багато. Колись звертався до Гайдара з цього приводу. То з його боку ніяких затримок не було. Він надав вичепну інформацію про усіх лінях карпатки. Думаю, що цю таблицю Ви маєте. Якщо ні. То я її наведу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не ставлю за мету визначити породу бджіл для мене важлива консолідація сімї як писав Рутнер кубигальний індекс важливий в цьому показник і це показує ведеться там племінна робота чи ні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що цю таблицю Ви маєте. Якщо ні. То я її наведу.

Будьте люб'язні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, що цю таблицю Ви маєте. Якщо ні. То я її наведу.

Будьте люб'язні.
Це фото : post-937-1301159337_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А це прикріплений файл: __________.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не ставлю за мету визначити породу бджіл для мене важлива консолідація сімї

Підтримую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це неточні дані.

Не пратендую на точність. Просто треба було від чогось відштохуватись. Передивився до дідька літератури. Розкид шалений цих параметрів. Думаю, що так і повинно бути. Що не лінія, то і інші значення. А взагалі давно чекав на зауваження з цього приводу. Бо треба дійсно уточнювати та приймати обгрунтовані стандарти. Чекаю на ваші міркування.
Якщо точність не потрібна ,то для чого тоді міряти :) Лінія повинна входити в межі породи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Полищук с каждым годом будет увеличевать верхнюю границу кубитального индекса потому что наступает карпатка а карпатские будут метизованы краинкой Польского или Венгерского производства Но теперь при помощи этой программы можно определить что же они нам продают
Якщо подивитись таблицю №2(Владека)то вже видно тенденцію по збільшенню куб індексу починаючи з 1996р а тип Рахівський - верхня межа вже перевалює за 3. хоча коли починали його створювати то в плем. ядро входили сімї ,якщо я не помиляюсь з Сі менше1.9
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо точність не потрібна ,то для чого тоді міряти Лінія повинна входити в межі породи.

Безперечно я за встановлення точних значень. І ...
Лінія повинна входити в межі породи.

Тут є однин нюанс, який для мене ще не зрозумілий: Наводяться межі КІ для певного породного типу. На жаль ці області для деяких типів сильно перекриваються. Потім подаються середні значення. Так от як визначається це значення? Чи це просто середнє по усіх значеннях, чи це середньо зважене? Мати такі достовірні значення - це вже щось!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо точність не потрібна ,то для чого тоді міряти Лінія повинна входити в межі породи.

Безперечно я за встановлення точних значень. І ...
Лінія повинна входити в межі породи.

Тут є однин нюанс, який для мене ще не зрозумілий: Наводяться межі КІ для певного породного типу. На жаль ці області для деяких типів сильно перекриваються. Потім подаються середні значення. Так от як визначається це значення? Чи це просто середнє по усіх значеннях, чи це середньо зважене? Мати такі достовірні значення - це вже щось!
Це говорить лише про те , що "стандарт" , якого офіційно немає, писався під той матеріал який був на той час. Правда якщо подивитись журнали по бджільництву ,то дані про морфологічний стандарт( по Губіну) -Є Ну наприклад Пчеловодство №6за 2004р. Там Сї=2,3-3,0 ДсА+більше 80% та - менше 5% Але ж куди втулити з Сі до 3,28 Рахівський тип???? в Країнку???? На ці всі питання відповідь повинен дати Інститут Прокоповича. А якщо точніше , то зав. кафедри селекції і репродукції- Пан Гайдар В.А. Дивлячись на таблицю ВЛАДЕКА (пост №58) і не ображаючи жодного з тих авторів, які там є ,то получається що Карпатка повинна мати Сі 1,9-3,28 і ДсА+57;-19 Десь 1,5місяця назад я запрошував Пана Гайдара В.А. взяти участь в темі "Породы пчел -как определять" Объедененного пчеловодческого форума. Напевно немає часу :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На ці всі питання відповідь повинен дати Інститут Прокоповича. А якщо точніше , то зав. кафедри селекції і репродукції- Пан Гайдар В.А.

Так. Звичайно. Думка фахівця для нас "простих смертних" є визначальною. Думаю, що і окрім Гайдара є знаючі фахівці в цій області. Сам Гайдар, наскільки я обізнаний, людина справи. Веде дуже активну роботу, що зважаючи на його роки, заслуговує на велику пошану. З огляду на це думаю, що із "часом" у нього проблеми. А от у Львові, на жаль, таких фахівців не чути.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо взяти країнку по Рутнеру, то там хоч є пояснення : Сі 2,7(1,9-3,3) 15-17кл(1,86-2,32) не більше 15%, з них бжоли 15 класу(1,86-1,99) не більше -2% Типовий рахується як Сі2,6-2,9

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Типовий рахується як Сі2,6-2,9

Зрозумів. Дякую. Рутнера читав. Та книга дуже інформативна. Важко за один раз все запам"ятати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В німецькій програмі FL?GEL-INDEX параметри на Карпатку такі ж самі,як і на країнку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журналі номер 2 за 2010 рік є стаття В А Гайдара Три типи карпатських бджіл визнані як селекційне досягнення В ній йдеться мова про те як створювався тип Говерла при створенні цього типу брали участь бджоли кількох областей України а пізніше і Словаччини і для мене стало цілком зрозумілим чому у 2та 3 поколінні зявляються бджоли з двома жовтими тергітами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журналі номер 2 за 2010 рік є стаття В А Гайдара Три типи карпатських бджіл визнані як селекційне досягнення

Йдеться про "УП" ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журналі номер 2 за 2010 рік є стаття В А Гайдара Три типи карпатських бджіл визнані як селекційне досягнення

Йдеться про "УП" ?
УП №8 2009 Синевір і Пчеловодство №7 2001- Вучкове, Пчеловодство №6 2004-морфологічний стандарт Карпатських бджіл,Пчеловодство №6 2005-по Рахівському типу, УП №8 2006 -40річчя Карпатських бджіл,УП№2 2008 Пошук автохтонних бджіл Карпатської породи
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В журналі номер 2 за 2010 рік є стаття В А Гайдара Три типи карпатських бджіл визнані як селекційне досягнення

А ким визнані? Хіба якимись європейськими закладами?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Середньоросійська по КІ. Але ж миролюбиві вони в мене Скоріше помилка в підрахунках. Все одно я вкрай здивований.

______.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проміряв 20 крил. Принципово нічого не змінилося - найімовірніше середньоруська. post-1377-1303389655_thumb.jpg Дивно що мої бджоли виходять за діапазон відомих порід. Дискоїдальне зміщення близьке до "0", хоботки не міряв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ередньоросійська по КІ. Але ж миролюбиві вони в мене Скоріше помилка в підрахунках. Все одно я вкрай здивований.

Грицько Іванович! Щось у мене не скачує Ваш файл. Може заархівуйте його, та ще раз подайте. Але з фото все зрозуміло.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...