Перейти к содержанию

Поліетиленова плівка і бджолосім'я


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Пасічник , ви обережніше описуйте різні міфи , ваші пости читають і досвідчені бджолярі ...
ще один досвідчений бджоляр демонструє свій міф - зимівля без утеплення.
Оце "міфів" кругом розвелося. Навіть шановний пан Малихін, виявляється, "міфи" створює і успішно ними користується. Може ще хто з міфологів відгукнеться про досвід зимівлі без утеплення?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може ще хто з міфологів відгукнеться про досвід зимівлі без утеплення?
Если мой метод можно отнести к зимовке без утепления Правда заношу в гараж не отапливаемый В основном от вориков Так как не посещаю пасеку от заноски до выноски
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може ще хто з міфологів відгукнеться про досвід зимівлі без утеплення?

В приміщенні- років 15 без утеплення (температура в найбільші морози до -15, в основному- +3+6. Надворі- в цьому році 4 шт без утеплення з сіткою в дні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут ще один досвідчений бджоляр демонструє свій міф - зимівля без утеплення.

Думаю в утепленні міфу немає. Все залежить від зими і якості сім'ї. Цієї зими можна було на волі зимувати і без утеплення, якщо сім'я є сильною. У мене знайомий має 2 сім'ї, які мали 2 корпуси по 10 рамок і сиділи на 15 рамках, утеплення не було ніякого, обльот зробили ще у лютому, а зараз нарощують бджіл. Думав завжди, що мед з верби це фантастика у наших краях, а тепер переконаний головне мати відповідно підготовлених бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Думав завжди, що мед з верби це фантастика у наших краях, а тепер переконаний головне мати відповідно підготовлених бджіл.

Wladimir K, Торік я мав вербовий мед. Цього,- мабуть, що чи навряд! Але тут тема про плівку... :offtopic:
Простейший вариант - сетка в дне. Или более надежный - сетка в задней стенке глубокого дна. Такая не пересыпается мусором. В лежаках пленка - С лежаками не работал.

SeWerby, А в лежаках, - стандартних радянських праворуч у боковій стінці на всю ширину була передбачена засіткована вставка вентиляційна. От її можна й використовувати з плівкою. Доречі, місяць з нарощування бджіл з використанням плівки для моїх бджіл виявився успішним і переконливим жирним плюсом ! Я переконався,що весняне використання плівки доцільне! Навіть відводки-нуки на пару рамок і ті розвилися! Але утеплення я все ж клав, але вже поверх плівки.
Цікаво як німці та поляки умудряються тепле вологе повітря виганяти вниз вулика через засітковане дно проти аксіоми? Правда морозів там у зимку майже не буває, то може сітка у дні й ефективна для їхніх умов.

Пасічник, Я думаю, що у них сирість випадає через дно у вигляді інію. Це за логікою. А в тім... ;):hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Я у своїх бджіл плівки позабирав уже тиждень тому. Так, весною є смисл їх застосовувати, а от літом і зимою... :unsure::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я у своїх бджіл плівки позабирав уже тиждень тому. Так, весною є смисл їх застосовувати, а от літом і зимою... :unsure::hmm:
Тиждень тому поставив другі корпуси,наверх плівку і положок :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

наверх плівку і положок :af:
:dntknw: Тут або - або. А так - навіщо?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я у своїх бджіл плівки позабирав уже тиждень тому. Так, весною є смисл їх застосовувати, а от літом і зимою... :unsure::hmm:
Всё зависит от типа вентиляции,плёнка не панацея а всего лишт один из способов. Многие плёнку тулят не понимая сути применения :hi:
Я у своїх бджіл плівки позабирав уже тиждень тому. Так, весною є смисл їх застосовувати, а от літом і зимою... :unsure::hmm:
Тиждень тому поставив другі корпуси,наверх плівку і положок :af:
Маловато будет, круглый год на плёнке лежит пенопласт :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Многие плёнку тулят не понимая сути применения

кузмич, Весною надійно утримується тепло і мікроклімат у гнізді, особливо вона - плівка - корисна для слабих сімей. Та й конденсат, що з'являється на плівці, теж для бджіл не лишній у цей весняний час з частими перепадами температури.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я у своїх бджіл плівки позабирав уже тиждень тому. Так, весною є смисл їх застосовувати, а от літом і зимою...

