Перейти к содержанию

Поможіть врятувати пасіку


Etamin

Рекомендуемые сообщения

Ще в суботу було в мене три сім'ї у вуликах: данан, український№1, український№2. - Даданівську сім'ю лишав в зиму на 10 рамках (2 рамки на початку вересня були суцільно засіяні). У вересні поставив кормушку, доливав по 0,25 сиропу через день. Минулого тижня перестали брати корм. - Український№1 - цогорічний рій (кінець червня). Хороша матка, суцільний засів, сильна сім'я. Теж підгодовував сиропом з початку вересня. Гніздо сформував з восьми рамок. - Український№2 - слабенька сім'я на 4 рамки. Сьогодні вирішив обробити біпіном. Піднявши кришку дадана зіпсував собі настрій. Десять рамок з кормом, на ладоню запечатаний розплід і жменя бджіл, матки немає. Сім'я що злетіла корму не брала! Заглянувши в наступний вулик появилися суїцидальні настрої. Український№1 - подібна ситуація - трохи розплоду на двох рамках і бджіл самих теж на 2 рамки може назбирається, матка є. Український№2 - бджоли на 4 рамках як і раніше (бджоли старі, цю сім'ю в зиму планував об'єднати з українським№1). Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами. Сім'ї ніколи не об'єднував. Можливо є здогадки про такі злети. Два роки тому теж злетіла сильна сім'я з дадана на цьому ж місці в середині жовтня. P.S. Пасіка знаходиться в місті в мене в саду біля будинку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще в суботу було в мене три сім'ї Можливо є здогадки про такі злети. Два роки тому теж злетіла сильна сім'я з дадана на цьому ж місці
Пчёл побил клещ и никто никуда не слетал :IMHO1: Об осеннем объединении есть целая тема, там всё расписано
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами.

Спочатку треба впевнитись, що інші не "злетять". Коли і чим обробляли від кліща сім"ї?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пчёл побил клещ и никто никуда не слетал :IMHO1: Об осеннем объединении есть целая тема, там всё расписано
Підмору бджіл нема взагалі. Тему буду шукати. Дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами.

Спочатку треба впевнитись, що інші не "злетять". Коли і чим обробляли від кліща сім"ї?
Цього року вперше біпіном сьогодні
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами.

Спочатку треба впевнитись, що інші не "злетять". Коли і чим обробляли від кліща сім"ї?
Цього року вперше біпіном сьогодні
Ну ось і відповідь....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчусь на своїх помилках. Всім дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами.

Спочатку треба впевнитись, що інші не "злетять". Коли і чим обробляли від кліща сім"ї?
Цього року вперше біпіном сьогодні
Як обробляли біпіном?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А матки якого віку? П.С. Мало вірю в злети. Інколи трапляються такі випадки. Цьогоріч одна сім'я є, (була). Потухла. Просто розтанула як сніг навесні. Грішу на якість матки. Трьохрічна. Випала з поля зору.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

П.С. Мало вірю в злети.

Ну тут верить не верить , что на кофейной гущи гадать :dntknw: Один раз было у меня . Жила в лежаку семья сильная , привёз ,пчела была . Через время смотрю не берут сироп , открываю , а там четыре рамки пчелы с рас плодом и мёд . Пересадил в другой чистый улей , через время смотрю нет не пчёл не матки , осталось с десятка три пчёл и рас плод с мёдом , слетели клещ достал . Вот после этого случая весной полоски и после откачки последней с контрольной бипином . Тьху -тьху больше не было слётов .
Інколи трапляються такі випадки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А матки якого віку? П.С. Мало вірю в злети. Інколи трапляються такі випадки. Цьогоріч одна сім'я є, (була). Потухла. Просто розтанула як сніг навесні. Грішу на якість матки. Трьохрічна. Випала з поля зору.
На скільки розумію зліт це тоді коли у вулику пусто, мед і розплід залишається. Причина в основному кліщ, а в цьому випадку сім'ї ослаблені і причина може бути як кліщі так і в нападах або ще в чомусь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер отримав три "недосім'ї". Прошу ваших рекомендацій як об'єднати все що лишилося з мінімальними жертвами.

