Jump to content
Petrovych61

Посев, посадка медоносов

Recommended Posts

16 минут назад, Лектор сказал:

а тут виднее? вчера еще накопал))

тут понятно..)) бирючина))

• Like 2
26 минут назад, Cfif сказал:

тут понятно..)) бирючина))

отлично, придется перетянуть ее всю к себе))

В 29.11.2020 в 18:23, ДобровоЛ сказал:

Думав спочатку, що то 10 га було... Хотів дізнатися як це ви @Иваныч так ухитрилися...:rolleyes:

Ліпше  все ж насінням стратифікованим садити. Так простіше. 

Я дерев з 200 спочатку розсаджував саджанцями років 30 тому. А потім перейшов був на насіння. Ним під сапу увесь ліс засадив за кілька років поблизу точка. Там чимало було пустирів, узлісся. Тепер маю класний  акаційний взяток без переїздів. Лише цього року був єдиний збій через погоду.:ay::umora:

Дякую за пораду. Попробую весною під сапу а то вже надоіло таскання саженців на другий берег ставу. Тай в розвитку вони теж пригальмовують а деякі і зовсім неприймаються.

• Like 2

@ДобровоЛ, то як правильно обробити насіння акації? Покроково, буль-ласка, для тупих. 

• Thanks 2
  • Haha 1
11 годин тому, Иваныч сказав:

Дякую за пораду. Попробую весною під сапу а то вже надоіло таскання саженців на другий берег ставу. Тай в розвитку вони теж пригальмовують а деякі і зовсім неприймаються.

Поливати потрібно саджанці особливо після посадки.:IMHO:

• Like 1
11 годин тому, Sanich сказав:

@ДобровоЛ, то як правильно обробити насіння акації? Покроково, буль-ласка, для тупих. 

То я ж вже тут писав. Повторюся:

" Для стратификации семена белой акации  нужно прогреть до температуры в 50-70 градусов. ... Но лучший и простой способ – семена белой акации можно просто залить водой нагретой до температуры 60-70 градусов и оставить для набухания на сутки. После такой процедуры семена можно высевать в грунт."

Були повідомлення, що й до 80 градусів вода підходить. Але я особисто заливав десь сімдесятиградусною , перед цим вилущував насіння із стручків. І через добу, а часто й через ніч , вийнявши з води , садив під сапу. У ямку глибиною 5-10 см кидав по кілька насінин. :wave:

Цю процедуру варто проводити, оскільки акаційне насіння покрите  міцним захистом. Тому й часто не проростає.

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
  • Thanks 3
3 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Були повідомлення, що й до 80 градусів вода підходить. Але я особисто заливав десь сімдесятиградусною , перед цим вилущував насіння із стручків. І через добу, а часто й через ніч , вийнявши з води , садив під сапу. У ямку глибиною 5-10 см кидав по кілька насінин. :wave:

Зупиняє не процес стратифікації, і навіть не висів під сапку, а  оце:

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

вилущував насіння із стручків

це не робота, а знущання над людиною...:umora:

• Like 2
21 хвилину тому, ромео сказав:

А що тут не так? Стручки самі собою захищають насіння від впливу погоди й проростання.

А любиш кататися, люби й санчата возить.:IMHO:

• Like 3
1 час назад, ромео сказал:

Будівельний міксер на дрилі Вам в допомогу

• Like 4
13 часов назад, Sanich сказал:

Зустрічав інфу, що насіння в панчосі занурюють у кипяток на декілька секунд. А далі  у теплу воду для набухання і висів у грунт. 

• Like 2
1 час назад, ромео сказал:

Приезжайте мы вам кустов накопаем каких хотите и розовой и белой и ну его лущить стрючки.... :umora:

• Like 4
  • Haha 1
13 хвилин тому, Александр К. сказав:

Приезжайте мы вам кустов накопаем каких хотите

Так їх

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Поливати потрібно 

• Like 4
  • Haha 3
2 години тому, ДобровоЛ сказав:

" Для стратификации семена белой акации  нужно прогреть до температуры в 50-70 градусов. ... Но лучший и простой способ – семена белой акации можно просто залить водой нагретой до температуры 60-70 градусов и оставить для набухания на сутки. После такой процедуры семена можно высевать в грунт."

Цю процедуру варто проводити, оскільки акаційне насіння покрите  міцним захистом. Тому й часто не проростає.

Заливав кип'ятком, зійшло, напевно відсотків 95%. Ті, що не зійшли, були просто порчені.

