Jump to content
Витёк

Проконсультируйте начинающего

Recommended Posts

спасибо,а не знаете куда можно здавать прополис ???

спасибо,а не знаете куда можно здавать прополис ???

Витёк, Як і все,- на базар та сусідам. Доречі,- ходовий товар.

Та ну просто говорили что типа в Аптеках принимают.Вот я и подумал что может это так, и все туда пчеловоды здают!!!

приблизні ціни на бджолопродукти

Нехилі ціни у вас... По таких цінах мені б прийшлося б це все самому з'їдати(окрім меду хіба що).
Нехилі ціни у вас... По таких цінах мені б прийшлося б це все самому з'їдати(окрім меду хіба що).

Mapet, на привеликий жаль це не мої ціни,- хтось прислав із іннету. Для приблизної орієнтації - підходить. А щодо меду в Київській Лаврі, то з нашого точка.
Mapet, на привеликий жаль це не мої ціни

Та це зрозуміло(я ж "вас" писав з малої букви :) )... Але якщо є такі ціни, то напевно що по таких і беруть.
Але якщо є такі ціни, то напевно що по таких і беруть.

Mapet, У всякому разі, хоч обніжку брали десь за такі ціни. А от за підмор не знаю й приблизних цін. За настойки є інформація. А за сам сухий - немає. Згоден щодо "Вас". Буду писати далі з малої . :hi:
скажите пожалуйста кто куда здает прополис?

К сожаленью, готового ответа нет, но я особо не заморачиваюсь. Мы, любители, добываем такое количество прополиса, объемы которого серьезному закупщику не интересны. То, что есть у меня:
Витёк, Як і все,- на базар та сусідам.

Предлагаю критично относится к ценам на пчелопродукты, которые привел iddo , обрати внимание -это Київ, Лавра. К примеру, цены на подсолнечный мед близки до наших, а вот воск я продал по 52 гр/кг и счастлив. На дому забрали и наличные сразу. Обрати внимание на пыльцу и пергу. (Надеюсь, ты уже знаешь что это разные продукты и способы добычи совершенно не схожи.) Это будет полезно для твоего здоровья и для украшения твоего будущего мини прилавка. Для затравки разговора, так сказать. Впрочем, там уместен и комочек прополиса и кусок чистого воска.

ЗДРАСТВУЙТЕ.Подскажите как быть.Получается что в трех семьях где заложен росплод трутня когда я его шилом росковырял находится в ячейке токое как бы гнилец но не гнилец явно.Оно токое как подбролившое и немного воняет.Оно не на всех рамках но есть.СКАЖИТЕ ЧЕМ ОБРАБОТАТЬ ЛУчше???один пасечник говорит пиницелином или антибиотикос и побрыскать по рамке с росинки.СКАЖИТЕ КАК БЫТЬ.

ЗДРАСТВУЙТЕ.Подскажите как быть.Получается что в трех семьях где заложен росплод трутня когда я его шилом росковырял находится в ячейке токое как бы гнилец но не гнилец явно.Оно токое как подбролившое и немного воняет.Оно не на всех рамках но есть.СКАЖИТЕ ЧЕМ ОБРАБОТАТЬ ЛУчше???один пасечник говорит пиницелином или антибиотикос и побрыскать по рамке с росинки.СКАЖИТЕ КАК БЫТЬ.
Перед тим як лікувати, треба спочатку встановити діагноз. По вашому опису діагноз точний встановити неможливо. Як варіант - занесіть зразки в місцеву ветеринарну лабораторію - ось тоді можна буде і поговорити стосовно лікування :IMHO1:
Гнильці є 2 типів амереканський і європейський. Це як мінімум карантин у даних вуликах ы глобально на пасіці, якщо амереканський. Якщо личинки гниють, сім'ї не розвиваються і неприємний запах при відкритті вулика, то це напевне гнилець. З вуликів несе тухлою рибою кажись, тобто неприємний запах. Обробляють антибіотиками оксовіт і його подібні є народні рецепти, але і ефективність народна. Мед в цьому році з таких сімей вживати не рекомендував би, рамки перетопити. Колись коли тільки починав десь рокsв з 18 назад у 3 сім'я були такі проблеми за весну справився і більше на пасіці не спостерігав.

