Перейти к содержанию

Поможіть врятувати пасіку


Etamin

Рекомендуемые сообщения

Через перегородку у тому ж вулику - інша сім"я. 

Дротики не потрiбнi :IMHO: Бджоли злетiли до сусiдiв ,через перегородку. Разом легше зимувать ,палива на обiгрiв менше пiде :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через перегородку у тому ж вулику - інша сім"я. Пока на місці... Але спробую взавтра перевірити мідними дротинками , -  користуюсь інколи такими.

Тут два варіанти або перебралися до сусідів або злетіли. Схиляюсь до першого варіанту. Якщо покинули мед і розплід, то однозначно злетіли, якщо розплоду немає і мед підбирають, то однозначно вирішили зимувати разом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, я теж раніше таке думав. А от у мене щойно стався теж злет, - втретє за життя! Кліща не бачив навіть через лупу. Хоч і придивлявся довго. А полоски стояли вже два тижні. Сім"я здорова,- 8 повномедних щільнообсиджувальних даданівських рамок(тиждень тому оглядав), матка цьогорічна тихої заміни від пакета В.Дочинця. Місяць тому пересадив у новий вулик...:dntknw:

бажано почути поради і коментарі тих хто з цим явищем (зліт сім*ї) зустрічався. Це явище не залежить тільки від кліща,напевно є ще щось. (Моя думка). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бажано почути поради і коментарі тих хто з цим явищем (зліт сім*ї) зустрічався. Це явище не залежить тільки від кліща,напевно є ще щось. (Моя думка). 

Клещ есть переносчиком вирусов. Клеща может быть на первый взгляд и мало, даже через очень большую лупу, но вот вирусов не заметите через нее. Также нозема. Нет одного фактора, типа только клещ. Клещь первопричина и разносчик:IMHO1: Самого слава Богу пока тьфу, тьфу, не слетали, но каждый год три, пять чаморошных ройков на улики прививаются

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Самого слава Богу пока тьфу, тьфу, не слетали, 

Три раза нужно, и через левое плечо ... иначе слетят:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Три раза нужно, и через левое плечо ... иначе слетят:ah:

Я по голове постучал, типа по дереву:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це всім відомі істини. Але ж Ви, пане Леоніде, пропонуєте на широкий загал методику, достовірність результатів якої дуже сумнівні. А нас же читають не тільки профі, а й початківці. Відчуваєте відповідальність?

 

Клещ есть переносчиком вирусов. Клеща может быть на первый взгляд и мало, даже через очень большую лупу, но вот вирусов не заметите через нее. Также нозема. Нет одного фактора, типа только клещ. Клещь первопричина и разносчик:IMHO1: Самого слава Богу пока тьфу, тьфу, не слетали, но каждый год три, пять чаморошных ройков на улики прививаются

Ну, яка ж то методика? Де Ви, пане Михайле, її побачили ? То перший найпростіший - "аварійний" спосіб дізнатися про стан сімей. Якраз найдоступніший саме й для початківців. І всі ж розуміють , що це примітив , який не дає , та й ніяк не може дати точних даних.  Але чим більше кліщів, тим і більший сенс захворювань.:dntknw:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

  Але чим більше кліщів, тим і більший сенс захворювань.:dntknw:  

Не факт. В августе обработали, согнали клеща. А в сентябре, октябре, улья пустые, слетели. Или хорошие пчелы слетают от плохого хозяина?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не факт. В августе обработали, согнали клеща. А в сентябре, октябре, улья пустые, слетели. Или хорошие пчелы слетают от плохого хозяина?

Той, хто знайде причину злету бджіл, мабуть, достойний Нобелівської премії.:IMHO: А Ванга так і попереджувала,- першими помруть бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дротики не потрiбнi :IMHO: Бджоли злетiли до сусiдiв ,через перегородку. Разом легше зимувать ,палива на обiгрiв менше пiде :IMHO1:

Мико, :umora:Та ні,- там теж сильна сім"я. Нікуди було б їм перелітати, майже всі рамки зайняті.Та й мед весь лишився. 

А дротиками перевірив,- нічого  там аномального. Над сім"ями вони схрещуються, як над сильною енергетикою. Над пустими вуликами - розходяться. 

  Цікаво, а куди ж вони в таку пору летять? Я восени ще не бачив жодного рою...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я восени ще не бачив жодного рою...:dntknw:

Езжайте к Мико на пасеку , там в конце августа рои уходят :hmm: А по поводу слетов (уже писал ) не всегда причина в клеще :IMHO1:...Думаю что заклещенность одной пасеки одинакова (плюс минус ) но слетают почему то только отдельные семьи .Три года назад имело место слет 2-х семей - и остановил их только после постановки кормушек с сиропом . ( не пересадка в новые ульи ,не замена сотов не другие манипуляции не помогали )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через перегородку у тому ж вулику - інша сім"я. Пока на місці... Але спробую взавтра перевірити мідними дротинками , -  користуюсь інколи такими.

Оті пів- метра й могли зіграти  злий жарт.

