Перейти к содержанию

Мастерская пчеловода


Рекомендуемые сообщения

то зі станками є шанс втримати, а коли запрацює пилорама, прийдуть інспектори і

Що до пилорами. Якщо то ленточна, то що вона тягне? У мене немає такої, Але можна прирівняти до циркулярки, на якій стоїт 4-5 кВт двигун. Хоча може бути і менше, так як розпил (відріз)однієї дошки. Наприклад у мене є токарний росчитаний на 7,5кВт Але стоїт 11 кВт, сплата за споживання до 150 ціна сільська все що вище 150 звісно дорожче. Вся робота проводиться не одночасно, так як маю всього дві руки. Наймати людей тоді вважається промисловістью. Тоді можут прийти інспектори, звісно по направленню доброзичливих сусідів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мав справу з пилорамами на 7,5 квт, та ще невеликий двигун піднімання-опускання. Є у декого у нас і з двигунами на 5,5 квт, щось там пиляють, менше 5,5 то вже не те. Адже необхідно мати швидкість ленти порядка 30 м/сек, слабіший двигун з відповідним передаточним числом при запускі довго розганятиме, а при пилянні "тухнутиме". Щодо ціни, то зараз у нас 37 коп за квт, стараюсь більше 800 у місяць не палити, бо тоді ціна близько гривні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мав справу з пилорамами на 7,5 квт,

Скажем так. Обороти движка теж мають значення. Можна шківом вирахувати оберти. Але коли 1000обертів не зрівняти з 1500 або 3000. То я вважаю що 5.5кВт 1000об/м и той же 5.5кВт 1500об/м мають значення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мав справу з пилорамами на 7,5 квт, та ще невеликий двигун піднімання-опускання.

Є у декого у нас і з двигунами на 5,5 квт,

точно так і мене, починав з 5,5 кВт, потужності хватало, адже в середньому колоди до 40-45 см це вже дуже якісний лісоматеріал, з такою потужністю пиляв і товстіші, до 55 см, чуть зменшуючи подачу. Зараз 7,5 кВт,(амперметер в одній фазі) при пилянні дуб (звичайний) до діаметра 40-45 см показує до 20 А, при номінальній подачі, бо при збільшенні останьої, пила вже зходить с коліс і йде нагрузка на роліки, в результаті пила гріється а це вже може й викликати "волну". Тож, мову веду про те, що для приватного, користування 5 кВт встановленої потужності вистачить. було би що тільки пиляти. Якщо купляти стрічкову пилораму, для таких об"ємів, краще шукати малу, з діаметром коліс до 50 см, менше навантаження на двигун, (крутний момент), і ще, чим не варіант - при теперішній ціні на підведення 3-х фаз, можна розглянути використання дизелька (від мотоблока) "Кама", чи "садко", є 6і 9 к.с. Так як пише Міко, про транспортування на 80 км, можливо краще встановити пилораму поближче, і заберати готові дошки.
необхідно мати швидкість ленти порядка 30 м/сек,

30 м/с це для стрічок з кроком 25 мм, яких в нас капити практично неможливо, бо поширені з крокрм 22 мм, швидкість для них 25 м/с.
5.5кВт 1000об/м и той же 5.5кВт 1500об/м мають значення.

якщо змінювати оберти за рахунок передавального числа, то "фіфті-фіфті" - тобто одне і теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то "фіфті-фіфті" - тобто одне і теж.

Оберти однакові, потужність різна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5.5кВт 1000об/м и той же 5.5кВт 1500об/м мають значення.

Я і не заперечую. Ставив двигуни 7,5 Х1500 - пиляли нормально. У товариша була 7,5 Х 3000. При однаковій швидкості лєнти ( у тритисячника менший шків, тобто оберти колес однакові ), тритисячник пиляв гірше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У товариша була 7,5 Х 3000.

