Перейти к содержанию

Поїте бджіл водою чи ні


yura

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Mаксим сказал:

Я за те, щоб бджоли самі приносили воду у вулик. ....... Те, що залежить від пасічника і має бути зроблене - це чиста вода у напувалці, підігріта сонечком.

Я також за те двома руками. Але ж у нашій місцевості часто бувають морозні ночі.. Вода в поїлка замерзає. Звісно на сонечку тане, але ж холодною залишається. Бджола це відчуває і летить до місцин, де вода скоріш прогрівається. Це можуть бути купи опилок, листя, сіна що насичені сніговою водою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Друзья, поставил поилки ранней весной, вроде бы всё сделал по феншую -  но пчёлы так и не пошли на поилки. Перепробывал всё, вплоть до танцев с бубеном - не помагало!  И тогда я, решился на дерзкий эксепримент - помазал вчера поилки приманкой для роёв Апирой. Сегодня, после работы был приятно удивлён - пчела пошла на поилки:baby:

Фото0381.jpg

Фото0379.jpg

Фото0378.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене мерво робиться !   Що не несу  то прямо з рук вже беруть :)  воду п'ють , що корови а не бджоли !  Що це не знаю ...   відро води за день просто легко (теплої) !   Читаю на форумі  може щось не знаю , та ні нема таких випадків ні в кого .   Це на 40 сімей .  

Хоча стрес отримали перед цим , пересилив 38 сімей в нові вулики корпусні з сітчастим дном і в той ж вечір на машину і додому за 80 км.  Пилок носять , що  пз ! :)  воду тащать !  Приніс ще корпус з рамками на сушку  після соняшника  ,  то ще не поставив а вони вже лізуть ! :)  Отакэ в мене  ....    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

позавчора було холодно і бджілок на воді не було, вчора в мене відро з маленьким+ взяли води, а сьогодні десь 0.5 відра. П'ють нормально вода звичайна ( з бойлера підігріта).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

А ось і моя поїлка для бджіл.:ah:

2017-04-16 17.31.19.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2017 в 17:40, kostantin501 сказал:

Друзья, поставил поилки ранней весной, вроде бы всё сделал по феншую -  но пчёлы так и не пошли на поилки. Перепробывал всё, вплоть до танцев с бубеном - не помагало!  И тогда я, решился на дерзкий эксепримент - помазал вчера поилки приманкой для роёв Апирой. Сегодня, после работы был приятно удивлён - пчела пошла на поилки

В мене теж такі поїлки, і теж були проблеми з привабленнчм до них бджіл. А от на автомобільні покришки летять без проблем. Тому я зранньої весни привчаю бджіл до покришок(достатньо щоб бджоли на них політали 4-5 днів), а потім приймаю покришки і ставлю на їх місце пластикові поїлки з бутлями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Ivan Ivanovich сказав:

В мене теж такі поїлки, і теж були проблеми з привабленнчм до них бджіл. А от на автомобільні покришки летять без проблем. Тому я зранньої весни привчаю бджіл до покришок(достатньо щоб бджоли на них політали 4-5 днів), а потім приймаю покришки і ставлю на їх місце пластикові поїлки з бутлями.

Справа у температурі води в поїлка - це однозначно. Покришки якраз це і засвідчують.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Справа у температурі води в поїлка - це однозначно. Покришки якраз це і засвідчують.:IMHO:

Згоден. Але справа не лише у температурі води. В банки теж наливаю теплої води, але там площа водної поверхні значно менша ніж в покришці. 

Є ще одне спостереження - в мене поїлки жовтого і синього кольру, то краще летять на сині:dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ставлю 3-х літрову підсолену на 3 літра столову ложку солі і півлітра меду на 3 літра води п' ють залюбки з двох банок а просту воду ставив так нехотять ставок поруч.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Иваныч сказал:

Я ставлю 3-х літрову підсолену на 3 літра столову ложку солі

Так всеж таки- скільки солі  потрібно на 3х літрову банку води-столова ложка,десертна чи чайна? Чи вагалі кому стільки заманеться? А взагалі-поварена сіль там потрібна?       У мене тещя бувало годувала курей пінопластовою крошкою -бо,як вона каже-їдять,їм(курям)дуже подобаеться!!! То може і бджолам така користь від солі як і курям від пінопласту?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, РУТ-61 сказал:

Так всеж таки- скільки солі  потрібно на 3х літрову банку води-столова ложка,десертна чи чайна? Чи вагалі кому стільки заманеться? А взагалі-поварена сіль там потрібна?       У мене тещя бувало годувала курей пінопластовою крошкою -бо,як вона каже-їдять,їм(курям)дуже подобаеться!!! То може і бджолам така користь від солі як і курям від пінопласту?

