Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

12 годин тому, Mihail-ves сказав:

Збір гнізда восени це не їхній коньок. Треба підлаштовуватись

збирати потрібно коли сніг впаде чи перед соняшником ?

 

8 годин тому, koste сказав:

Так эти пчёли натягали мёда с вереска .... ,и на нём перезимовали . :UA:

  Так что эти пчёлы сами обходятся без танцев с бубном .  :IMHO1:

так це же промислова БДЖОЛА!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, rudakov сказал:

збирати потрібно коли сніг впаде чи перед соняшником ?

я збирав гніздо в полісянки в перемінну з дощем погоду, все ок. вели себе миролюбно, можна було не користуватися димарем і сіткою. на днях буду знову дивитися, рамки з під росплоду маю замінити на повномедні-відпишусь

1 час назад, rudakov сказал:

так це же промислова БДЖОЛА!

це ще маловідома навіть нам поліщукам бджола,принаймні в такій чистоті яку наразі маю. тестуємо...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні вдруге збирав гніздо в полісянки а точніше забирав маломедні рамки з котрих вийшов росплід а натомість давав повномедні. сьогодні в нас було +15 і рвучкий вітер. сімейка полісянки вела себе як завжди спокійно, хіба що одна бджілка пребувала вжалити в рукав куртки :umora: 

після того як відкрив і злегка підкурив димом почав струшувати маломедки, бджоли вели себе спокійно. на крайній рамці не виймаючі її помітив матку, котра блискаючі міткою ходила по рамці, щоправда після струшування сусідніх рамок чкурнула на дно вулика, але ненадовго, швидко повернулася. скоротив їх ще на одну рамку і того полісянка піде в зиму на 5ти рамках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

05.10.2021 в 22:30, arki сказав:

сьогодні вдруге збирав гніздо в полісянки а точніше забирав маломедні рамки з котрих вийшов росплід а натомість давав повномедні. сьогодні в нас було +15 і рвучкий вітер. сімейка полісянки вела себе як завжди спокійно, хіба що одна бджілка пребувала вжалити в рукав куртки :umora: 

після того як відкрив і злегка підкурив димом почав струшувати маломедки, бджоли вели себе спокійно. на крайній рамці не виймаючі її помітив матку, котра блискаючі міткою ходила по рамці, щоправда після струшування сусідніх рамок чкурнула на дно вулика, але ненадовго, швидко повернулася. скоротив їх ще на одну рамку і того полісянка піде в зиму на 5ти рамках.

Щось дивно мені чути від вас про спокійну поведінку полісянки... :dntknw: 

  Усі бджолосім'ї цієї породи, з якими мені доводилося працювати, чи взагалі контактувати, були досить агресивні. Це в її породі прописано. :dntknw: :IMHO:

 А якщо у вас є саме полісянка зі спокійним характером, хоч сьогодні готовий замовити у вас пару її маток. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Щось дивно мені чути від вас про спокійну поведінку полісянки...

так, це велика рідкість але ж всетаки буває. як серед миролюбних порід бувають агресивні сімї так і навпаки.

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

хоч сьогодні готовий замовити у вас пару її маток.

я не займаюся матками напродаж, нічого не можу обіцяти, поки що лише тестування. можливо хіба неплідки і то лише тоді як виводитиму для себе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Усі бджолосім'ї цієї породи, з якими мені доводилося працювати, чи взагалі контактувати, були досить агресивні

Ви робили проміри тих сімей з якими працювали? тобто чи ви впевнені в чистоті тих сімей? можливо то були помісі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, arki сказав:

Ви робили проміри тих сімей з якими працювали? тобто чи ви впевнені в чистоті тих сімей? можливо то були помісі

Ні, дякую, промірами я ніколи не займався. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Ні, дякую, промірами я ніколи не займався.

отож бо... вибачте, не хочу нікого образити. тоді як можна стверджувати що то полісянка? просто по характерних ознаках? :umora: тоді можна такого навигадувати, це як пальцем в небо. як я цього літа , купив десяток маток одної з порід і вирішив видібрати кращих.. але коли половину переміряли то виялися звичайні помісі а по поведінці, печатці, забарвленню бджіл і тд пару сімей відповідали тій породі і гадав що будуть і по морфометрії відповідати на відсотків хоча б 60-70. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, arki сказав:

отож бо... вибачте, не хочу нікого образити. тоді як можна стверджувати що то полісянка? просто по характерних ознаках? :umora: тоді можна такого навигадувати, це як пальцем в небо. як я цього літа , купив десяток маток одної з порід і вирішив видібрати кращих.. але коли половину переміряли то виялися звичайні помісі а по поведінці, печатці, забарвленню бджіл і тд пару сімей відповідали тій породі і гадав що будуть і по морфометрії відповідати на відсотків хоча б 60-70. 

