Перейти к содержанию

Поліетиленова плівка і бджолосім'я


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

На плівці лежить положок-все

Kolyan, так розумію,- зимівля на вулиці? І один положок без утеплення? А ще , - з якого боку Ви від Києва? Чи не мій, бува, сусід?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Плівка - це обов'язкова річ, але тільки весною після ревізії - тепло тримає феноменально, додає у підсумку плюс 2-3 рамки розплоду. Зимою поліетилен - це знущання над бджолами. А фольга, на мій погляд, зайва річ - бджоли ж інфрачервоні промені не випромінюють, відбиватися крім теплому повітрю нічому. а з цим справляється поліетиленова плівка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимою поліетилен - це знущання над бджолами.

Вы уверены? Просто нужно правильно ее использовать. Результат зимовка верх пленка+пенопласт и низ сетка - около 100 пчелок подмора. И главное такой результат у ВСЕХ. Тоесть Стабильность!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимою поліетилен - це знущання над бджолами.

Вы уверены? Просто нужно правильно ее использовать. Результат зимовка верх пленка+пенопласт и низ сетка - около 100 пчелок подмора. И главное такой результат у ВСЕХ. Тоесть Стабильность!
Цікаво куди у Вас кубометри вологого повітря від життєдіяльності сім'ї діваються протягом зими? Мабуть бджіл "купаєте" на морозі. У мене вже 15 років у вуликах потрійна вентиляція при зимівлі надворі: нижній льоток - 1-3 см., верхній льоток - 5-7 см., і металевий короб під подушкою, який виводить вологу з засіткованої стелинки під кришу набік. То Ви б бачили, що робиться під кришею в кінці зими - мокро, як у калюжі. А по Вашому з плівкою це все було б у вулику. В моїх вуликах при потрійній вентиляції сухо-сухісінько і дві ложки підмору з сім'ї весною зовсім не цвілі - навіть на продаж заготовляю, правда мало. А те що тепле вологе повітря від життєдіяльності бджіл опускається вниз, а не вверх - то це Вам заперечить будь-який школяр-фізик. Як доказ мокрі криші і сухі дена у моїх вуликах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А те що тепле вологе повітря від життєдіяльності бджіл опускається вниз, а не вверх - то це Вам заперечить будь-який школяр-фізик. Як доказ мокрі криші і сухі дена у моїх вуликах.
Залишається тільки пожаліти безграмотних німців та поляків. При нагоді зайдіть на їхні сайти та просвітіть убогих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А те що тепле вологе повітря від життєдіяльності бджіл опускається вниз, а не вверх - то це Вам заперечить будь-який школяр-фізик. Як доказ мокрі криші і сухі дена у моїх вуликах.
Залишається тільки пожаліти безграмотних німців та поляків. При нагоді зайдіть на їхні сайти та просвітіть убогих.
:ay: Сколько лет копья ломаем ,а воз и ныне там :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А те що тепле вологе повітря від життєдіяльності бджіл опускається вниз, а не вверх - то це Вам заперечить будь-який школяр-фізик. Як доказ мокрі криші і сухі дена у моїх вуликах.
Залишається тільки пожаліти безграмотних німців та поляків. При нагоді зайдіть на їхні сайти та просвітіть убогих.
Тепле вологе повітря піднімається вверх - це аксіома. Але Ви не пояснюєте, і думаю, що Ви в пошуку відповіді на питання: чому у в вуликах ваших мокріє верх - і питання тут саме в цьому. А відповідь в тому, що це тепле повітря при контакті конденсує на холодних поверхнях предметів які знаходяться в верху і, якщо там ще знаходяться вологоутримувачі - то маємо ефект калюжі зверху. Що зробити? Забезпечити вихід вологи через верх під самим дахом на рівні стелі даху. Це можуть бути пропили 3-4 мм, і також через низ (сітка в дні). Для більш детального обговорення потрібно знати більше деталей (як накрито гніздо, утеплено, що зверху і т.п.)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

металевий короб під подушкою, який виводить вологу з засіткованої стелинки під кришу набік. мокрі криші
Попробуйте заменить на пластикровые канализационные0 тонкостенные с выводом наружу Просверлив отверстие в подкрышнике Благо сейчас любые уголки и трубки есть и не дорого Всегда крыша будет сухая А пластик не металл Меньше иней будет образовываться
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимую и с пленкой и без. Результатом доволен. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот думаю, будут ли зимовать мои красавицы с пленкой и сетчатым дном если ульи у меня камышовые. Ведь если верх будет глухой то через стенки воздух всеравно будет проходить?.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А те що тепле вологе повітря від життєдіяльності бджіл опускається вниз, а не вверх - то це Вам заперечить будь-який школяр-фізик. Як доказ мокрі криші і сухі дена у моїх вуликах.
Залишається тільки пожаліти безграмотних німців та поляків. При нагоді зайдіть на їхні сайти та просвітіть убогих.
Тепле вологе повітря піднімається вверх - це аксіома. Але Ви не пояснюєте, і думаю, що Ви в пошуку відповіді на питання: чому у в вуликах ваших мокріє верх - і питання тут саме в цьому. А відповідь в тому, що це тепле повітря при контакті конденсує на холодних поверхнях предметів які знаходяться в верху і, якщо там ще знаходяться вологоутримувачі - то маємо ефект калюжі зверху. Що зробити? Забезпечити вихід вологи через верх під самим дахом на рівні стелі даху. Це можуть бути пропили 3-4 мм, і також через низ (сітка в дні). Для більш детального обговорення потрібно знати більше деталей (як накрито гніздо, утеплено, що зверху і т.п.)
Цікаво як німці та поляки умудряються тепле вологе повітря виганяти вниз вулика через засітковане дно проти аксіоми? Правда морозів там у зимку майже не буває, то може сітка у дні й ефективна для їхніх умов. А криші знизу у мене мокрі, бо сквозняка через отвори у криші майже не має і вона не встигає виходити назовні і конденсується. А волога йде з гнізда інтенсивно через зігнутий з жерсті короб під подушкою і виходить під кришу до бокових отворів у ній. Висновок простий - краще хай вологе повітря конденсується поза гніздом ніж у гнізді на рамках. Стабільна зимівля з коробами вже більше 15 років.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво як німці та поляки умудряються тепле вологе повітря виганяти вниз вулика через засітковане дно проти аксіоми?

