Перейти к содержанию

Орешник (Лещина)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

26.12.2020 в 15:29, Cfif сказав:

Отписав в приват.

А фундук продаєте? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, medhon сказал:

А фундук продаєте? 

Ні, фундука нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Cfif сказав:

Ні, фундука нема.

Шкода

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Хтось писав, що у нього ліщина вже відцвілася.

А у нас вона ще спить зимовим спокійним  сном.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене 1 березня  повним ходом цліла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

06.03.2021 в 23:20, Міхал-69 сказав:

У мене 1 березня  повним ходом цліла.

А мій фундук теж у повній зимовій сплячці. :dntknw: І це, думаю, добре. Сонечко пригріє, бджілки проснуться і він теж заколоситься довгими китицями повними пилку. А для моїх баків свіжий пилок - то безумовний сигнал для весняного старту. :IMHO::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

01.01.2021 в 03:22, medhon сказав:

Шкода

Молодий кущ і  у мене. Лише два сезони як почав горішки родити. Не пускає він ще відростків. А то вділив би для земляка. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Зараз мінус 2, дує сильний вітер і мете сніг. За вікном наче зима. Вчора дивився на ліщину - вже цвіте повним ходом. До речі ліщина мене цікавить не тільки як цінний пилконос, а й як цінне джерело смачнючих горіхів. Зазвичай горіхи рву одразу після Спаса і кладу сушитись на горище, потім десь після Різдвяних свят я їх знімаю, перебираю і в духовку, смажу до того стану поки шкорлупа не стане коричнуватою. Потім акуратно маленьким молоточком перебиваю. Ні один сорт фундука, повторюю ні один, не зможе зрівнятися з ліщиною по смаку. Концентрований смак дикого горіха це щось неймовірне. Шкода, що зараз її стало меньше, так як була пішла мода робити тини, типу під "старину" і її багато повирубували, а старожили казали, що колись горіхи мішками на зиму заготовляли. Зараз, якщо кульочок нарвеш, то за щастя. До речі, коли ще був студентом, ходили ми з друзями в походи в Карпати, то там я звернув увагу на те, що місцеві лісові горіхи майже не вражаються хробаками, мабуть із-за  гірського вологого клімату. Також за більш ніж  десять років тільки раз чи два бджоли змогли гарно носити з неї пилок, так як у час її цвітіння у нас рідко буває гарна погода для льоту бджіл, або холод або вітер. Але коли всеж погода тепла і тихо, бджоли носять великими комочками і навіть в післяобідній час - дуже потужний пилконос.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Медвідь сказав:

Зараз мінус 2, дує сильний вітер і мете сніг. За вікном наче зима. Вчора дивився на ліщину - вже цвіте повним ходом. До речі ліщина мене цікавить не тільки як цінний пилконос, а й як цінне джерело смачнючих горіхів. Зазвичай горіхи рву одразу після Спаса і кладу сушитись на горище, потім десь після Різдвяних свят я їх знімаю, перебираю і в духовку, смажу до того стану поки шкорлупа не стане коричнуватою. Потім акуратно маленьким молоточком перебиваю. Ні один сорт фундука, повторюю ні один, не зможе зрівнятися з ліщиною по смаку. Концентрований смак дикого горіха це щось неймовірне. Шкода, що зараз її стало меньше, так як була пішла мода робити тини, типу під "старину" і її багато повирубували, а старожили казали, що колись горіхи мішками на зиму заготовляли. Зараз, якщо кульочок нарвеш, то за щастя. До речі, коли ще був студентом, ходили ми з друзями в походи в Карпати, то там я звернув увагу на те, що місцеві лісові горіхи майже не вражаються хробаками, мабуть із-за  гірського вологого клімату. Також за більш ніж  десять років тільки раз чи два бджоли змогли гарно носити з неї пилок, так як у час її цвітіння у нас рідко буває гарна погода для льоту бджіл, або холод або вітер. Але коли всеж погода тепла і тихо, бджоли носять великими комочками і навіть в післяобідній час - дуже потужний пилконос.

     Дозвольте все ж не погодитися з вами щодо "Концентрований смак дикого горіха це щось неймовірне". Згоден. що він смачний, але  з дитинства ласував дикою ліщиною - вона росла у нас за городами. А це виростив фундук на пасіці - і його смак набагато перевершив той з дикої... Може тому , що вирощений він власноруч, а може тому, що за сортом той смак такий класний ...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

     з дитинства ласував дикою ліщиною - вона росла у нас за городами. А це виростив фундук на пасіці - і його смак набагато перевершив той з дикої.

