Перейти к содержанию

Зимний конденсат


vasilll

Рекомендуемые сообщения

Здравствуйте, я так понял что внутри улека образуется конденсат зимой и ето является проблемой изза влажности, а куда он вобще потом девается и вобще как его устранить, а если в улек обогреватель поставить то тогда как, меньше его по идее будет, получается вотети отверстия в боковой части крышки улея как раз для того чтобы етот конденсат уходил да?А если их скажем назиму закрасить то тогда хуже вроде как будет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а куда он вобще потом девается

vasilll, Днище вулика - це сітка. Ось і весь секрет. Перечитайте попередні пости.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а если в улек обогреватель поставить то тогда как, меньше его по идее будет,
А як Ви це собі уявляєте? Щоб уникнути конденсату, треба вентиляцію грамотно влаштовувати у вулику.... типу сітчасте дно - тоді конденсату точно не буде. Я у вуликах які зимують в зимівнику відкриваю кришки і рамки гнізда накриваю сухою тканиною (байка) - нижній льоток на все відкритий. Цього року буде вперше зимувати на сітчастому дні (дві сімї) - побачимо як воно. А на вулиці конденсату у сім'ї мені уникнути не вдається - велика різниця температур, і невеликі льотки (старі вулики)....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну есть же спецыальные обогреватели 12 вольтные они на дно ложатся типо как грелка, а я вот еще думаю а если не покупать ети грелки а просто лампочку 40 ватную в банку жестяную с дырками и в улик, подсоединить ее к автоматически включаемой разетке которая будет включать скажем всего на 6 часов самых холодных там с 1 до 7 ночи, думаю ето неоценимая польза конечноже

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну есть же спецыальные обогреватели 12 вольтные они на дно ложатся типо как грелка, а я вот еще думаю а если не покупать ети грелки а просто лампочку 40 ватную в банку жестяную с дырками и в улик, подсоединить ее к автоматически включаемой разетке которая будет включать скажем всего на 6 часов самых холодных там с 1 до 7 ночи, думаю ето неоценимая польза конечноже
Якщо хочете щоб сімя загинула - то можете спробувати так зробити. Обігрівачі про які Ви говорите призначенні для обігріву сімї весною коли не вистачає тепла - для обігріву розплоду - пришвидшує ріст і розвиток сімї (є така теорія), а зимою розплоду в сімї не повинно бути, тому вентиляція, вентиляція і ще раз вентиляція...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а вентиляцыя это как, тоесть летки пооткрывать, а что еще можно сделать

vasilll, Це коли зимівля у приміщенні. А на вулиці все по іншому. У самому найпростішому довіднику з пасічникування про це все детально розписано. Ознайомтеся, ну , а якщо вже ознайомившись, чогось не зрозумієте,- запитуйте, - порадимо. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Воно то росписано, але особисто мені траплялися поради або застарілі, або слаборезультативні, або складновиконувальні, або відверто аферичні, багато в основному теоретичні. Мені особисто хотілося б почути, хто як особисто влаштовує зимівлю на природі. Про багатокорпусні зрозуміло сітчасте дно і.т.д А як в лежаках боряться з вологою? В мене якщо гніздо і залишається сухим то стінки, кути, лежака на 24 рамки завжди вологі :ak: , і як з цим боротися...?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Воно то росписано, але особисто мені траплялися поради або застарілі, або слаборезультативні, або складновиконувальні, або відверто аферичні, багато в основному теоретичні. Мені особисто хотілося б почути, хто як особисто влаштовує зимівлю на природі. Про багатокорпусні зрозуміло сітчасте дно і.т.д А як в лежаках боряться з вологою? В мене якщо гніздо і залишається сухим то стінки, кути, лежака на 24 рамки завжди вологі :ak: , і як з цим боротися...?
Да не вопрос,есть варианты,В ЗАДНЕЙ СТЕНКЕ ЛЕЖАКА ВЫРЕЗЫ ЗАРЕШЕТЧЕНЫЕ СЕТКОЙ Еще я бы сделал летки максимальной длинны и высота 25мм,зимой закрывать сеткой и леток открывать на всю длину.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як в лежаках боряться з вологою? В мене якщо гніздо і залишається сухим то стінки, кути, лежака на 24 рамки завжди вологі , і як з цим боротися...?