Так от коли ставити через ремінну передачу потужність більша в малооборотних. А оберти за рахунок шківа. То на циркулярці, чи на мельниці потужність звісно ощутима. Не можу сказати про пилораму. А от в станку там зовсім інше. Оберти залежать від обертів а не від потужності. Хоча нижче 7.5 кВт не рекомендовано. А вище оберти тіж самі а електроенергії більше, що не є економно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так як пише Міко, про транспортування на 80 км, можливо краще встановити пилораму поближче, і заберати готові дошкиж.
Це до найближчоi приватноi 80 км i ще працюе коли хоче. Тому i думаемо дома встановити свою
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оберти залежать від обертів а не від потужност

Та тільки самі оберти без необхідної потужності нічого не варті. На холостих працюватиме, під нагрузкою оберти зразу впадуть, пиляти не буде, двигун згорить. Якщо у Миколи Романовича найближча пилорама за 80 км. ( у нас майже на кожній вулиці ), то звичайно необхідно свою, з двигуном 5,5 квт, пиляти ліс на вулики потужності вистачить, і ЛЕП менше просідатиме. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

під нагрузкою оберти зразу впадуть,

І так. Мова йшла про фази. 220в. и 380. На 220 який би двигун не ставили, все одно потужності не буде. Кондери їх не добавлять. Вони працюють тільки для запуску двигуна. Навіть якщо 380в 5.5кВт двигун якщо він після перемотки вже не та потужність. І повністю з Вами згоден, якщо трансформатор стоїть з початку "времён" і на кожній фазі різна подача вольтажу, двигун згорає. Я лише констатував можливості. Стоїть витрачати сумашедші бабки щоб потім витрачати ще більше. РЕС не поміняє трансформатор. На вулиці врядлі зголосяться скинутись на новий. Треба шукати альтернативу. Знову ж таки, тягло пропонувалось від мотоблока. Є ще такий двигун ЗІДом називають. Тяга в нього така що три пілорами потягне. Але знову, пальне. Тепер підвожу риску. Якщо доска поставлена на промислову основу. Краще купити станцію, працює на дизельному пальному. Вартість звісно не мала. За те в перспективі. Зважте, це не пропозиція, це лише моя особиста думка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Якщо доска поставлена на промислову основу
А если так от случая к случаю досок нарезать ,если будет с чего. 5.5 квт трёхфазный думаю что в самый раз будет :dntknw: или как ? может рассматривать и мото приводом Соляра пока без проблем ,на каждой заправке
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5.5 квт трёхфазный думаю что в самый раз будет

Думаю что предостаточно. У меня на цыркулярке стоит 4кВт. Строгальные ножи по моему 350мм, 5мм стружку тянет. При розпуске доски 50мм пролетает без тормозов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если так от случая к случаю досок нарезать ,если будет с чего. 5.5 квт трёхфазный думаю что в самый раз будет или как ? может рассматривать и мото приводом Соляра пока без проблем ,на каждой заправке

от -тож Ви вже й самі вийшли на вирішення проблеми, 5,5 кВт цілком достатньо, варіант з двигуном ВЗ теж непогано (той же від мотоблока F-186, 9 к. с./ 6 кВт за час роботи при номінальній потужності -75% витрачає 960 гр пального- солярки - а це всього на дві руки можна попиляти до 0,5 а може і до 1 куба, залежить від діаметра і довжини колод)), тож вибирайте пилораму відповідного класу, можна сказати портативного, чи мобільного типу- маленьку, легеньку, вона ж і дешевша, зверніть увагу на колеса, обрезинені, чи ні, якшо металеві то наскільки зношені - буде видно слід від прокатки стрічкою, чиє ще на них "бочечка", правда її можна відновити прямо на пилорамі змайструвавши простий пистрій з маятниковим наждаком. також велику увагу до направляючих роликів, при спробі всучити в їх заміну колодочки, відкидайте- то не те, також важливим є можливість налаштування площини пили до площини різання,бо непаральність їх часто є прихованою причиною "волни", ще бажано контроль натягу стрічки, пам"ятайте ще про хорошу заточку, краще, а може і обов"язково має бути з водяним охолодженням зони шліфовки зуба, та пристрій для розведення зубів- бо без цих двох пристроїв пилорама це як авто без коліс. Попросіть показати самі пили, і зверніть увагу чи рвані вони і як часто, придивіться на якість шліфовки - рисок не має бути, бо вони є однією з причин руйнування стрічки, також можуть бути підпали зони шліфовки, ще зверніть увагу на прошліфовку впадини все це впливає на якість пиляння і довговічність пил. П.С. А ще краще до купівлі, залучіть при оглядинах - того хто працював на таких пилорамах -тільки толкових хлопців- технарів, вони допоможуть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хлопців- технарів, вони допоможуть.
Дякую за поради Обов"язково скористуюсь технарями :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самое хорошее в этой торцовке то, что передача ременная.

