Jump to content
sewerby

Катальпа бигнониевидная

Recommended Posts

39 хвилин тому, СерП сказав:

Перепрошую, що не відповів раніше, рідко на форум заходжу.

Стрючки ось такі :

Я висівав два роки тому у квітні прямо в грунт разом з павловнією. Чотири стрючки в ботсаду, того що біля метро Університет, назбирав. З тисяч насінин павловнії не зійшов жоден! Зі стрючків катальпи схожість була якщо не 100, то 90% точно. :ay: В цьому році зі школки почав висаджувати на постійне місце. Тільки в мене з крупніших стрючків, відповідно квіти крупніші аніж на ваших фото. До речі, спостерігав навіть у Києві бджоли збирали нектар з них. :ay:

Хочу ще зібрати такі тоненькі як у вас на фото. На Володимирській гірці з боку Трьохсвятительської пару дерев росте, планую назбирати. Цікаво, чи є різниця в медопродуктивності між деревами з крупнішими і дрібнішими квітами/стрючками, ніхто не знає?:hmm:

Edited by medhon
  • Like 1
  • Thanks 1

А може хтось поділитися насінням?:ah: Або, скажімо, поміняю на розторопшу плямисту. шавлію лікарську(за дослідженнями німецьких вчених бореться з коронавірісом https://ua.korrespondent.net/tech/science/4297765-nazvano-napii-yakyi-pryhnichuie-koronavirus)  Ехінацею пурпурову, теж медоноси. Шавлія та ехінацея багаторічники.

• Like 2
52 минуты назад, medhon сказал:

Я висівав два роки тому у квітні прямо в грунт разом з павловнією. Чотири стрючки в ботсаду, того що біля метро Університет, назбирав. З тисяч насінин павловнії не зійшов жоден! Зі стрючків катальпи схожість була якщо не 100, то 90% точно. :ay: В цьому році зі школки почав висаджувати на постійне місце. Тільки в мене з крупніших стрючків, відповідно квіти крупніші аніж на ваших фото. До речі, спостерігав навіть у Києві бджоли збирали нектар з них. :ay:

Хочу ще зібрати такі тоненькі як у вас на фото. На Володимирській гірці з боку Трьохсвятительської пару дерев росте, планую назбирати. Цікаво, чи є різниця в медопродуктивності між деревами з крупнішими і дрібнішими квітами/стрючками, ніхто не знає?:hmm:

На оболонской набережной есть этот сорт+ в начале проспекта Героев Сталинграда ( возле первых новостроек рядом с морским училищем ). В этом году все эти деревья в период цветения посещались пчелами. За последние лет так 7-8 я в том году снова увидел пчел на в оболонском районе

Edited by AntonUa
  • Like 1
  • Thanks 1

Думав, що вже щось нове мене в медоносах не здивує. Та якось пропустив був пости про цю цікаву медоносну культуру.

А ось знайшов цікаву її характеристику:

Катальпа звичайна - листяних дерев заввишки до 6-8 м. Листя великі, серцеподібні. Квітки запашні, мають приємний яблучним ароматом, білі, іноді кремові з темними плямами, зібрані в прямостоячі суцвіття - мітелки.

Плоди катальпи з'являються в середині літа - стручковідние коробочки з насінням коричневого кольору. Збирають плоди катальпи звичайної восени і навесні. Саме вдалий час для збору жовтень-листопад.

Цвіте катальпа з червня по липень (до 4-х тижнів). Квітки катальпи виділяють багато нектару, нектар виділяється квітками стійко, незалежно від погодних умов. Квітки охоче відвідуються бджолами. Катальпа забезпечує підтримуючий медозбір. Медопродуктивність 250-500 кг / га.

Катальпа розмножується насінням і живцями. Перед посадкою насіння попередньо вимочуються в теплій воді 7-12 годин. Посів проводиться в лютому - березні (до розпускання бруньок). Осіння посадка проводиться до настання заморозків. Насіння присипають тонким шаром землі і накривають плівкою або склом. Після появи сходів укриття знімають.

