Перейти к содержанию

Орешник (Лещина)


Sanich

Рекомендуемые сообщения

  1 година тому, larson сказав:

а на який рік ліщина сережки починає викидати? у мене вже другий рік кущі, трохи вище людського зросту, поки що ні однієї сирежки не бачу:dntknw:

 а кущі де брали? Якщо сіянці - то ще треба років 2-3 почекати

  • Ось тут про ліщину. У мене років з 4 фундук ніяк не хотів рости. А це вже третій рік,як викинув китиці. Торік з півсотні горішків встиг зібрати. Трохи повременив би й за білками тільки йокнуло б. Їх у нас  вистачає - поряд же ліс.                                                                                                                              
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

    У мене фундук (сортова ліщина) розпочала розпускати китиці вже 9 березня. Так що 10 березня у мене можна вважати початком цвітіння ліщини.:ay:

  А від цього числа можна  прорахувати й приблизне квітування інших медоносів. Десь в довіднику, здається під редакцією В.Гайдара, є такі розрахунки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

    У мене фундук (сортова ліщина) розпочала розпускати китиці вже 9 березня. Так що 10 березня у мене можна вважати початком цвітіння ліщини.:ay:

  А від цього числа можна  прорахувати й приблизне квітування інших медоносів. Десь в довіднику, здається під редакцією В.Гайдара, є такі розрахунки.

Який медонос Ви хочете спрогнозувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, nibond сказал:

Який медонос Ви хочете спрогнозувати.

Самый поздний подсолнух  :umora: ...

Добровол писал что у него на пасеке главный взяток это акация --  вот :IMHO:что её родимую и хочет спрогнозировать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

Добровол писал что у него на пасеке главный взяток это акация --  вот :IMHO:что её родимую и хочет спрогнозировать.

Акація ніяким чином не корелюється з раньовесняними медоносами чи пилконосами.  Минулого року вже приводив статистику 20 річних спостережень - були ранні весни і пізня акація і навпаки. Цінність такого прогнозування не більша від того, що й так відомо - після зими буде весна, а акація зацвіте в травні. Тому й запитав.

Прогнозувати можна, але вже до  медоносів які цвітуть незадовго до акації. Наприклад, у нашій зоні від калини до акації 7-10 днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спрогнозувати цвітіння соняху можна, (на 50-60день від посіву) неможливо знати його нектарування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Винодел сказал:

Спрогнозувати цвітіння соняху можна, (на 50-60день від посіву) неможливо знати його нектарування.

Есть разные сорта. скороспелки. средняя продолжительность. и поздняя.   так что как минимум нужно ещё и у агронома уточнить что посажено. 

У меня был случай что один подсолнух был более 10 см. а другой только садили  а зацвели с разницей в 3-5 дней.

+ ещё зависит от температуры. когда холодно он медленно растёт (созревает). при жаре всё быстрее.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, nibond сказал:

 

Прогнозувати можна, але вже до  медоносів які цвітуть незадовго до акації. Наприклад, у нашій зоні від калини до акації 7-10 днів.

Дякую, на кочовому точку під акацію висаджу калину:hi:, якщо  з прогнозом не вийде то хоть чайку поп"ю.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2019 в 15:44, ДобровоЛ сказав:

   

  А від цього числа можна  прорахувати й приблизне квітування інших медоносів. 

зараз не можна:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2019 в 16:44, ДобровоЛ сказал:

    У мене фундук (сортова ліщина) розпочала розпускати китиці вже 9 березня. Так що 10 березня у мене можна вважати початком цвітіння ліщини.:ay:

  А від цього числа можна  прорахувати й приблизне квітування інших медоносів. Десь в довіднику, здається під редакцією В.Гайдара, є такі розрахунки.

До фєні ті розрахунки. Все залежить від погоди - якщо погода без сюрпризів то більш менш по таблицях можна орієнтуватись і то там сроки розтягнуті. Зараз погода не та що була колись. Я бачив як ліщина цвіла у лютому і навіть у січні. так само були роки коли абрикоси цвіли 14 квітня і 31 березня, і якщо по таблиці їх привязати до ліщини то виходила повна фігня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2019 в 22:21, nibond сказав:

Який медонос Ви хочете спрогнозувати.

Ясно який - акацію...  :ah:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2019 в 09:36, nibond сказав:

Акація ніяким чином не корелюється з раньовесняними медоносами чи пилконосами.  Минулого року вже приводив статистику 20 річних спостережень - були ранні весни і пізня акація і навпаки. Цінність такого прогнозування не більша від того, що й так відомо - після зими буде весна, а акація зацвіте в травні. Тому й запитав.

Прогнозувати можна, але вже до  медоносів які цвітуть незадовго до акації. Наприклад, у нашій зоні від калини до акації 7-10 днів.