• Like 4
14 хвилин тому, gardener сказав:

Так їх

Краще садити восени, тоді можна обійтися без поливу, але я садив і весною без поливу (руки навриваєшся з викопуванням/закопуванням, а тут ще відра з водою тягати), але десь 15% саджанців не приймається. Та краще потім посадити на це місце новий саджанець, чим вривати руки відрами з водою ІМХО

• Like 1
  • Thanks 3
46 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Зустрічав інфу, що насіння в панчосі занурюють у кипяток на декілька секунд. А далі  у теплу воду для набухання і висів у грунт. 

Я повідомив саме так, як сам те робив.:wave:

І у мене тепер цілий ліс акаційний буяє.

• Like 1
  • Thanks 2
53 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Будівельний міксер на дрилі Вам в допомогу

Це теж підходить.

• Like 3
13 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Я повідомив саме так, як сам те робив.:wave:

І у мене тепер цілий ліс акаційний буяє.

Він у вас буяє, бо садився коли в грунті вологи було повно. Тоді все буяло, достатньо при посадці води налити, а потім можна було і без поливу обійтися. Акація ж взагалі - викопав ямку, зарив саджанець і він попер, як дурний рости. Зараз такий номер не канає, навіть з такою засухостійкою рослиною як біла акація. Треба поливати хоча б перший рік, а це затратно - і вода, і сили, і час. Можна не поливати, я так і роблю, але розвиток в рази повільніший. До того ж не все приймається. Але іншого виходу нема - з іншими медоносами, тою ж липою, ще гірша ситуація - що вологи потребує багацько, що росте довго. Я ще вирішив поекспериментувати з катальпою, начебто вона теж засухостійка, швидко росте і найголовніше цвіте після акації разом з липою. 

Edited by medhon
  • Like 4
1 годину тому, medhon сказав:

Він у вас буяє, бо садився коли в грунті вологи було повно. Тоді все буяло, достатньо при посадці води налити, а потім можна було і без поливу обійтися. Акація ж взагалі - викопав ямку, зарив саджанець і він попер, як дурний рости. Зараз такий номер не канає, навіть з такою засухостійкою рослиною як біла акація. Треба поливати хоча б перший рік, а це затратно - і вода, і сили, і час. Можна не поливати, я так і роблю, але розвиток в рази повільніший. До того ж не все приймається. Але іншого виходу нема - з іншими медоносами, тою ж липою, ще гірша ситуація - що вологи потребує багацько, що росте довго. Я ще вирішив поекспериментувати з катальпою, начебто вона теж засухостійка, швидко росте і найголовніше цвіте після акації разом з липою. 

Х    Х

Я ще б посперечався про погоду. Бо коли я садив, у нас було з дощами гірше, ніж в останні два сезони. Отож возиком возив воду з одного невеличкого болітця оскільки скважини ще не мав. А пізніше, як спорудив скважину, то й з водою ліпше стало. Але поливав я лише перші посадки. Далі розпочав будівництво дачі та й їх стало так багато, що не було на те часу.

• Like 2
10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Поливати потрібно саджанці особливо після посадки.:IMHO:

От в чому причина. А я тпкоі можливості немаю бо пасіка як і у вас на дачі і появляюсь я там тільки на вихідних.

• Like 3
10 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Коли це все можна чи потрібно робити? Є якісь сроки висіву акації? 

• Like 2
14 хвилин тому, Sanich сказав:

Думаю, краще восени.

• Like 2
2 години тому, Sanich сказав:

Я робив це перед самою посадкою. А по строках найліпше це виходило весняною, на початку травня. Раніше ми ж кілька днів віпочивали на травневі свята. От тоді я й приступав до посадки насінням, яке збирав потроху у різних районах області протягом холодного періоду. :ay:

• Like 4
18 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

А по строках найліпше це виходило весняною, на початку травня.

А якщо зимою/ранньою весною? 

• Like 2
8 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Х    Х

Я ще б посперечався про погоду. Бо коли я садив, у нас було з дощами гірше, ніж в останні два сезони. Отож возиком возив воду з одного невеличкого болітця оскільки скважини ще не мав. А пізніше, як спорудив скважину, то й з водою ліпше стало. Але поливав я лише перші посадки. Далі розпочав будівництво дачі та й їх стало так багато, що не було на те часу.

Тоді в грунті вологи було вдосталь. Згадую шкільні роки, кінець 80-их- середина 90-их. Зими були не такі сніжні як в 2010-х. Бувало ледь-ледь притрушувало. Але весною вода з першою відлигою ревіла як гірські потоки, ставки з берегів виходили, бо їй, воді не було куди діватися, настільки земля була перенасичена вологою. І зараз, на штик лопати ще сира, а далі пустеля.

• Like 5
7 хвилин тому, Sanich сказав:

А якщо зимою/ранньою весною? 

Можна. Я першу посадку насінням восени ще без стратифікації провів був пізньою осінню. Не знаю чому, але посходило багато, хоч і не все. :wave:

• Like 2