Vladimir, Мої всі зимують на волі. У мене є лежаки навіть і на 36 рамок! Насамперед, у крайніх стельовинах по обох боках на всю їх довжину шириною 30-40 мм засіткуйте отвори. Їх можна прикривати стельовинками для регуляціїї виходу вологи. Шляхом спостережень і герулювання льотків - як верхніх, так і нижніх, можете підібрати відповідний варіант для кожної сім'ї. Дуже густу сітку брати не варто, бо її швидко запрополісовують. Найліпше із 3-3,5 мм вічками. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шляхом спостережень і герулювання льотків - як верхніх, так і нижніх, можете підібрати відповідний варіант для кожної сім'ї. Дуже густу сітку брати не варто, бо її швидко запрополісовують. Найліпше із 3-3,5 мм вічками. :hi:
Дякую за відповіді. Хм.. а як спостерігати ? це потрібно постійно лазити в вулик, і як тихенько це не роби, а таки бджілки турбуються. Також вологість постійно буде коливатися, в нас немає постійної зимової мінусової температури, то мінус то +, вологість постійно коливається.. В мене є і сітки і без сіток.. і просто отвори в стельових, закриті зверху паралоном (він дихає). Якось мало помагає, тай тут не можна перестаратися, пишут что занадто сильна вентиляція також нідочого... Думаю на цей рік покласти сіна, пишуть дуже добре впитує вологу, подивимся. По бокам від клуба можна попробувати вивести трубки з низу до верху за утепення, пишут що так практикують, але щось не віриться що це щось змінить... думаю може один вулик взагалі не утеплювати... але якось боязко за пчілок... хоча так також роблять..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю на цей рік покласти сіна, пишуть дуже добре впитує вологу, подивимся.

Вологу треба не "впитувати", а виводити за межі вулика з допомогою доброї вентиляції :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При зимовке на улице очень сложно регулировать влажность в улье, при низких температурах увеличивается потребление меда и выделение влажности, что приводит к образованию инея на внутренних стенках улья. Также инеем покрываются крайние рамки не обсиженные пчелами. При повышении температуры иней на рамках тает и вода остается в ячейках (если есть пустые). Эту воду пчелы берут для собственных нужд, когда в этом есть необходимость. А вода со стенок стекает вниз и может накапливаться в улье, что не есть хорошо (в лежаках).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю на цей рік покласти сіна

Vladimir, Вже краще у мішку сухий мох. Він не намокає, а тепло держе. Але з боків у лежаку - засітковані стельовини обов'язкові. І далі - у даху збоку. На вулиці вентиляційні трубки абсолютно не обов'язкові. Виток-приток можна регулювати шириною льотків і прикриттям стельовин з сіткою. Скільки бджола з'їдає меду,- скільки ж по об'єму виділяється і сирості (води). Це як закон Ньютона. А дах поставте на завіси. Тоді при його відкриванні бджоли не будуть так сильно турбуватися. Контроль на початку зимівлі потрібен не частіше одного разу на 10-15 днів. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вода со стенок стекает вниз и может накапливаться в улье, что не есть хорошо (в лежаках).

Фомич, Таке можливе, буває. Але це не смертельно. Не забувайте ставити лежаки з невеличким нахилом до льотків, щоб лишня волога сама витікала потрошку та і сміття - теж..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не забувайте ставити лежаки з невеличким нахилом до льотків, щоб лишня волога сама витікала потрошку та і сміття - теж..

К сожалению, мои лежаки еще с 80-х годов и конструкция летка выше дна, а вот в МК я так и делаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К сожалению, мои лежаки еще с 80-х годов и конструкция летка выше дна, а вот в МК я так и делаю.

Фомич, У мене майже всі такими були,- передбачалась там сітка з піддоном. Та переробляється льоток елементарно. Навіть столяром не потрібно бути. Зате бджоли самі очищатимуть дно. І менше проблем з конденсатом.:ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та переробляється льоток елементарно.

І менше проблем з конденсатом.

Да у меня такой проблемы нет, у меня лежаки зимуют на "воздушной подушке".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Та переробляється льоток елементарно.

І менше проблем з конденсатом.

Да у меня такой проблемы нет, у меня лежаки зимуют на "воздушной подушке".
А як це? Що Ви ,Фомич, маєте на увазі,- високе днище?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як це? Що Ви ,Фомич, маєте на увазі,- високе днище?

Я осенью на лежаки ставлю магазины и поднимаю рамки в магазины, а весной опускаю обратно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як це? Що Ви ,Фомич, маєте на увазі,- високе днище?

Я осенью на лежаки ставлю магазины и поднимаю рамки в магазины, а весной опускаю обратно.
Я то же в это году так сделал. Посмотрим.......
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А як це? Що Ви ,Фомич, маєте на увазі,- високе днище?

Я осенью на лежаки ставлю магазины и поднимаю рамки в магазины, а весной опускаю обратно.
При зимівлі на дворі, конденсату можна уникнути якщо крайні рамки гнізда не межують з боковою стінкою вулика, при дотриманні і інших вимог.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зимний конденсат

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...