     Трохи розвантажусь - пошукаю ту таблицю прогнозів цвітіння від початку цвіту ліщини, - цікава річ. У всякому разі ті прогнози відсотків на 250  ліпші за наші погодні.:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Серж 82 сказав:

До фєні ті розрахунки. Все залежить від погоди - якщо погода без сюрпризів то більш менш по таблицях можна орієнтуватись і то там сроки розтягнуті. Зараз погода не та що була колись. Я бачив як ліщина цвіла у лютому і навіть у січні. так само були роки коли абрикоси цвіли 14 квітня і 31 березня, і якщо по таблиці їх привязати до ліщини то виходила повна фігня.

Дочка повідомила, що у неї щойно в Нідерландах зацвіла войлочна  вишенька, привезена від моєї мами. А Нідерланди ж північніше від нас... Але ліщина там торік зацвіла  десь на кінець лютого. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Дочка повідомила, що у неї щойно в Нідерландах зацвіла войлочна  вишенька, привезена від моєї мами. А Нідерланди ж північніше від нас... Але ліщина там торік зацвіла  десь на кінець лютого. :ah:

Незабувайте що там тепла течія, і там тепліше ніж в нас, а внас клімат ближче до континентального. Хіба в Нідерландах є такі морози як у нас?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Незабувайте що там тепла течія, і там тепліше ніж в нас, а в нас клімат ближче до континентального. Хіба в Нідерландах є такі морози як у нас?

 Що правда, то правда. Але й літом там не дуже то й позагораєш.

 А сьогодні у Васильківському р-ні  бачив на осонні ліщину, що повністю випустила китиці і почала вже  потроху відцвітатися.  :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.03.2019 в 09:36, nibond сказал:

Минулого року вже приводив статистику 20 річних спостережень

Можете вказати де ця статистика. Спасибі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.03.2019 в 21:08, ДобровоЛ сказал:

Трохи розвантажусь - пошукаю ту таблицю прогнозів цвітіння від початку цвіту ліщини, - цікава річ. У всякому разі ті прогнози відсотків на 250  ліпші за наші погодні.:rofl:

 

календарь.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.03.2019 в 21:52, Cfif сказав:

 

календарь.jpg

А білої акації то й немає... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

У меня в селе на пасеке растут больше 15 кустов лесного орешника(фундук), завезенного ещё в 90-х годах с бот/сада Тимирязевской с/х академии(Москва) - три сорта (один из них краснолистый), всех названий сортов уже не помню, но один точно "Крупноплодный":5db888bd897ab__viber_2019-10-09_21-02-43.thumb.jpg.b14466a5ab56f42687a84b4062f49637.jpg5db888f77b62b__viber_2019-10-22_14-43-03.thumb.jpg.5ada9f4fc2e82fe31ce402521d573f8b.jpg

Серёжки на кустах завязываются ещё с осени, а начинают "пылить"(зацветать) где-то с 5 - 15 марта, в зависимости от погоды:

P90314-120009.thumb.jpg.4a76fc06935033b8bff4982af5a1fc80.jpg5db88b09df843_9_03_19.thumb.jpg.7035034772ea058f2e30a889e12a0d14.jpg  

В нашей местности это самый ранний пыльценос, дающий старт бурному развитию семей.

Сегодня выкопал последние в этом году 2-х летние саженцы и заложил школку:

5db889340c261__viber_2019-10-10_09-58-37.thumb.jpg.08c9d8d8a887fc8778df97790ed9e6c7.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пару недель назад тоже посадил 5 саженцев фундука. 3 - Трапезунд. 1- Косворд и 1 - Керасунд ( Черкесский2 ).

На Косворде уже парочка сережек висит, а на одном Трапезунде - женский цветочек.  Попробую обрезать на 35-40 см и если приживутся, буду формировать штамб

Мечтаю посадить привитый кизил Семен, но пока не знаю где купить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.10.2019 в 14:55, Макарыч57 сказал:

 

Мечтаю посадить привитый кизил Семен, но пока не знаю где купить.

 

Нашел место, где заказал "Сеню" ;). Жду посылку. Фундук Трапезунд оказалось тоже купить не проблема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Шановне панство, а у кого можна сортовим фундуком розжитись? Парочку кущиків-відводків маленьких.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір, два роки тому купляв 100 шт. Все відмінно.Чоловік професійно займається вирощуванням фундука, є різні сорти.

Макар 0986518472.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, Олег Мельник сказав:

Шановне панство, а у кого можна сортовим фундуком розжитись? Парочку кущиків-відводків маленьких.

Тільки не забудьте біля кожного куща почепити по кілька будиночків для горобців, бо жучок переточить весь врожай, який не встигнуть пошкодити грибки. Єдині з горіхових, кого ще не пошкоджують шкідники, це горіх чекалкіна

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, язичник сказав:

 бо жучок переточить весь врожай, який не встигнуть пошкодити грибки.

А шо не встигнуть грибки і жучки - добавлять дятли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...