Саджанці висаджую на відстані 5-6 м один від одного. Перед посадкою викопують неглибоку яму, викопану землю змішують з перегноєм. При посадці потрібно стежити за тим, щоб коренева шийка перебувала над поверхнею грунту на рівні 2-3 см.

Катальпа віддає перевагу добре зволоженим ґрунтам і світлим місцям. На сухий і ущільненій землі росте дуже повільно. Рослина посухостійка, але в спекотні дні вимагає поливу. У хороших умовах катальпа звичайна швидко зростає і розвивається. Морозостійка, але в суворі зими страждають однорічні пагони, тому на зимовий період їх загортають матеріалом. Цвіте на п'ятому році життя.

завантаження.jpg

завантаження (1).jpg

1276137069_katalpa-sharovidnaya-semena.jpg

Edited by ДобровоЛ
  • Like 4
53 хвилини тому, AntonUa сказав:

На оболонской набережной есть этот сорт+ в начале проспекта Героев Сталинграда ( возле первых новостроек рядом с морским училищем ). В этом году все эти деревья в период цветения посещались пчелами. За последние лет так 7-8 я в том году снова увидел пчел на в оболонском районе

Це ви там тоді  не бували, чи просто бджоли їх не відвідували?:ah:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Це ви там тоді  не бували, чи просто бджоли їх не відвідували?:ah:

Да нет. Пчелы реально не было. Не только на Катальпе, но и на Аморфе, и других цветках.

• Like 1
2 години тому, Шульц сказав:

А може хтось поділитися насінням?

Дякую всім хто так швидко відгукнувся!!! Вже чекаю на насіння.

• Like 1
1 годину тому, AntonUa сказав:

Да нет. Пчелы реально не было. Не только на Катальпе, но и на Аморфе, и других цветках.

Ага, зрозуміло,  видно їх близько взагалі не було. Гаражі там позносили, а більше ж бджіл нема де там поставити. :IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 3

Цікаво , а насіння в тих стручках, чи то і є саме насіння, яке й потрібно висівати... :ah:

Хто в курсі ? :dntknw:

• Like 2
5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Цікаво , а насіння в тих стручках, чи то і є саме насіння, яке й потрібно висівати... :ah:

Те,те. Питання в медопродуктивності, у кого більше - чи тої, шо з крупними стручками/квітами, чи в тої, що дрібніші. :hmm: Але на нього ніхто, по ходу, не знає відповіді. :dntknw: 

Edited by medhon
  • Like 1
  • Thanks 1
2 години тому, medhon сказав:

Те,те. Питання в медопродуктивності, у кого більше - чи тої, шо з крупними стручками/квітами, чи в тої, що дрібніші. :hmm: Але на нього ніхто, по ходу, не знає відповіді. :dntknw: 

Це потрібно мати обидва сорти і простежити, де більше буває бджіл... :ah: Бо підрахунками наявності нектару у квітках зараз вже майже ніхто з науковців  не займається. :IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
  • Thanks 1
10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Сами семена находятся в стручке. 

15872028_9fed173.jpg15872029_6c99ea35.jpg

• Like 2
  • Thanks 1

У нас много таких понасаживали в городе. Красиво смотрятся. А вот запаха вроде сильного от цветков не помню. В этом году присмотрюсь.

• Like 3
2 години тому, AntonUa сказав:

Сами семена находятся в стручке. 

15872028_9fed173.jpg15872029_6c99ea35.jpg

Дякую! Класна відповідь у вас вийшла! :ay::az:

• Like 2
  • Thanks 1

• Like 2
  • Thanks 1

а кто-нибудь обращал внимание-у катальпы бывает корневая поросль? может пару деревьев посадить, а дальше она сама захватит территорию..

• Like 1

У місті вдовж вулиці ~ 1 км дерев багато, але біля жодного порослі не бачив. Дивився спеціально - хотів собі щось викопати... але нема.

Що за сорт росте, не знаю... але бджіл на них завжди багато.