Спочатку треба впевнитись, що інші не "злетять". Коли і чим обробляли від кліща сім"ї?
Цього року вперше біпіном сьогодні
Як обробляли біпіном?
шприцом по 10 мл між рамками на бджіл
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кліщ однозначно, а підмору нема, бо погода льотна - бджола уражена кліщем вилітає з вулика і не повертається. Об'єднати - якщо погода тепла, лишайте матку в сильнішій сім'ї, а решта до неї зсипайте на східці перед вуликом. Решта маток я б забрав, на початку можна в кліточки. Не бачу під аватаром звідки Ви...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл
Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А матки якого віку? П.С. Мало вірю в злети. Інколи трапляються такі випадки. Цьогоріч одна сім'я є, (була). Потухла. Просто розтанула як сніг навесні. Грішу на якість матки. Трьохрічна. Випала з поля зору.
Усі матки цьогорічні. В суботу почесна варта на льотках не давала покосити траву перед вуликом, а вчора пусто. Тому виглядає як злет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл

Ну і контрольне питання - розчин біпіну, сподіваюся 1мл на 2л, або 0,5 мл на 1л.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл
Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки).
Обробка перша цього року планувалася на вчора. (з поради сусіда-пасічника старожила: "достатньо два рази з інтервалом в тиждень перед тим як сім'я буде збиратися в клуб покропити розчином біпіну") Як писав раніше, вже злітала сім'я два роки тому точно так само як зараз. Тоді обробляв двічі сім'ю димом з таблеток (підпалював, клав під рамки, як називаються не пам'ятаю). Після злету привів сусіда провести аналіз, висновок був однозначним - "таблетки не ефективні, кропити треба біпіном". Саме тоді познайомився з кліщем вароа з інтернету в ілюстраціях на фото. Вчора переглядав сім'ї, в дадані з тих що залишилися помітив в однієї на черевці кліща. Безкрилих не помітив ні в одній сім'ї. Куколки розковиряю, може зроблю фото і виложу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл

Ну і контрольне питання - розчин біпіну, сподіваюся 1мл на 2л, або 0,5 мл на 1л.
0,5 мл на 1 л води (в ветаптеці додали інструкцію)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл
Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки).
Обробка перша цього року планувалася на вчора. (з поради сусіда-пасічника старожила: "достатньо два рази з інтервалом в тиждень перед тим як сім'я буде збиратися в клуб покропити розчином біпіну") Як писав раніше, вже злітала сім'я два роки тому точно так само як зараз. Тоді обробляв двічі сім'ю димом з таблеток (підпалював, клав під рамки, як називаються не пам'ятаю). Після злету привів сусіда провести аналіз, висновок був однозначним - "таблетки не ефективні, кропити треба біпіном". Саме тоді познайомився з кліщем вароа з інтернету в ілюстраціях на фото. Вчора переглядав сім'ї, в дадані з тих що залишилися помітив в однієї на черевці кліща. Безкрилих не помітив ні в одній сім'ї. Куколки розковиряю, може зроблю фото і виложу.
Ще питання, ви пишите : >Хороша матка, суцільний засів, сильна сім'я. Теж підгодовував сиропом з початку вересня. Гніздо >сформував з восьми рамок. Чи був печатний розплід у сімьях до початку підгодовування , в кінці серпня на початку вересня? І скільки його було?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шприцом по 10 мл між рамками на бджіл
Розкажіть, будьласка, які обробки від кліща були в тому році та на початку цого? Якщо були. Та якими препаратами? Ви помічали в сімьях безкрилих бджіл? На тих бджолах що залишились помітно кліща? Розплід що залишився ви пробували відкрити та обстежити в якому він стані (чи повноцінні там бджоли, куколки).
Обробка перша цього року планувалася на вчора. (з поради сусіда-пасічника старожила: "достатньо два рази з інтервалом в тиждень перед тим як сім'я буде збиратися в клуб покропити розчином біпіну") Як писав раніше, вже злітала сім'я два роки тому точно так само як зараз. Тоді обробляв двічі сім'ю димом з таблеток (підпалював, клав під рамки, як називаються не пам'ятаю). Після злету привів сусіда провести аналіз, висновок був однозначним - "таблетки не ефективні, кропити треба біпіном". Саме тоді познайомився з кліщем вароа з інтернету в ілюстраціях на фото. Вчора переглядав сім'ї, в дадані з тих що залишилися помітив в однієї на черевці кліща. Безкрилих не помітив ні в одній сім'ї. Куколки розковиряю, може зроблю фото і виложу.
Ще питання, ви пишите : >Хороша матка, суцільний засів, сильна сім'я. Теж підгодовував сиропом з початку вересня. Гніздо >сформував з восьми рамок. Чи був печатний розплід у сімьях до початку підгодовування , в кінці серпня на початку вересня? І скільки його було?
В даданівському дві рамки суцільний печатний (темнокоричневий) розплід. Український теж був розплід на 4 рамках, який приблизно на 50-70% вийшов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Напишу сюди ще одну "загадку" - рятувати щось вже пізно, а почути різні думки про причини - цікаво. Мав 3 сім'ї, у дві з них на початку літа ставив полоски "Варостоп", в липні проводив стимулюючі підкормки - щодня склянка сиропу, на серпень мав хороші сім'ї на 3 корпуси Паливоди (магазинні по 8 рамок), третя - чужий рій, пійманий в липні, оброблений "Апіваролем", матку замінив на породисту одразу, так само стимулював сиропом, на серпень мав 2 корпуси бджіл на свіжих білих сотах. Кінець серпня - помічаю зранку, що льоту бджіл нема - відкриваю вулики, там по жмені бджіл з матками, буквально півсклянки. Розплоду повно: як засів, так і печатний. Решта бджіл - на дні. Осипались. Всі мертві бджоли з висунутими хоботками - ніби-то вказує на отруєння. Маток забрав в кліточки, потримав 2 доби - одна теж відійшла, решту дві подарував. Рештки бджіл витрусив, рамки перетопив та й по всьому. :ak: Але є одне питання: чим могли бджоли отруїтись в кінці серпня? Сади вже ніхто не обробляє, якби й обробляли щось - постраждали би бджоли в сусідів. Найближче - за 2 двори від мене чоловік тримає кілька вуликів - у нього нічого незвичайного. Залізти на пасіку теж ніхто не міг - вулики стоять буквально навпроти вікон в огородженому глухим парканом дворі, вдома завжди є дружина і її родичі в другій половині будинку (теж мама з малою дитиною, майже постійно вдома), є собака, сусідів медом пригощаю - не хочеться думати, що хтось спеціально напакостив, і не віриться... Є у мене одне припущення теоретичне але спершу не говоритиму, а цікаво почути хто що думає, щоб не впливати на політ чужої фантазії...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є у мене одне припущення теоретичне але спершу не говоритиму, а цікаво почути хто що думає, щоб не впливати на політ чужої фантазії...

потримав 2 доби - одна теж відійшла

Що власне підтверджує отруєння. Якщо у вас є припущення, то я допускаю, що з нами ви поділилися не всіма фактами. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є випадки коли кроплять соняшник щоб краще висихав. В одних частково сімї пропадають а в інших нічого не відбувається. Сусід жалівся що сімї посипались вже погудовані.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є випадки коли кроплять соняшник щоб краще висихав. В одних частково сімї пропадають а в інших нічого не відбувається. Сусід жалівся що сімї посипались вже погудовані.
Соняшник кроплять десикантами неділь через 3-4 після цвітіння, а то й пізніше в залежності від сорту. А цвіте він до середини серпня - пізньо сіяний до вересня, а збирають (дозріває та сохне місяць) в середині вересня - жовтні. Нема там бджолам що робити в цюю пору. Хіба що старі бджоли рефлекторно туди завітають і назад порожняком.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але є одне питання: чим могли бджоли отруїтись в кінці серпня? Сади вже ніхто не обробляє, якби й обробляли щось - постраждали би бджоли в сусідів. Найближче - за 2 двори від мене чоловік тримає кілька вуликів - у нього нічого незвичайного.
Про сади не факт. в нас в садівницьких районах обробляють до 25р на сезон, тракторами вночі. можливо і у Вас завівся якийсь ентузіаст. ;) Ви скоріше за все знайомі :) мої допустим в цей час трусили грушу, а останню обробку роблять за 10 днів щоб разом дозрівали . правда на скільки останні препарати шкідливі не знаю. стараюсь поменше пшикати. може кропили ввечері і інші сімї вже не літали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...