Перейти к содержанию

Хочу заняться пчеловодством


Рекомендуемые сообщения

Кто сказал

Если не ошибаюсь... Брониславович.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая разница между весенней и осенней пыльцой?
У всіх вітрозапильних рослин пилок менш цінний ніж в тих що пилок переноситься комахами Кукурудза вітрозапильна рослина, так що....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С кукурузы мёда нет.
Это ошибочное мнение. Когда кукурузу скашивают на силос так тот сок что получается на срезе корешков не уступает тростниковому и привесы солидные получаются :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще такой вопрос. Какой минимально необходимый набор приспособлений должен быть у начинающего пчеловода? Если эта тема уже поднималась, то ткните носом пожалуйста. И, возможно, на форуме есть человек, у которого пасека не очень далеко от ж.д. станции Дарница. Предпочтительно - нежинское или яготинское напрвление. Может он будет готов "взять на поруки" нуба? Так сказать дать пару уроков "мастер-класса". Все таки интернет это хорошо, а живой пример однозначно лучше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С кукурузы мёда нет.
Это ошибочное мнение. Когда кукурузу скашивают на силос так тот сок что получается на срезе корешков не уступает тростниковому и привесы солидные получаются :)
І звідки така інформація???? :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У всіх вітрозапильних рослин пилок менш цінний ніж в тих що пилок переноситься комахами Кукурудза вітрозапильна рослина, так що....

Тоесть по Вашему осенью все пыльценосы ветроопыляемые, а весной нет? Я спрашивал разницу между весенней пыльцой и осенней. Лещина ветроопыляемая?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У всіх вітрозапильних рослин пилок менш цінний ніж в тих що пилок переноситься комахами Кукурудза вітрозапильна рослина, так що....

Тоесть по Вашему осенью все пыльценосы ветроопыляемые, а весной нет? Я спрашивал разницу между весенней пыльцой и осенней. Лещина ветроопыляемая?
Я лише стверджував що пилок вітрозапильних рослин гірший (в загальному мова йшла про кукурудзу). І не має значення коли рослина цвіте, весною, літом чи восени. Ліщина наскільки я знаю вітрозапильна.
перехреснозапильні культури поділяються на вітрозапильні (анемофілія) і комахозапильні (ентомофілія). Анемофільні рослини утворюють велику кількість пилку. Наприклад, одна рослина кукурудзи цукрової дає в середньому до 5 млрд. пилкових зерен. квітки ентомофільних рослин мають яскраво забарвлену оцвітину і відповідний медовий аромат. Дрібні квітки, як правило, зібрані в суцвіття, в яких крайні бувають безплідними та необхідні для приваблювання комах (наприклад, у васильків). Щоб відбулося запліднення, кількість пилкових зерен, які потрапляють на приймочку, значно перевищує кількість насінних зачатків Пилок містить багато поживних речовин, гормонів і вітамінів. Тому за сприятливих умов він може зберігати свою життєздатність від 1 до 20 діб і більше, залежно від культури. У кукурудзи цукрової — 1—2 діб, у цибулі — 15—20 діб.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С кукурузы мёда нет.
Это ошибочное мнение. Когда кукурузу скашивают на силос так тот сок что получается на срезе корешков не уступает тростниковому и привесы солидные получаются :)
Ого, кукурудзяний мед! :blink: Це не жарт?
Еще такой вопрос. Какой минимально необходимый набор приспособлений должен быть у начинающего пчеловода? Если эта тема уже поднималась, то ткните носом пожалуйста. И, возможно, на форуме есть человек, у которого пасека не очень далеко от ж.д. станции Дарница. Предпочтительно - нежинское или яготинское напрвление. Может он будет готов "взять на поруки" нуба? Так сказать дать пару уроков "мастер-класса". Все таки интернет это хорошо, а живой пример однозначно лучше.
Димар, стамеска, захисна сітка, можливо перчатки. Рамки, вощина знадобляться весною. Перевірте себе на реакцію від укусів бджіл. Зверніться до Bombus-a, він хоч і не з Дарниці, але душка-чоловік, рідкісний профі, мудрий гуру. Якщо треба, допоможе зібрати аптечку, дасть поради. А початківців він просто обожнює. У нього мета в житті - розвивати любительське бджільництво України всіма силами і можливостями. Хай щастить :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо в книжці намальована схемка лежака в розрізі, утепленого з боків подушечками на зиму, то таку книжку можна не читати

