Перейти к содержанию

Поліетиленова плівка і бджолосім'я


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

3 хвилини тому, Yaroslav сказав:

:IMHO: Є небезпека захворіти на аскосфероз. Я у своїх залишив плівку тільки над гніздом, підігнувши по сторонах, хай там конденсується і вони точно її використають, а зайве хай собі виходить через подушку.

Аскофероз з"являється, насамперед, при сильному розширенні гнізда. А я гнізда скорочую і утеплюю весною до - не можу.За заставною майже усі корми. При такому розкладі аскофері у мене немає чого робити.:ay::umora: Ну, а плівка прибавляє розплід чуть не на третину. Два роки порівнював і дійшов до такого висновку. Правда це з практики, а наукою хай займаються ті, хто за це пеньонці одержує.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Михаил 2006 сказал:

Сьогодні був на точку , заглянув у декілька вуликів , колеги чи не забагато під плівкою конденсату?

Фото1701.jpg

Забагато і цей конденсат-водичка буде капати на дно, а це зайва волога(сирість у вулику).А якщо це триватиме кілька тижднів то біди наробите. Якщо сітчасте дно без проблем, зайва волога виходить через сітку. Вам рішати, як поступати:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Льотки знаходяться в  такому положені як на фото. На воді сьогодні бджіл не було ( поїлка з підігрівом ),  до  того моменту   поки не було у вуликах плівки   на поїлці завжди було багато  бджілок. Сьогодні холодно сильний вітер  всі сидять і носа не показують.

Фото1702.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Аскофероз з"являється, насамперед, при сильному розширенні гнізда. А я гнізда скорочую і утеплюю весною до - не можу.За заставною майже усі корми. При такому розкладі аскофері у мене немає чого робити.:ay::umora: Ну, а плівка прибавляє розплід чуть не на третину. Два роки порівнював і дійшов до такого висновку. Правда це з практики, а наукою хай займаються ті, хто за це пеньонці одержує.:IMHO:

 Я мав наувазі те, що бачу на фотографії, а не у вас на пасіці. Як вважаєте кількість конденсату на фото це добре?

5 минут назад, Михаил 2006 сказал:

Льотки знаходяться в  такому положені як на фото. На воді сьогодні бджіл не було ( поїлка з підігрівом ),  до  того моменту   поки не було у вуликах плівки   на поїлці завжди було багато  бджілок. Сьогодні холодно сильний вітер  всі сидять і носа не показують.

Фото1702.jpg

А ви бачили, що вони (бджоли) брали воду з плівки у іншій стороні вулика від гнізда?Там бджоли лазили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Yaroslav сказал:

 

А ви бачили, що вони (бджоли) брали воду з плівки у іншій стороні вулика від гнізда?Там бджоли лазили?

Ні за заставною бджіл нема .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Yaroslav сказав:

 Я мав наувазі те, що бачу на фотографії, а не у вас на пасіці. Як вважаєте кількість конденсату на фото це добре?

Так,вологи перебор,як на мене...та й на фото де льотки зображені- малувато для вентиляціі:IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Михаил 2006 сказал:

Сьогодні був на точку , заглянув у декілька вуликів , колеги чи не забагато під плівкою конденсату?

Фото1701.jpg

Колись я теж так попався . Прийшлось пересаджувати сім,ю в сухий вулик , бо дотягнув до того , що пліснява пішла ( 1,5 тижні не дивився і отримав на горіхи ) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Роман Кременчук сказал:

Так,вологи перебор,як на мене...та й на фото де льотки зображені- малувато для вентиляціі:IMHO:.

Моя думка співпадає з вашою. Верхній льоток я б збільшив би трохи.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Михаил 2006 сказал:

Ні за заставною бджіл нема .