А в мене вона цілий рік... ліньки стелю робити... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Многие плёнку тулят не понимая сути применения

кузмич, Весною надійно утримується тепло і мікроклімат у гнізді, особливо вона - плівка - корисна для слабих сімей. Та й конденсат, що з'являється на плівці, теж для бджіл не лишній у цей весняний час з частими перепадами температури.
Спасибо за информацию, но я это уже давно изучил поэтому в моих ульях плёнка с пенопластом круглый год, и ни одной бороды. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене вона цілий рік... ліньки стелю робити...

einar, можна й так. Але треба добре вивчити умови вентелювання гнізда при використанні плівки. Інакше будуть зовсім погані результати. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене вона цілий рік... ліньки стелю робити...

einar, можна й так. Але треба добре вивчити умови вентелювання гнізда при використанні плівки. Інакше будуть зовсім погані результати. :IMHO:
Років з десять використовую плівку, але тільки на весні. Обгортаю нею гніздо зверху і по бокам при першому огляді, а знімаю при першому розширенні (коли зацвітають абрикоси). На слабких сім'ях знімаю при другому розширенні (зацвітає яблуня). Якщо спізнитись зі зняттям плівки, коли стане тепло, буває з'являється гнилець бо для нього тепло і волога під плівкою ідеальні умови. На мій погляд цілий рік її тримати небезпечно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Років з десять використовую плівку, але тільки на весні. Обгортаю нею гніздо зверху і по бокам при першому огляді, а знімаю при першому розширенні (коли зацвітають абрикоси). На слабких сім'ях знімаю при другому розширенні (зацвітає яблуня). Якщо спізнитись зі зняттям плівки, коли стане тепло, буває з'являється гнилець бо для нього тепло і волога під плівкою ідеальні умови. На мій погляд цілий рік її тримати небезпечно.

Пасічник, Я тут згоден з Вами без всяких застережень. Хоча відводки слабенькі можна й ще довше потримати під плівкою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мій погляд цілий рік її тримати небезпечно.
Смотря в какой системе ульев, я бы не обобщал , т .к. не во всяких системах плёнка несёт небезпеку!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
На мій погляд цілий рік її тримати небезпечно.
Смотря в какой системе ульев, я бы не обобщал , т .к. не во всяких системах плёнка несёт небезпеку!
У мене високе дно і льоток на всю ширину вулика.Плівка цілий рік.Зимою зверху + утеплювач,а літом-положок.У криші- теплоізол :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене високе дно і льоток на всю ширину вулика.Плівка цілий рік.Зимою зверху + утеплювач,а літом-положок.У криші- теплоізол :hi:
Аналогично ,на плёнке пенопласт ,и высота летка 23мм на всю ширину дна!а ещё и дно с сеткой :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене високе дно і льоток на всю ширину вулика.Плівка цілий рік.Зимою зверху + утеплювач,а літом-положок.У криші- теплоізол :hi:
Аналогично ,на плёнке пенопласт ,и высота летка 23мм на всю ширину дна!а ещё и дно с сеткой :ay:
Кузьмич, а сетка уже стоит, или пока еще глухое дно?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кузьмич, а сетка уже стоит, или пока еще глухое дно?
Сетка уже стоит, но закрыта .Летом пользуюсь при жаркой погоде. У меня сетка не съёмная, но закрывается если нужно.В данный момент донья закрыты, ибо ночи холодные и семьи не на столько сильные , на двух корпусах :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Сетка уже стоит, но закрыта .

кузмич, А проблем з тим, що під сіткою може заводитись міль, у Вас не буває?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Уже 6-років реалізуємо плівку (біоспленову), яка з однієї сторони має дзеркальну поверхню.Головне для бджолосім'ї весною : тепло,корма та вода. Про цю плівку є мої статі в журналах.
Використовуємо біоспленову плівку на сьогодні ми єдині в Україні ,котрі випускаємо цю плівку і реалізовано за 6- років блисько 30000 м.п. Дуже багато позитивних відгуків.
Подивившись
зацікавився металізованою плівкою для бджіл. А ще цікавить самоклеюча - для заставних. Може хто має варіанти придбання прошу повідомити. P.S. Адже зазвичай всі тварини, що підтримують взимку підвищену температуру тіла, намагаються теплоізольовати себе від зовнішнього середовища. Людина одягає одяг, звірі покриті хутром, птиці захищені пухом і пір'ям - у всіх випадках, з технічної точки зору, рішення однаково - зафіксувати навколо себе кращий з природних теплоізоля-торів - нерухоме повітря. Природних тому, що є ще й неприродні, наприклад вакуум, як в термосі, і зовсім невідомий нікому, крім вузького кола фізиків, супертеплий-ізолятор - багатошарова металізована нейлонова плівка, звана майлар.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подивившись відеоматеріал зацікавився металізованою плівкою для бджіл. А ще цікавить самоклеюча - для заставних.Може хто має варіанти придбання прошу повідомити.

Ну вот будет о чем спросить Вереда в Умани. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подивившись відеоматеріал зацікавився металізованою плівкою для бджіл. А ще цікавить самоклеюча - для заставних.Може хто має варіанти придбання прошу повідомити.

Ну вот будет о чем спросить Вереда в Умани. ;)
вже відшукав його моб.телефон
0961271593.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Подивившись відеоматеріал зацікавився металізованою плівкою для бджіл. А ще цікавить самоклеюча - для заставних.Може хто має варіанти придбання прошу повідомити.

Ну вот будет о чем спросить Вереда в Умани. ;)
Користуюсь фольгованою плівкою, придбаною у Вереда, третій рік. Дуже задоволений. Що до самоклейки для заставних, використовую звичайний фольгоізол + степлер (дешево і сердито).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...