Он Леонід Ратмирович свої УС розводить тільки після промірів у Гадячі. І що ж ? Вони у нього усі вже зліші московських собак стали. Якогось року брав особисто у нього й мав нагоду в цьому переконатися. Так що проміри ті самі то ще нічого не значать. А стосовно баків - то й подавно. Але ж штучна порода то все ж  існує... :dntknw::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Вони у нього усі вже зліші московських собак стали

мабуть не веде відбір по миролюбності

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Так що проміри ті самі то ще нічого не значать

значать, чим чістіша матка тим вища вірогідність передачі своїм дочам гко. потрібно комплексно оцінювати, як морфомерія так і гко.

доречі вчора обробляв біпіном-т, в тому числі і полісянку, як завжди, димарем не користувався, сиділи в клубі, клуб сів на 4х рамках, одна була порожня без бджіл, подумовую ще до зими підсилити бджолами на рамках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, arki сказав:

мабуть не веде відбір по миролюбності

значать, чим чістіша матка тим вища вірогідність передачі своїм дочам гко. потрібно комплексно оцінювати, як морфомерія так і гко.

Саме так і є. Для нього головне - кубітальний індекс. :IMHO:

А для мене  найціннішим є -  ГКО. :dntknw: Може то через звичку, що виробилася вже за сім сезонів роботи з баками... :ah: 

А що показує КІ цієї сім'ї ? Якщо то полісянка - запишіть мене на весну на пару ваших плідних маток від цієї сім'ї .:please:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

А що показує КІ цієї сім'ї ?

 

изображение_viber_2021-09-22_08-33-16-172.jpg

изображение_viber_2021-09-22_08-33-16-428.jpg

изображение_viber_2021-09-22_08-33-16-983.jpg

изображение_viber_2021-09-22_08-33-17-297.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо простіше і дохідливіше, бо я не є великим спеціалістом у  генетиці ? 

Чи КІ цієї сім'ї  повністю відповідає показникам темної  поліської лісової породи бджіл ? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

38 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Чи КІ цієї сім'ї  повністю відповідає показникам темної  поліської лісової породи бджіл ?

так. чиста полісянка

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилин тому, arki сказав:

 

так. чиста полісянка

 

 :ay::ay::ay:Тоді запишіть мене на пару маток від цієї бджолородини. :please: :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

:ay::ay::ay:Тоді запишіть мене на пару маток від цієї бджолородини.

 

В 13.10.2021 в 20:29, arki сказал:

я не займаюся матками напродаж, нічого не можу обіцяти, поки що лише тестування. можливо хіба неплідки і то лише тоді як виводитиму для себе.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, arki сказав:

 

 

33 хвилини тому, arki сказав:

 

Дякую !

Можу поміняти на пристойних баків чи американський кордован, якщо вони вас, @arki , цікавлять. :ah: :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14.10.2021 в 08:38, ДобровоЛ сказав:

Он Леонід Ратмирович свої УС розводить тільки після промірів у Гадячі. І що ж ? Вони у нього усі вже зліші московських собак стали. Якогось року брав особисто у нього й мав нагоду в цьому переконатися. Так що проміри ті самі то ще нічого не значать. А стосовно баків - то й подавно. Але ж штучна порода то все ж  існує... :dntknw::IMHO:

Пане Леоніде, мушу трохи розвіяти Ваші сумніви :).

Ну на сам перед, КІ хоч і є важливою ознакою, але його явно недостатньо для оцінки породної приналежності. Кажу "оцінки", бо власне "визначення" породної приналежності є значно складнішою проблемою і для цього існують спеціалізовані комп'ютерні програми. Наведена тут програма MorphoXL (базова версія) також виконує лише "оцінку" за трьома параметрами, а конкретно ця версія (від котрої звіт по плісянці) дозволяє суто візуально оцінити ще чотири додаткові параметри. Але основним призначенням цієї програми є оцінка селекційної придатності конкретної маточки, не залежно від породної приналежності. Тут можна довіритись висновкам програми, хоча краще самому оцінити її проміжні дані, на котрих і базуються її висновки. На сам перед звертаємо увагу на таблицю "Результати дослідження колонії" у правому верхньому кутку аркуша "Звіт". Там наведені коефіцієнти варіації для кубітального і гантельного індексів. Якщо цей коефіцієнт для КІ не перевищує 12,5%, а для ГІ відповідно 6,5%, то це означає, що дана маточка дає дуже однорідну бджолу з подібними ознаками. А це означає, що і маточки-дочки будуть максимально подібні між собою. Бакфаст тут аж ніяк не є виключенням, якщо це вже стала лінія і ми не на початках її створення. А тепер уявіть, що у Вас є добра жменя претенденток на репродукцію і потрібно відібрати тих, котрі не розчарують клієнта різнобоєм. Морфометрія тут може стати у пригоді.