Пробував десертну, столову, дві десертні, столову беруть краще. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1:подсоленная вода, все это вытiвки, Главное, чтобы вода была на пасеке. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, kontroler сказал:

:IMHO1:подсоленная вода, все это вытiвки, Главное, чтобы вода была на пасеке. 

Для єксперементу ставив з дощовою водою, з річки брав а більший інтерес до підсоленоі особливо весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Иваныч сказал:

Для єксперементу ставив з дощовою водою, з річки брав а більший інтерес до підсоленоі особливо весною.

То, что интерес пчел к подсоленной воде больше, факт неоспоримый, а вот имеется от этого польза и ли вред- неизвестно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Соль приводит к гипертонии. Пчелы, мучаясь от повышенного давления, вынуждены вылетать из улья. Приносят больше меда. Это плюс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.04.2017 в 17:03, ДобровоЛ сказал:

А ось і моя поїлка для бджіл.:ah:

2017-04-16 17.31.19.jpg

Ход конём.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, kontroler сказал:

То, что интерес пчел к подсоленной воде больше, факт неоспоримый, а вот имеется от этого польза и ли вред- неизвестно.

Пчёлы умнее нас. Они живут на этой Земле уже не одну сотню тысячелетий.  И им лучше знать что и как им употреблять.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, luka сказав:

Пчёлы умнее нас. Они живут на этой Земле уже не одну сотню тысячелетий.  И им лучше знать что и как им употреблять

І де вони беруть солону воду якщо ми її не підсолимо? Приморські регіони не рахувати!  Те що вони беруть солону воду зовсім не означає, що без неї їм гірше   :IMHO:

 

14 години тому, РУТ-61 сказав:

То може і бджолам така користь від солі як і курям від пінопласту?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Шульц сказав:

І де вони беруть солону воду якщо ми її не підсолимо? Приморські регіони не рахувати!  Те що вони беруть солону воду зовсім не означає, що без неї їм гірше   :IMHO:

 

А на гноївках ви бджілок не зустрічали? Саме там вони й шукають сіль.:IMHO:Це ще одне із "соляних" мість .

Цікаво, чи бачили ви передачу про слонів, які за сіллю проходять буває сотні км? То і їм..."зовсім не означає, що без неї їм гірше"!:dntknw::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Цікаво, чи бачили ви передачу про слонів, які за сіллю проходять буває сотні км?

Ага,давайте ще  згадаем корів,яким без солі-лизуна важко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, РУТ-61 сказав:

Ага,давайте ще  згадаем корів,яким без солі-лизуна важко.

А що, ви теж без солі обходитесь? Сіль - один із найнеобхідніших мікроелементів для бджіл.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Добровол,як ви розтлумачете нам такі непоодинокі випадки коли бджоли несуть у вулики фарбу з свіжопокрашених дощок, всілякі мастила.У діда Василя(Соломки) був випадок з зеленим прополісом.Це вони несуть від великого розуму бо живуть дуже давно і самі все знають чи може їм щось нехвата?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, РУТ-61 сказав:

Пане Добровол,як ви розтлумачете нам такі непоодинокі випадки коли бджоли несуть у вулики фарбу з свіжопокрашених дощок, всілякі мастила.У діда Василя(Соломки) був випадок з зеленим прополісом.Це вони несуть від великого розуму бо живуть дуже давно і самі все знають чи може їм щось нехвата?

Я не науковець тим більше у бджільництві.:ah: Хай це розтлумачують ті, хто це все життя вивчав і має відповідну профпідготовку.

  І все ж :IMHO:- мастило чи нігрол із залізниці теж можуть нести. Видно їм чогось не вистачало в приносах, або дуже нагадувало чи запахом, а чи кольором те, що їм так необхідно було на той час...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Своим -поставил ванную с водой, набросал плотиков. Игнор - полный...  Думал, ну и бог с ними. Пока не посмотрел, как они из лужи рядом воду пили после дождя... Облепили всю колдобину, толпа....

Чухаю репу, думаю, чем им вода в ванной-то не понравилась? 

Судя по форуму:

1. добавить соль? 

2. Вода должна быть заметно теплее, чем вокруг (черная посуда?). 

3. По вопросу добавки меда. Есть мысль, что, может, и не стоит? Они ради меда могут брать. И тратить лишние силы на выпаривание воды?!  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Из наблюдений. На улице дождь - поилка (доска с желобом и капельница) временами забита пчелой почти как в жару. Перед дождем много пьют. При обрыве взятка забор воды тоже вырастает с 2-5 шт до полной пчел поилки буквально в течении полутора часов. Дело привычки, почему берут или не берут. Вода обычная, со скважины. Заметил еще, если случится перерыв хотя бы на час, прозеваю вода закончится в баке, - сразу переключаются на другие источники. И потом на поилку в прежних объемах возвращаются лишь спустя сутки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...