то Ви просто забули той смак з дитинства

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

     Дозвольте все ж не погодитися з вами щодо "Концентрований смак дикого горіха це щось неймовірне". Згоден. що він смачний, але  з дитинства ласував дикою ліщиною - вона росла у нас за городами. А це виростив фундук на пасіці - і його смак набагато перевершив той з дикої... Може тому , що вирощений він власноруч, а може тому, що за сортом той смак такий класний ...:dntknw:

Фундук непоганий, але на мій смак "трохи не те", хоча сортів фундука багато і я їх звісно всі не пробував. Саме цікаве, що у дикої ліщини смак горіхів кущ від куща може відрізнятися, я помічав що найсмачніші невеликі за розміром горіхи. До речі чи беруть у Вас бджоли пилок з фундука, бо я чув, що бджоли на нього ідуть неохоче?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Медвідь сказав:

 До речі чи беруть у Вас бджоли пилок з фундука, бо я чув, що бджоли на нього ідуть неохоче?

Аби тільки погода була, аж кишить. тільки не завжди вони здибаються (фундук, погода і бджола)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилин тому, Медвідь сказав:

Фундук непоганий, але на мій смак "трохи не те", хоча сортів фундука багато і я їх звісно всі не пробував. Саме цікаве, що у дикої ліщини смак горіхів кущ від куща може відрізнятися, я помічав що найсмачніші невеликі за розміром горіхи. До речі чи беруть у Вас бджоли пилок з фундука, бо я чув, що бджоли на нього ідуть неохоче?

      При хорошій погоді обліплюють повністю і мій фундук і в сусідки, в якої кілька великих кущів і від яких і мій кущ. Літають і в ліс, де чимало й дикої ліщини. Але не знаю чи вже розпустилися там сережки на фундуці - давненько вже я на своїй пасіці був. Все погода не дає... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

У меня фаундук растёт более 30 лет в основном как источник ранней пальцы.  Собирать урожай я не успеваю, белки все обносят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 23.03.2021 в 19:11, Медвідь сказал:

До речі, коли ще був студентом, ходили ми з друзями в походи в Карпати, то там я звернув увагу на те, що місцеві лісові горіхи майже не вражаються хробаками,

В нас під Харковом за своє життя я з'їв не більше десятка горішків ліщіни тому що нажаль весь червивий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас виходить з двох кущів ліщини десь піввідра горішків. Ще піввідра з'їдають білки. В батька три дерева фундука і кілька десятків горішків впало минулого року, причому більша частина з них порожні. Зрізати їх не будемо, бо дерева вимахали високі - дають тінь і відносний затишок. Зараз на фундуці повно сережок, але так щорічно і толку з них навряд-чи буде

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

В нас виходить з двох кущів ліщини десь піввідра горішків. Ще піввідра з'їдають білки. В батька три дерева фундука і кілька десятків горішків впало минулого року, причому більша частина з них порожні. Зрізати їх не будемо, бо дерева вимахали високі - дають тінь і відносний затишок. Зараз на фундуці повно сережок, але так щорічно і толку з них навряд-чи буде

На жаль, для більшості штучно виведених сортів потрібні певні сорти запилювачів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, язичник сказав:

На жаль, для більшості штучно виведених сортів потрібні певні сорти запилювачів

Цікаво. Це як? Типу купуєш "чистопородних маток", але толку з них мало буде, бо для них треба відповідної породи трутень?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Три роки тому посадила 2 кущі Барселонського і 2 каталонського фундука. Лиш не помню, де який сорт :umora:

Перший врожай :) чотири штучки з двох більших кущів

IMG_20230919_132755.thumb.jpg.df3e7efdd2afc67de4bfba3b70118d4c.jpg

Добре, що встигли раніше білок:umora:бо від волоських тільки шкаралупи летять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.09.2023 в 22:32, Даринка сказав:

Перший врожай :) чотири штучки з двох більших кущів

 

Фундук Барселонський. Посаджений однорічний саджанець в 2018 році. Сьогодні зібрали перший урожай 5л відерце. 

20230917_184102.thumb.jpg.44a3e70482d1da48b3b191aac4e5e988.jpg

Косфорд були, але мало. Каталонський взагалі з десяток горішків. Саджанці одного року. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...