Да, передача ременная, очень просто все сделано. Также, протяжка хорошая, жаль только, что нет лазерной линейки.
Не думаю что это неразрешимая задача. Можно “прикулибить“, было бы желание.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Не думаю что это неразрешимая задача. Можно “прикулибить“, было бы желание.

Желание всегда есть, времени катастрофически не хватает.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Кто пользовался рейсмусом Энергомаш РС-14330 (РС-14330) для изготовления ульев, отпишите ваши впечатления. Стоит его покупать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стоит его покупать?

Это производство России, по этой причине не стоит :IMHO1: Ну и ещё по одной. Когда это в Рассее делали толковые вещи... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто пользовался рейсмусом Энергомаш РС-14330 (РС-14330) для изготовления ульев,

Здається мені ви трішки не в ту тему написали... :hi: Та нічого страшного, модератори виправлять... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто пользовался рейсмусом Энергомаш РС-14330 (РС-14330)

На вигляд він як Буран,а про нього відгуки не ахті,краще візьміть Енергомаш РС-14203,це найкращий варіант по ціні-якості. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто пользовался рейсмусом Энергомаш РС-14330 (РС-14330)

На вигляд він як Буран,а про нього відгуки не ахті,краще візьміть Енергомаш РС-14203,це найкращий варіант по ціні-якості. :ay:
Меня привлекла ширина ножей 330 мм - как раз годится для обработки корпуса целиком. А у Енергомаш РС-14203 максимальная ширина заготовки 315 мм А в чём там проблема с РС-14330?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виробництво- 100% Китай. Торгова марка Sturm- німецька, для росії придумали назву Енергомаш.. Власники- росіяни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Виявляється що не обов’язково все з металу варити, можна і дерев’яне робити :ay: chjBZGbJy9c&list

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Вулики і рамки виготовляю з допомогою циркулярки та фуговки (станки саморобні). Але це не та якість і затрати часу на переоснастку. Зконструював універсальний станок. Думаю почати втілювати ідею після Різдвяних свят , (якщо долар не буде по 50 грн., а то грошей не вистачить на матеріали). Для порад та критики викладаю модель-фото. Тех. характеристики: циркулярка (висота пропилу 150 мм.) торцовка (0-90 градусів) рейсмус (ширина до 100 мм.) шліфовка (ширина до 100 мм. радіус 50 мм.) фрезерування (ширина 100 мм., глубина до 40мм., кут фрезер. 0-90град) оберти 3000, 6000 ,але для шліфовки зроблю 1500 обр.( тобто трьох ручейний шків з передаточним відношенням 1:0,5 , 1:1 , 1:2) двигун 380 V, 3000 обр., 1500 Вт. стільниця фанера вологостійка товщ. 22 каркас (рама) профільна труба 40*40*3 корпус незнаю з чого на 206 підшипниках знайомий столяр порекомендував вал робити діаметром не 32 , а 30 (мовля більший вибір фрез та пил та пообіцяв пилку подарити на 315 ) post-7434-1418928897_thumb.jpg post-7434-1418929010_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...