У вас тепле повітря залишає клуб бджіл через верхню вентиляцію, а в них, хоч і теплий, але вуглекислий газ, який важчий за повітря опускається вниз. Так описує кожний свій метод і в кожного бджоли зимують добре
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво як німці та поляки умудряються тепле вологе повітря виганяти вниз вулика через засітковане дно проти аксіоми?

У вас тепле повітря залишає клуб бджіл через верхню вентиляцію, а в них, хоч і теплий, але вуглекислий газ, який важчий за повітря опускається вниз. Так описує кожний свій метод і в кожного бджоли зимують добре
А мої бджоли виділяють не вуглекислий газ? Чи то тільки їхні бджоли такі? Чому ж у мене все йде у гору, а у них вниз. Мабуть німці шаманять... А може мальнькі секретні вентилятори у вуликах вологу вниз гонять?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

? Чому ж у мене все йде у гору, а у них вниз.
Может потому что у Вас нет улья с глухим верхом и сетчатым дном :dntknw::hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимою поліетилен - це знущання над бджолами.

Вы уверены? Просто нужно правильно ее использовать. Результат зимовка верх пленка+пенопласт и низ сетка - около 100 пчелок подмора. И главное такой результат у ВСЕХ. Тоесть Стабильность!
Поддерживаю Приза ! И главное - зимой - эффект "Тепловой колокол" должен быть реализован в полной мере , тоесть и гнездовой и нижний корпуса желательны под рамку 300 мм !
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому ж у мене все йде у гору, а у них вниз. Мабуть німці шаманять...
Пленка работает только при соответствующем днище. Все остальное - разговор глухого с немым.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Благодаря Бортнику,использую пленку уже четыре года.И не думаю от этого отходить.На зиму у меня летки полностью открыты:нижний на всю ширину дна,верхний-круглый.Раньше пленкой накрывал весь улей(немного были проблемы с сыростью),теперь накрываю только рамки :ay: .Я уже об этом здесь писал :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чому ж у мене все йде у гору, а у них вниз. Мабуть німці шаманять...
Пленка работает только при соответствующем днище. Все остальное - разговор глухого с немым.
Знаю одного пасічника так він взагалі на зиму знімає верхні подушки і наякої плівки - результат зимівлі відмінний. Вологе повітря напряму виходить через засітковану стелинку (аналогічно засіткованому дну тільки вгорі). Кожен пасічник вибирає свої методи зимівлі, щоб отримати найкращі результати. Я так думаю де б не був отвір у вулику - вгорі, знизу, збоку - волога буде мігрувати через нього назовні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасічник , ви обережніше описуйте різні міфи , ваші пости читають і досвідчені бджолярі ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасічник , ви обережніше описуйте різні міфи , ваші пости читають і досвідчені бджолярі ...
ще один досвідчений бджоляр демонструє свій міф - зимівля без утеплення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пленка работает только при соответствующем днище. Все остальное - разговор глухого с немым.

Встяну і я. Бо маю що розказати про альпієць. Пішли в зиму на трьох корпусах. Два верхні повномедні. На верх ще поставив порожній корпус. І накрив грубим поліетиленовим мішком до самого льотка. Накрив кришкою. Все. Льоток відкритий на всю ширину. Два дні тому зробив ревізію. Корму - ноль. Підмору - ноль. Вологи - ноль. Зимівля - супер. Тепла не відчув. А до середини не лазив. Холодно. Відсутність вологи скоріш вказує на відсутність розплоду. Мабуть великий простір над гніздом стримує червління. Але збільшує розхід кормів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасічник , ви обережніше описуйте різні міфи , ваші пости читають і досвідчені бджолярі ...
В этом году половина пасеки (30 семей) зимовали без утеплителя. Результат - все перезимовали на отлично. Хотя конечно у нас Херсонская зима из 3-х месяцев зимы 2 недели мороз остальное время "+"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пленка работает только при соответствующем днище. Все остальное - разговор глухого с немым.
А можно кратко с каким и почему ? З.Ы. Я думаю что с днищем у которого большой нижний леток или есть возможность установки противоклещевой сетки, то есть как я понял на лежаках в жаркую пору пленка будет зло ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пленка работает только при соответствующем днище. Все остальное - разговор глухого с немым.
А можно кратко с каким и почему ?
Делая глухим верх, нужно обеспечить вентиляцию через низ. Простейший вариант - сетка в дне. Или более надежный - сетка в задней стенке глубокого дна. Такая не пересыпается мусором. В лежаках пленка - :dntknw: С лежаками не работал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Делая глухим верх, нужно обеспечить вентиляцию через низ. Простейший вариант - сетка в дне. Или более надежный - сетка в задней стенке глубокого дна. Такая не пересыпается мусором. В лежаках пленка - :dntknw: С лежаками не работал.
Cпс - так же думал, поэтому пленку сниму с лежаков как только достаточно потеплеет. З.Ы. Если у кого то есть опыт использования пленки в лежаках хотелось бы поподробней о технологии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...