Edited by Міхал-69
  • Like 1
17.01.2021 в 17:48, СерП сказав:

Я висівав одразу в грунт. Натомість гледичію висіяв зимою в судки і вже разом з катальпою, яку, повторююсь, висівав одразу в грунт, садив повноцінні саджанці. Так от гледичія  так і залишилися "на місці". І за два роки з насінин катальпи були деревця від пів метра до метр двадцяти, а гледичія виросла максимум на 30 см.

• Like 2
  • Thanks 1
20.01.2021 в 22:24, валера 2 сказав:

а кто-нибудь обращал внимание-у катальпы бывает корневая поросль? может пару деревьев посадить, а дальше она сама захватит территорию..

Знайшов я її посадку, але порось не бачив.

Edited by ДобровоЛ
  • Like 3

Ділюся інформацією для тих хто не лінивий.

Знайшов я на Троєщині майже алею Катальпи біогневидної.

Спробував посіяти насіння, його дуже багато там, - почало сходити. Адресу можу підказати.

Якщо їхати по вул. Сержа Лихваря (колишня Сабурова) з вул. Маяковського від центру - поворот зразу ж за світлофором за другою критою зупинкою автобуса на цій вулиці на 90 градусів праворуч. Справа буде школа 276 . Проїхати вперед за житловий будинок і ліворуч зразу ж за ним  оця посадка катальпи аж до  повороту під прямим кутом. Праворуч за сіткою  буде шкільне подвір'я.

:az::wave:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
  • Thanks 1
20.01.2021 в 22:46, medhon сказав:

Я висівав одразу в грунт. Натомість гледичію висіяв зимою в судки і вже разом з катальпою, яку, повторююсь, висівав одразу в грунт, садив повноцінні саджанці. Так от гледичія  так і залишилися "на місці". І за два роки з насінин катальпи були деревця від пів метра до метр двадцяти, а гледичія виросла максимум на 30 см.

А як глибоко, земляче, сіяли катальпу в грунт без проростання ?

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
13.05.2016 в 23:19, Note сказав:

Цього року Назбиралося насіння, Вже около місяця ніякіх результатів (

САДИВО відразу у Відкритий грунт

З'їзди @Note туди , де я вказав у попередньому коментарі.

Там я нарвав ось таких стручків.

1.png

• Like 1
  • Thanks 1
14 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Спробував посіяти насіння, його дуже багато там, - почало сходити. Адресу можу підказати.

Якщо їхати по вул. Сержа Лихваря (колишня Сабурова) з вул. Маяковського від центру - поворот зразу ж за світлофором за другою критою зупинкою автобуса на цій вулиці на 90 градусів праворуч. Справа буде школа 276 . Проїхати вперед за житловий будинок і ліворуч зразу ж за ним  оця посадка катальпи аж до  повороту під прямим кутом. Праворуч за сіткою  буде шкільне подвір'я.

Дякую за підказку. Знайду час, спробую і я туди вибратися.:hi::wave:

• Like 1
22.01.2021 в 14:22, ДобровоЛ сказав:

А як глибоко, земляче, сіяли катальпу в грунт без проростання ?

Сапою пропоров дві вулички і в них насіяв. Не глибоко, +/- 10 см. Якщо садити чим раніше, то краще мілкіше, бо земля непрогріта. Але треба буде більше поливати потім. 

• Like 2
  • Thanks 1
22.01.2021 в 14:04, ДобровоЛ сказав:

Для правого берегу це далеко. В центрі, при вході в парк Володимирська гірка з боку Трьохсвятительської, росте два дерева з тонкими стручками, одне прям над тротуаром. Товщі ростуть на Вишгородській вздовж дороги від школи до повороту на Мостицькій, праворуч як їхати на площу Шевченка. На Виноградарі на Гонгадзе на кругу біля лісу. Я свої збирав в ботсаду на Університеті біля нижнього входу. А, ще згадав)) На Оболоні біля зупинки "Богатирська" збоку вулиці Тимошенка. Ну це те що одразу спало на думку))

Edited by medhon
  • Thanks 1