Jump to content

Переработка воскового сырья

Recommended Posts

Вихід воску від 110 до 130 грам із стільника

Свежо питание но .ерится с трудом.Це стосовно 130 грам з рамки. Грамів 80...90 повірю. :IMHO1:

Свежо питание но .ерится с трудом.Це стосовно 130 грам з рамки. Грамів 80...90 повірю.

130 грам із світлих стільників,110 із темних.А брати по 80 грам це собі в збиток.З таким результатом восковий запас буде хіба що зменшуватись,або стояти на місці.Мінімум що повинно бути-це 1 кг.воску із 10-ти стільників

повністю згоден бо в іншому разі надлишку воску ніколи б не було.. а все б ішло на вощину, та й то при виході 80 грамів і на вощину б не вистачало...

130 грам із світлих стільників,110 із темних.А брати по 80 грам це собі в збиток.

повністю згоден

Про збитки чи прибутки потім. Про стільники в яких не було розплоду 130 гр отримаєте. А от із темних стільників, в соковарці, 110 грам, сумнівно.

Про збитки чи прибутки потім. Про стільники в яких не було розплоду 130 гр отримаєте. А от із темних стільників, в соковарці, 110 грам, сумнівно.

magnus,ну хоч бери соковарку на плечі і їдь в Черкаси :umora: -знаєте,коли починав то було і 50 грам із стільника,а тепер як згадаю скільки воску пропало :ak: але з часом приходить досвід,зявляються свої секрети ,способи а звідти і досягнення ,а форум для того,щоб не забрати їх з собою в могилу,а передати іншим :)

-знаєте,коли починав то було і 50 грам із стільника,а тепер як згадаю скільки воску пропало

Як я вас розумію... :ak: Коли не було преса весь час бракувало воску(і вощини звісно), тепер щороку 50 кг мінімум зайвого воску продаю. :ah:

Кілограм воску тепер коштує як літр сметани.,і от думаю чи то воску на Україні так багато,чи то корів вже так мало стало :dntknw::)

magnus,ну хоч бери соковарку на плечі і їдь в Черкаси

Сява,в гості приїзджайте,але без соковарки,свою маю. :) Мій дід, Кирило Фанасович, ще шестидесяті користувався паровою воскотопкою, і підхвалював її.Скажу більше,я теж юзав соковарку поки не спробував прес. З повагою.

• 5 months later...

питав колись і не можу знайти де :( чи перетоплюєте тільки чорні рамки чи і світлі, жовто-коричневі???

питав колись і не можу знайти де sad.gif чи перетоплюєте тільки чорні рамки чи і світлі, жовто-коричневі???

По потребі будь-які. Але світлі краще перетоплювати окремо... :IMHO:

Але світлі краще перетоплювати окремо... :IMHO:
світлі також перетоплюєте чи залишаєте на наступний рік у вулики?

Якщо рамка відбудована неправильно, то її відправляють до воскотопки.

Бортник відповів. Я це і мав на увазі щодо світлих... А ще є язики, надбудови і містки...

Коли не було преса весь час бракувало воску

Будь ласка, подробніше про свій прес, бажано з фотографіями.

Оце мій прес- вигляд не дуже але працює справно.post-467-1283864580_thumb.jpg post-467-1283864620_thumb.jpgpost-467-1283865083_thumb.jpgpost-467-1283865114_thumb.jpg А в мого кума ось такий прес, дуже зручний але через те що витопка воску відбувається насухо(лише паром) віск темний і потребує переварювання і відстоювання.post-467-1283865384_thumb.jpg

• 3 months later...
post-247-1292074614_thumb.jpgТопил паровой воскотопкой

А от із темних стільників, в соковарці, 110 грам, сумнівно.

А от із темних стільників, в соковарці, 110 грам, сумнівно.

В мене є підозра, Що бджоли з поміж коконів віск забирають... Часто можна побачити- коли вони реставрують коричневі рамки , то роблять це коричневим воском.

post-247-1292074614_thumb.jpgТопил паровой воскотопкой
жесть ...сколько ж там КГ?

жесть ...сколько ж там КГ?
Примерно 150 .. угадал?)

Примерно 150 .. угадал?) Примерно 300кг

175 кг

Примерно 150 .. угадал?) Примерно 300кг

175 кг
Це за один рік з пасіки?

Це за один рік з пасіки?

так у нас медосборы..... а у вас развитие

Топил паровой воскотопкой

Отличное качество! А кто производитель воскотопки?

:hi: Так уш и быть. выставлю я и свой прес!!! :az:

post-276-1292097319_thumb.jpg