в ячейке где трутняк находится подбродившая жидкость.не во всех ячейках.С УЛЬЯ НЕ ВОНЯЕТ.СЕМЬЯ РОЗВИВАЕТСЯ.но когда ячейку трутневую роскрыл то увидел току хрень и еще немного оно тянется

в ячейке где трутняк находится подбродившая жидкость.не во всех ячейках.С УЛЬЯ НЕ ВОНЯЕТ.СЕМЬЯ РОЗВИВАЕТСЯ.но когда ячейку трутневую роскрыл то увидел току хрень и еще немного оно тянется
Тоді в в ветлабораторію це напевне. Можна приблизно взанти хворробу по ознаках прочитавши літературу по бджільництву.

кто чем обрабатывает инструмент

інструмент називається росинка, нею обробляють рамки хворих сімей є головне правильний діагноз, антибіотик в меді це є погано.

Та поузнавал говорят что гнилец,но получается его вовсе немного походу начальна стадия,нашёл рецепт как можно ликвидировать завтра буду пробывать.Я имел введу стаместку,шило,гребишок,(чем обрабатывают)???-там водой кипячёной или спиртом,подскажите кто чем???

Я имел введу стаместку,шило,гребишок,(чем обрабатывают)???-там водой кипячёной или спиртом,подскажите кто чем???

Марганцовка, термообработка парой. Правда не знаю есть от этого толк или нет. :dntknw:

Спасибо за ответ,марганцовкой кстати хорош вариант наверно!

И инструмент, и рамки - "Оксивитом". Поможет. Оработать 2-3 раза через 4-5 дней рамки с пчелами, стенки и дно улика, потолочины. :hi:
И инструмент, и рамки - "Оксивитом". Поможет. Оработать 2-3 раза через 4-5 дней рамки с пчелами, стенки и дно улика, потолочины

Ще добавив би особливо гарно обробляти рамки з росплодом. І точно 2-3 рази, хоча ознаки можуть зникнути за 1 раз.

А боролся кто-то с гнильцом??

А не пробовали зайти в раздел Болезни и вредители , там есть тема гнелец . :ah: Вот там можно узнать ответ на Ваш ответ . Попробуйте , не пожалеете :hi:
Вот выписка из инструкции по борьбе с гнильцом: В воде споры погибают при 90 "С в течение 3 ч, при 95 °С — через 1 ч, при 100 °С — через 13 мин. При кипячении трупов личинок в воде споры погибают в течение 14 мин, а в кипящем меде — через 40 мин. Кипячение воска в открытой посуде вызывает гибель спор лишь на 5-й день, а в автоклаве при 0,15 МПа — за 2 ч. В зараженных сотах споры остаются вирулентными в течение 35 лет, на ульях и в вощине — 20, в медогонке — 5лет. Подкисленный кислотой пероксид водорода (1%-ный раствор) убивает споры в трупах личинок за 3 ч, 10%-ный раствор кальцинированной соды — за 4 мин, а 10%-ный раствор гидроксида натрия — за 2 мин.

Головна боротьба - це профілактика - молоді матки, сильні сім'ї, достатньо якісного корму, особиста гігієна і чистота в вуликах... Ну а якщо вже сталося, то Блек написав де дивитися - там багато списів поламали. Лікування гнильця без антибіотиків нереальне(окрім радикального вогнем). Антибіотик в меді - це погано, але гнилець на пасіці - ще гірше. Головне запобігти розповсюдженню, а потім вже думати чи палити і чи лишати. Запобігти попаданню в мед антибіотиків можна простою заміною гнізда. :IMHO:

Зрозумів.Сьогодні вже обробив.Його там небагато,але є в трутневому розплоді,а в пчолиному нормально,нема гнильця,тільки в трутневому.(((