Дивлячись ким і де вона написана. При Союзі була у "нас" і Сибір, і Примор’є з їх холодами.Навіть до тундри пасіки возили... :ay:
Трохи гортав старі радянські книжки. На мою думку, вони пізнавально-цікаві, більш достовірні в науковому плані. Сучасні автори в епоху інтернету часто лише копіюють інформацію один в одного.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зверніться до Bombus-a, він хоч і не з Дарниці, але душка-чоловік, рідкісний профі, мудрий гуру. Якщо треба, допоможе зібрати аптечку, дасть поради. А початківців він просто обожнює. У нього мета в житті - розвивати любительське бджільництво України всіма силами і можливостями. Хай щастить :wave:
:umora::ay: В яблучко...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С кукурузы мёда нет.
Это ошибочное мнение. Когда кукурузу скашивают на силос так тот сок что получается на срезе корешков не уступает тростниковому и привесы солидные получаются :)
І звідки така інформація???? :hmm:
В практике есть книгах такого не встречал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С кукурузы мёда нет.
Это ошибочное мнение. Когда кукурузу скашивают на силос так тот сок что получается на срезе корешков не уступает тростниковому и привесы солидные получаются :)
І звідки така інформація???? :hmm:
В практике есть книгах такого не встречал.
Я припускаю що на зрізі може якийсь час виходити сік з невеличким вмістом цукру, але дуже сумніваюсь що можна говорити про "солидные привесы"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я припускаю що на зрізі може якийсь час виходити сік з невеличким вмістом цукру, але дуже сумніваюсь що можна говорити про "солидные привесы"
Если этот момент совпадает с температурным режимом закармливать на зиму не нужно + хорошая пчелка, а остальное можно посчитать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Еще такой вопрос. Какой минимально необходимый набор приспособлений должен быть у начинающего пчеловода? Если эта тема уже поднималась, то ткните носом пожалуйста.

Є така, підніс ТЕМУ :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давно мрію про бджіл, певно років 40, з тих пір, як продали дідівську пасіку, та "плющити" почало десь з місяць. Вирішив, що до зими буду мати хоч одного вулика. Вигріб 100 баксів "заначки", вже замовив по інтернету мінімальний набір інструменту і приладдя. Зараз буду обзвонювати, шукати бджолопакет (може хтось має карпатку за розумні гроші під Києвом, чи біля Ніжина маякніть), а на вихідні клеїти з пінополістиролу вулик. Так що, чекайте поповнення. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давно мрію про бджіл, певно років 40, з тих пір, як продали дідівську пасіку, та "плющити" почало десь з місяць. Вирішив, що до зими буду мати хоч одного вулика. Вигріб 100 баксів "заначки", вже замовив по інтернету мінімальний набір інструменту і приладдя. Зараз буду обзвонювати, шукати бджолопакет (може хтось має карпатку за розумні гроші під Києвом, чи біля Ніжина маякніть), а на вихідні клеїти з пінополістиролу вулик. Так що, чекайте поповнення. :wave:
потерпіть до весни з пакетом :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

потерпіть до весни з пакетом :IMHO1:
Так "плющить", що не можу. :hi: Та й як виїзджаю на дачу, то бачу, що до жовтня бджілки ще встигнуть зробити взяток достатній для того, щоб сім'я окріпла. Неділь через дві вже буде запізно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

потерпіть до весни з пакетом :IMHO1:
Так "плющить", що не можу. :hi: Та й як виїзджаю на дачу, то бачу, що до жовтня бджілки ще встигнуть зробити взяток достатній для того, щоб сім'я окріпла. Неділь через дві вже буде запізно.
Пакету змісту купувати немає однозначно. Якщо вже так хочеться, то потрібно купувати повноціну сім'ю оброблену від кліща. Тоді залишиться тільки закормити і утеплити. А так купите і Ви намучитесь і бджоли не перезимують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж задумувався, про те щоб зайнятися бджолами, давно. Конкретно "плющити" почало десь на початку літа. Але вирішив все таки почекати до наступної весни. Бо розумію, що з моїм багажем знань, а тим паче в зв'язку з тим, що абсолютно відсутній практичний досвід (спостереження за процесом на пасіці родича в дитинстві до такого не відношу) вирішив за зиму більше вивчити теоретичну базу, і можливо, напроситися до когось в учні. Тому що реально розумію, що займатися таким серйозним процесом "в зиму" без належного багажу знань - марно витрачені кошти, час, і скоріше за все загублена бджолина сім'я. Ну і повторю своє питання - може хтось з шановних форумчан згоден взяти до себе в учні, і дати декілька практичних порад?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж задумувався, про те щоб зайнятися бджолами, давно. Дай то Бог , что бы вам попался толковый наставник . Зима впереди , прочтите "Учебник пчеловода " . При желании все осилите , но имейте ввиду - очень тяжело "добыть , а еще тяжелее " сбыть " А экономику пока еще никто не отменял . :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну о сбыте пока речь вообще не идет. В любом случае хобби как минимум на пару лет. А хобби предполагает в основном расходную часть :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що, чекайте поповнення. :wave:
Если бы вы смогли дотерпеть до весны и купили пчел где-то в апреле, чтобы уже сменилась зимняя пчела на новую, весеннюю... Это было бы надежней. Зимовка, вентиляция + не тревожить-не будоражить пчел зимой - а новичку захочется. Зачем вам сейчас зимние сложности? Не знаю. скорее всего - ваша покупка - просто выброшенные деньги. Вы бы лучше в Киеве или в Нежине (короче - по месту жительства) нашли общества пчеловодов и походили на собрания ежемесячные всю зиму. Но вам, конечно, видней. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы бы лучше в Киеве или в Нежине (короче - по месту жительства) нашли общества пчеловодов и походили на собрания ежемесячные всю зиму.
А есть такие? Может кто подскажет адресок в Киеве? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А есть такие? Может кто подскажет адресок в Киеве? :ah:
У Боярці накльовуються курси бджолярів десь в осени. Я писав на адресу курсів листа,відповіли,що повідомлять.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Хочу заняться пчеловодством

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...