Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

9 годин тому, цыганок сказав:

Если можно киньте  Житомирские контакты в личку .

Дак ото ж, темку перелопатити слабо:umora:

 

12.12.2020 в 17:26, arki сказав:

Якщо є питання до Ігоря Володимировича Столяра, його контакти 0979197432 Email:Igorbee@ukr.net

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, ДобровоЛ сказав:

:umora:  А цю інформацію я бачив та чомусь засумнівався в істинності...:ah: 

Бо вже скільки часу минуло, як я відкрив цю тему (з 22.01 сьомий рік пішов ), а всі ті наробки та пошуки полісянки кінчалися пшиком.:ah:

Ще раз повторююсь, я особисто брав тих маток влітку 19 року, 4 з 5 перезимували, одну не прийняли, решта на фотосесії не погоджувались, дуже стіснітельні:umora:, ховаються, по сезону 20року, пчола рійлива але  особливої  агресіїї не було. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Николай S сказал:

пчола рійлива але  особливої  агресіїї не було. 

якщо брали в Столяра то відгуки всіх хто брав у нього збігаються на тому що "бджола не агресивна". я взагалі гадаю що то рідкість щоб лісова бджола була не агресивна. у нас полісянка чи помісі її, взяті поблизу Поліського заповідника агресивні, про що не раз росповідав Куліш та і я сам мав справу з ними в колодах в кінці 90х.

10 минут назад, Николай S сказал:

я особисто брав тіх маток влітку 19 року

ну а як по медопродуктивності вони у порівнянні з іншими?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДЛя загального розвиткуhttp://abetka.ukrlife.org/abetka_etno.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, arki сказав:

якщо брали в Столяра то відгуки всіх хто брав у нього збігаються на тому що "бджола не агресивна". я взагалі гадаю що то рідкість щоб лісова бджола була не агресивна. у нас полісянка чи помісі її, взяті поблизу Поліського заповідника агресивні, про що не раз росповідав Куліш та і я сам мав справу з ними в колодах в кінці 90х.

ну а як по медопродуктивності вони?

Так як в мене все в порівнянні з баками, то погоджусь, що бджола не агресивна, по меду теж особо не відставали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Николай S сказал:

по меду теж не відставали. 

ну а силу яку набирали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я говорив з Столяром, про походження тієї чистої сімейки, він відповів що точно стверджувати не буде адже рої брав з різних місць але допускає що той рій може бути саме з нашої місцевості, тобто з овруччини, кордон з Білорусією, приблизно Виступовичі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, arki сказав:

ну а силу яку набирали?

Все що міг вже сказав

 

11.09.2020 в 23:33, Николай S сказав:

За всіх полісянок мабуть говорити не варто, а от той останній матеріал який в мене був, хоч по промірах чиста порода але соти відбудовували по вощині, більшої чарунки не гнали як це належить справжнім полісянкам, як писав раніше їхня сила сімей це 6 повних рамок   розплоду, по досягненні обов"язкова закладка маточників, до запечатки працюють нормально, далі по взятку, якщо при дозріванні маточників є стабільний взяток можуть погризти,взятку  не має лізуть на сучок. Звичайно регулярні ревізії гнізда  весь  травень та червень спасуть положення, тим паче, що бджола доволі мирна, і при догляді дали цього року по магазину акації та липи, але ж баки дали вдвічі краще.

Полукровки облітані на баках теж рійливі, мабуть домінантна ознака рійливості у материнок вище чим у  трутнів  баків що були в мене на пасіці.

З зимувалих  сімей хто ліз на сучок чи  не дав норми за сезон всіх вибракував, не лишив навіть жодної полукровки, тепер лише баки, десяток зимувалих лідерів та цьогорічна молодь

Полісянка пчола придатна для невеликої домашньої  пасіки, для утримання достатньо двухкорпусного 12 рамочного дадана. або ж  для "дикого" меду можна тримати  в колодах, зайнятись грунтовно  селекцією по рійливості   не маю ні часу ні змоги тому поки  я без полісянок

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

одним словом працювати з ними треба і працювати....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, arki сказав:

одним словом працювати з ними треба і працювати....