Видно сім,я не сильна . Зробіть як писав @ДобровоЛ - накрийте плівкою лише гніздо , а не весь вулик та утепліть - повинно допомогти .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, dacha сказав:

Моя думка співпадає з вашою. Верхній льоток я б збільшив би трохи.:IMHO1:

Чесно кажучи,я зараз верхні льотки тримаю "заглушеними"... вентеляція вся через нижній льоток...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

уже неоднократно писалось глухой верх (пленка по периметру)-сетчатое дно, глухое дно - отвернутая пленка только над гнездом и вентиляция через крышку.... над гнездом влагу нормальная семья сейчас использует да еще и за водой летать будут, а если семья не достаточна сокращена будет так...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Михаил 2006 сказав:

Сьогодні був на точку , заглянув у декілька вуликів , колеги чи не забагато під плівкою конденсату?

Фото1701.jpg

ну давайте і я вставлю свої 5 копійок, і так наскільки я бачу це помоєму 12 рамковий вулик, але бджола не займає всі стільники,вірно? якщо плівку дати лише там де бджола займає стільники ,а решту завернути до низу то все буде гут. Безумовно,що в тій частині де будуть не займані стільники і до них не потраплятиме тепло ,то будь яка мала волога нестрашна.І знов вже правильно хтось сказав, що буде пліснява і вода струмком текти,але це буде при умові якщо не відмежувати не займану площу.

А тепер ,плівка щільно тримає всі кутки вулика і не дає швидкому видаленню тепла,на крайніх рамках де є корм буде зберігатись ймовірність конденсату на плівці,але не так вже багато як це є зараз,но той же конденсат в нельотну погоду виручає бджолу наявністю води у вулику, висновок такий,якщо все робити правильно то плівка це добре,якщо не врахувати тих зауважень,що на початку привів,то дійсно є небезпека плісняви і тд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, miro сказал:

ну давайте і я вставлю свої 5 копійок, і так наскільки я бачу це помоєму 12 рамковий вулик, але бджола не займає всі стільники,вірно? якщо плівку дати лише там де бджола займає стільники ,а решту завернути до низу то все буде гут. 

Так вулик 12р. дно глухе  , дана сімя займає 7 рамок  добре обсиджених бджолою , на середній рамці є воскові нарости і бджоли переміщуються поверх рамки   тому на фото здається що бджоли лиш посередині вулика . Дякую всім за поради , завтра буду виправляти положення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Роман Кременчук сказал:

Чесно кажучи,я зараз верхні льотки тримаю "заглушеними"... вентеляція вся через нижній льоток...

А ещё некоторые делают наоборот, полностью блокируя нижние. Но тут есть хоть логика - нихний не охраняемый при похолоданиях может стать причиной воровства, особенно осиного.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

какую пленку исполюзуется в ульях? (какая плотность) чтоб достаточно крепкая и одновременно прозрачная

или лучше упаковочную фольгу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

как пачки якобс

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, valik1986 сказав:

какую пленку исполюзуется в ульях?

Для контролю краще прозора:IMHO:, брав "найплотнішу" що була на базарі - видно добре що робиться в вулику.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в южных областях пленка точно актуальнея

а мнение северных областей? что важнея удобство и контроль или тепловозврат в клуб?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, valik1986 сказав:

в южных областях пленка точно актуальнея

 что важнея удобство и контроль или тепловозврат в клуб?

 

Для мене це утримання і регулювання вологи, зимую майже повністью на соняху. Це виходить на перше місце.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, valik1986 сказал:

в южных областях пленка точно актуальнея

а мнение северных областей? что важнея удобство и контроль или тепловозврат в клуб?

 

Я на прозрачную пленку ложу фольгоизол, получается и удобство, и контроль, и тепловозврат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Полтавчанин сказав:

Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

Я теж вашу думку підтримую. Проте вважаю, що весною плівка для маленьких відводків все ще є корисною.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Полтавчанин сказал:

Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

По поводу зимовки я с вами вполне согласен, сам на зиму заменяю все хостики на новые с ткани. А вот по поводу весны нет. В активные период пчелы сами смогут отрегулировать влажность в  улье, главное летки сильно не закрывать:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.01.2018 в 11:27, Полтавчанин сказав:

Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

Яких хвороб? Щось я не можу зв'язати плівку нектар  спеку  і хвороби. Аргументуйте будь ласка.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.01.2018 в 08:05, Бджолопотам сказал:

Яких хвороб? Щось я не можу зв'язати плівку нектар  спеку  і хвороби. Аргументуйте будь ласка.

 

Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...