До речі,Ваша матка кольору замші чудово прижилася і гарно себе показує.Сподіваюся,що вона,підкоряючись інстинкту,не полетить ні до Вас,ні до Дочинця:umora:.Ще раз дякую!:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, :umora:Та ні,- там теж сильна сім"я. Нікуди було б їм перелітати, майже всі рамки зайняті.Та й мед весь лишився. 

А дротиками перевірив,- нічого  там аномального. Над сім"ями вони схрещуються, як над сильною енергетикою. Над пустими вуликами - розходяться. 

  Цікаво, а куди ж вони в таку пору летять? Я восени ще не бачив жодного рою...:dntknw:

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

но слетают почему то только отдельные семьи .

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Езжайте к Мико на пасеку , там в конце августа рои уходят :hmm: А по поводу слетов (уже писал ) не всегда причина в клеще :IMHO1:...Думаю что заклещенность одной пасеки одинакова (плюс минус ) но слетают почему то только отдельные семьи .Три года назад имело место слет 2-х семей - и остановил их только после постановки кормушек с сиропом . ( не пересадка в новые ульи ,не замена сотов не другие манипуляции не помогали )

Ну, мої  були вже дуже добре нагодовані і  з сім"єю чкрез перегородку в новенькому вулику...:dntknw:

Оті пів- метра й могли зіграти  злий жарт.

До речі,Ваша матка кольору замші чудово прижилася і гарно себе показує.Сподіваюся,що вона,підкоряючись інстинкту,не полетить ні до Вас,ні до Дочинця:umora:.Ще раз дякую!:az:

Дякую за інфо. :hi:А дротики показали все в нормі. Реакція їх точно така, як і  над сім"ю, що поряд.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, мої  були вже дуже добре нагодовані і  з сім"єю чкрез перегородку в новенькому вулику...:dntknw:

 

В том то и дело что у моих мед на зимовку тоже был .Слетали четыре раза -хорошо что матку вспоймал при первой попытке и подрезал крылья . А вот даче сиропа остановила их ,кстати , семьи перезимовали . ( поэтому если бы слетали от клеща то , врядли бы до жили бы до весны )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? 

У меня в прошлом году слетела ,самая самая .Расплода гнали больше всех,принесли больше всех .

В улье осталась (начало сентября ) матка и штук 50т пчёл .Но получается не слетела а вымерла,потихоньку.

Согласен с  мико ,это скорей вымирание а не слёт :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А що саме бачив? Ось 20 серпня моя найкраща, найсильніша, найпродуктивніша ..... Почув рев. Побіг дивитись. Всі гурмою вилетіли і через кілька хвилин рвонули у бік лісу. Вперше таке побачив. Тобто цей лжерій не сідає як положено на пасіці. Одразу намилює ноги.  У вулику не залишилось жодної бджоли. Можна припустити, що все ж розвідка знайшла місце. А вже тоді вони і полетіли на явну смерть.

Слідкую за цим явищем і розпитую у знайомих. Так всі в один голос твердять, що злітають саме найпродуктивніші сім"ї. Чи так це? Принаймі три випадки на моїй пасіці це підтверждує.

Здається ,що саме так і є - найсильніша чи найпродуктивніша. . Хоч мед від них і не відкачував, але відводок з трьох рам на матці ТЗ з кінця червня самостійно доріс до 8-9 повнообсиджувальних рам даданівських.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. Хтось з форумчан розміщав інфу (здається Wladimir K), що віск реально забруднений пестицидами і акарицидами, і це доведено науковими дослідженнями. Поки ви будете носитися з маятниками міряти енергетику, вулики, рамки, стільники просякнуті хімією і бджолам просто вже несила це терпіти.

Ну, повторю востаннє, - вулик суперчистий, абсолютно новий 24 рамковий дадан на дві сім"ї. Переселив їх туди тижнів зо два тому. Хімії , окрім  настоянки червоного перцю при підкормках на зиму та біпіну не використовую. Регулярно слідкую за станом на дні. У кінці серпня поставив полоски. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

 

 

 

У меня в прошлом году слетела ,самая самая .Расплода гнали больше всех,принесли больше всех .

В улье осталась (начало сентября ) матка и штук 50т пчёл .Но получается не слетела а вымерла,потихоньку.

 

И это можно как то объяснить .Самая сильная гнала больше всего расплода и естественно в нём развивался клещ .Чем больше расплода, тем больше популяция клеща в семье .То что осталась матка и жменька пчёл ,только подтверждает ,что семью заел клещ .Ведь редко кто проводит исследование на к-во клеща в семье .Сам только первый раз провёл такую работу .Результат поразил 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сам только первый раз провёл такую работу .Результат поразил 

Ось тут детальніше ... цікаво...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось тут детальніше ... цікаво...

Все знято на вiдео .Попозже выложу на канал .Пока только фото 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все знято на вiдео .Попозже выложу на канал .Пока только фото 

А кількома словами ... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як дуже імовірна причина зльоту продуктивних сімей - забруднені вулики і віск. 

Каждый год дезинфицирую ульи.

В год слёта семтьи , обновил на 90% рамки и сушь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А кількома словами ... 

В теми Диагностика заболеваний пчёлhttp://tochok.info/forum/index.php?/topic/6491-диагностика-заболеваний-пчел/#comment-266240

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...