Саме так, потрібний окремий точок не  дуже далеко від дому, і відмивати рійливість, .....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перш за все він має бути ізольований чи з використанням ШО, відбір має бути сперш на чистоту породи а потім на нерійливість та решта гко адже як відомо з помісями важко чогось добитися

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, arki сказав:

перш за все він має бути ізольований чи з використанням ШО, відбір має бути сперш на чистоту породи а потім на нерійливість та решта гко адже як відомо з помісями важко чогось добитися

Як на мене то необхідно надіятись, що встигнуть наробити ІОшок з тієї матки, парелельно потрібно знову міряти крила всій пасіці Столяра чи хоча б дочкам від тієї що є. Далі створювати декілька точків по всьому  регіону де вона була раніше. Відмивати рійливість і далі продовжувати пошуки.

Все це одній людині не під силу, потрібна когорта пасічників, для ІО, заміру крил, та тестування,  я на жаль можу взяти на себе лише тестування на одному точку в себе, тобто Н.-Сіверське полісся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Николай S сказал:

необхідно надіятись, що встигнуть наробити ІОшок з тієї матки

такі задуми є

24 минуты назад, Николай S сказал:

Все це одній людині не під силу, потрібна когорта пасічників, для ІО, заміру крил, та тестування

наряд чи кагорта назбирається, як завжди хтось один...

і знову ж як я і казав, селекція це на роки а "їсти" хочемо вже сьогодні, тому якщо і знайдеться ентузіаст то самому йому нелегко прийдеться. але зате потім на готовий "продукт" бажаючі знайдуться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Николай S сказал:

Саме так, потрібний окремий точок не  дуже далеко від дому, і відмивати рійливість, .....

Если кому нужно для этой цели могу предоставить место под точок  с постоянным присмотром и изоляцией  километров 10 минимум .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, arki сказал:

такі задуми є

наряд чи кагорта назбирається, як завжди хтось один...

 

Это со Столяром нужно говорить по поводу чтоб полушить иошек для себя ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, цыганок сказав:

Это со Столяром нужно говорить по поводу чтоб полушить иошек для себя ?

Гадаю є оптимальніший  варіант, я свисну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, цыганок сказав:

Если кому нужно для этой цели могу предоставить место под точок  с постоянным присмотром и изоляцией  километров 10 минимум .

Хоч приблизні координати в приват дайте, які найближчі села.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, arki сказав:

такі задуми є

наряд чи кагорта назбирається, як завжди хтось один...

і знову ж як я і казав, селекція це на роки а "їсти" хочемо вже сьогодні, тому якщо і знайдеться ентузіаст то самому йому нелегко прийдеться. але зате потім на готовий "продукт" бажаючі знайдуться

Все дуже просто, я готовий виділити 10% вуликів на пасіці під збереження для нащадків  цієї бджоли ....хтось можливо  візметься за ІО, чи промір крил....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Николай S сказал:

хтось можливо  візметься за ІО

якось так. але не будемо забігати наперед...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, arki сказав:

якось так. але не будемо забігати наперед...

Воно то так, але заяви про наміри зайвими не будуть, давайте напряму, бо тайни Мадридського двору то для політиків які полюбому матимуть гарну вигоду  а тут вважайте проєкт більш соціальний  чим комерційний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Николай S сказав:

Воно то так, але заяви про наміри зайвими не будуть, давайте напряму, бо тайни Мадридського двору то для політиків які полюбому матимуть гарну вигоду  а тут вважайте проєкт більш соціальний  чим комерційний.

Та ніяких тайн не має. Якщо все буде за планом, то я буду робити ІО для Столяра. Є попередня домовленість що і як.

Так що тримаємо кулачки, щоб ота матка добре перезимувала, а дальше думаю що все буде гаразд. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Та ніяких тайн не має. Якщо все буде за планом, то я буду робити ІО для Столяра. Є попередня домовленість що і як.

Так що тримаємо кулачки, щоб ота матка добре перезимувала, а дальше думаю що все буде гаразд. 

Це зрозуміло, я памятаю, ...ось Вам ще клієнт:hi:

 

1 годину тому, цыганок сказав:

Это со Столяром нужно говорить по поводу чтоб полушить иошек для себя ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, цыганок сказав:

Это со Столяром нужно говорить по поводу чтоб полушить иошек для себя ?

Так, звертайтесь до нього. Я тільки осіменю і поверну власнику, те що мені пришлют. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шкода що Сергій Тюркін не може згадати в кого саме брав матеріал :umora: Хоча здогадатися не так то й важко...  бджола спокійна з Житомирщини :ah:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, arki сказав:

Шкода що Сергій Тюркін не може згадати в кого саме брав матеріал :umora: Хоча здогадатися не так то й важко...  бджола спокійна з Житомирщини :ah:

 

Так наче він відразу писав.......................... "всі дороги ведуть до Риму":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...