Зрештою взимку і так байдикуєте, а так наскубли крилець і маєте розраду... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Пане Леоніде, мушу трохи розвіяти Ваші сумніви :).

Ну на сам перед, КІ хоч і є важливою ознакою, але його явно недостатньо для оцінки породної приналежності. Кажу "оцінки", бо власне "визначення" породної приналежності є значно складнішою проблемою і для цього існують спеціалізовані комп'ютерні програми. Наведена тут програма MorphoXL (базова версія) також виконує лише "оцінку" за трьома параметрами, а конкретно ця версія (від котрої звіт по плісянці) дозволяє суто візуально оцінити ще чотири додаткові параметри. Але основним призначенням цієї програми є оцінка селекційної придатності конкретної маточки, не залежно від породної приналежності. Тут можна довіритись висновкам програми, хоча краще самому оцінити її проміжні дані, на котрих і базуються її висновки. На сам перед звертаємо увагу на таблицю "Результати дослідження колонії" у правому верхньому кутку аркуша "Звіт". Там наведені коефіцієнти варіації для кубітального і гантельного індексів. Якщо цей коефіцієнт для КІ не перевищує 12,5%, а для ГІ відповідно 6,5%, то це означає, що дана маточка дає дуже однорідну бджолу з подібними ознаками. А це означає, що і маточки-дочки будуть максимально подібні між собою. Бакфаст тут аж ніяк не є виключенням, якщо це вже стала лінія і ми не на початках її створення. А тепер уявіть, що у Вас є добра жменя претенденток на репродукцію і потрібно відібрати тих, котрі не розчарують клієнта різнобоєм. Морфометрія тут може стати у пригоді.

Зрештою взимку і так байдикуєте, а так наскубли крилець і маєте розраду... :umora:

Дякую чемно, пане Ігоре, за таке корисне й  дохідливе роз'яснення. :hi::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якось забув написати,що після того як вийшов росплід в полісянки, забирав кілька рамок і побачив що вони в дірках, для чого бджоли полісянки повигризали дірки в стілнику? А сьогодні говорив зі Столяром і згадав про це, на що він відповів що бачить це частенько і навіть бачив як бджоли вигризали і викидали личинку бджоли з кліщем. Невже лісова бджола таким способом знищує кліща? Чи може вони відчувають домішки у вощині?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, arki сказав:

Невже ісова бджола таким способом знищує кліща? Чи може вони відчувають домішки у вощині?

спробуйте застосувати забрусну вощину, для перевірки гіпотези :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, arki сказав:

забирав кілька рамок і побачив що вони в дірках,

Цікаве спостереження. В мене в ІОшки було на початок жовтня розплоду на двох рамках і вони були у великих отворах. Я подумав що то бджоли так боролись з восковою моллю. Хоча всі інші рамки були цілими.

Треба буде уважніше до них придивитись. Якщо вони так воюють з кліщем, то це було б супер. Але все може бути.:IMHO:

41 хвилину тому, arki сказав:

Чи може вони відчувають домішки у вощині?

Але чому домішки вони відчувають тільки в розплідних рамках?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, arki сказал:

Якось забув написати,що після того як вийшов росплід в полісянки, забирав кілька рамок і побачив що вони в дірках, для чого бджоли полісянки повигризали дірки в стілнику? А сьогодні говорив зі Столяром і згадав про це, на що він відповів що бачить це частенько і навіть бачив як бджоли вигризали і викидали личинку бджоли з кліщем. Невже лісова бджола таким способом знищує кліща? Чи може вони відчувають домішки у вощині?

Соты старые ? 

Борьба с клещом характерна для всех пчёл . Но у одних она проевляется особенно явственно . Есть зависимость от пород ,и семей .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, koste сказав:

Соты старые ?

Старі, але не смола. Такі рамки майже у всіх сім'ях, а вигризені тільки в ІОшки полісянки. Ф1 такого не спостерігав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...