Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

29 хвилин тому, Len Don сказав:

П.С. Цікаву інформацію я почерпнув у цій темі. Але якщо виник у мене інтерес до цієї дуже цікавої породи, все ж потрібно десь шукати окремий точок і то - подалі від сусідів і поближще до лісу, її природного ареалу. :IMHO:

Земляче, перечитайте  ще раз,  я давав відгук, стояли поруч з баками  за десяток метрів від сусідського порогу, ніякий проблем з агресією не бачив, роїння так, з нею  треба працювати....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Николай S сказав:

Земляче, перечитайте  ще раз,  я давав відгу,к стояли поруч з баками  на десяток метрів від сусідського порогу, ніякий проблем з агресією не бачив, роїння так, з нею  треба працювати....

  Це саме й я стверджував, що наша полісянка хоч і не зовсім толерантна, та вона набагато спокійніша від башкирського типу середньоросійської, яка є близькою по генотипу до нашої полісянки.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Друзья и колеги так где и у кого можно приобрести более чистую полисянку имена координаты можно в личку и телефоны хозяев .:hi:

Явка №1, можно без пароля:az:

 

12.12.2020 в 15:08, arki сказав:
Виникло бажання поспілкуватися з Ігорем Столяром, це той пасічник котрий знайшов чисту полісянку. Одже на днях я йому зателефонував, попередньо домовившись. Шукав полісянку 10 років каже Ігор Володимирович і все таки знайшов, два роки назад лісоруби вирізали в дуплі. Багато із того що пишуть про полісянку не правда, бджола каже в нього не агресивна, працює на пасіцці без рукавиць, звичайно буває попадаються інколи сімї трохи злі але таке буває у всіх породах. Тримає 200 сімей і все полісянка, раніше каже тримав карпатку, зараз вже її не хоче і даремно. Племінна пасіка в нього знаходиться в лісі, поблизу немає сіл. Каже Ігор Столяр що цього року в травні після холодів та дощів матки вийшли на обліт і йому доводилося бачити як за маткою летить рій трутнів і це було біля пасіки, всього метрів 20 від неї. Так що каже Столяр навряд чи матка полетить десь далеко якщо на своїй пасіцці маса трутня. 
Рійливість сімей полісянки каже десь відсотків 20-30 але якщо запізнитися з розширенням то може досягти 50% пасіки. Буває можна вивести з ройового видаленням маточників і розширенням вощиною. Основну масу сімей утримує в корпусних вуликах на 300 рамку але є і лежаки, одна пасіка в нього десь сімей 50 каже кочова, решта на стаціонарі. В тих сімях де не відбирав росплоду на відводки чи пакети то набирають гарну силу це 3 корпуси по 10-12р(на 300рамку). І не правда каже те що пишуть що полісянка рано перестає вирощувати росплід і на сонях дуже просідає. Одне правда то це те що вона погано захищається, не воровита і може бути розграбована якщо не вжити своєчасно заходи. Набагато краще використовує слабкі медозбори аніж карпатка. До речі є ще в нього та 100% чиста матка, гарно передає свої задатки дочкам, шкода що більше ніхто в Україні не займається цією бджолою можна було б мінятися матеріалом бо сам я її довго не витягну, каже Ігор Столяр.
(на фото Ігор Столяр)
Столяр.jpg

 

12.12.2020 в 17:26, arki сказав:

Якщо є питання до Ігоря Володимировича Столяра, його контакти 0979197432 Email:Igorbee@ukr.net

Толик, есть еще, а чуть позже перерою форум и найду скину сюда.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Николай S сказав:

Земляче, перечитайте  ще раз,  я давав відгук, стояли поруч з баками  за десяток метрів від сусідського порогу, ніякий проблем з агресією не бачив, роїння так, з нею  треба працювати....

Дякую!:wave::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Николай S сказал:

Явка №1, можно без пароля:az:

 

 

Толик, есть еще, а чуть позже перерою форум и найду скину сюда.....

Коля спасибо буду ждать еще результатов .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Коля спасибо буду ждать еще результатов .:hi:

Перерив архів форуму, знайшов те, що хотів, гадаю що ця місцева заслуговує на увагу, в темі про продаж є координати власника,  краще скажуть специ по проміру крил, якщо перейти по посиланню то там в темі проміру  крил далі є інформація  і фото....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А поліську темну лісову я сам водив у свій час

я маю на увазі звідки ви взяли 

 

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

поліська темна лісова все ж набагато спокійніша і саме цим ,насамперед, і різниться від середньоєвропейської (середньоросійської) породи, особливо її надзлого башкирського типу

що вона набагато спокійніша

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

скоріш за все всі хто брав у Столяра від тої чистої(вона ще в нього є), вона можливо і спокійна і дає таке потомство я вже йому казав що та матка в нього цінна і від неї треба негайно зробити іошок, бо таку він вже не знайде.  це велика рідкість щоб полісянка і була миролюбною. я вам ще раз кажу ви краще Василя Куліша запитайте які вони "миролюбиві" і як він до них одягався в спеку як в тріскун і як вони вміють заганяти помічників в кущі чи в кукурудзу а потім там тримати не підпускаючи до пасіки. і про те як багато хто йому наобіцяв що візьме маток, він вивів і облітав от тільки всі разом і відмовилися їх брати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, arki сказал:

 це велика рідкість щоб полісянка і була миролюбною

Ось тут Ігор Миколайович правий. Не буду казати, що бджоли в мене були чисто поліські, але... Трапляються 1-2 на десяток з помірною агресією, штук 5 просто агресивні, ну і одна обов"язково надагресивна. Сім"я №44, яка була визначена як полісянка Михайлом Стрільчуком була сильно агресивною.  У 19 році вони мене ганяли весь сезон. Два короткі приклади: на відкачці соняху до них пішов в останню чергу. Зібрав палатку, погрузив мед, сина загнав в кабіну. Короче, вжалень було, доки забрав мед з 2-х корпусів, більше, чим після відкачки меду з 50 сімей.

Перевіз на золотарник. Відкрив льотки. Бджоли з 44 відразу сипонули і в напад. Добре, що поле кукурудзи поруч було. Через 2 дні бачу бджіл нема. Тільки молоді. Льотна розлетілася по пасіці не облетівшись і не знайшла дорогу назад.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, бігунець сказав:

Ось тут Ігор Миколайович правий. Не буду казати, що бджоли в мене були чисто поліські, але... Трапляються 1-2 на десяток з помірною агресією, штук 5 просто агресивні, ну і одна обов"язково надагресивна. Сім"я №44, яка була визначена як полісянка Михайлом Стрільчуком була сильно агресивною.  У 19 році вони мене ганяли весь сезон. Два короткі приклади: на відкачці соняху до них пішов в останню чергу. Зібрав палатку, погрузив мед, сина загнав в кабіну. Короче, вжалень було, доки забрав мед з 2-х корпусів, більше, чим після відкачки меду з 50 сімей.

Перевіз на золотарник. Відкрив льотки. Бджоли з 44 відразу сипонули і в напад. Добре, що поле кукурудзи поруч було. Через 2 дні бачу бджіл нема. Тільки молоді. Льотна розлетілася по пасіці не облетівшись і не знайшла дорогу назад.

А переїзд на золотарник з соняху був на яку відстань, можливо вони шукали домівку на старому місці?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, arki сказав:

я маю на увазі звідки ви взяли 

 

що вона набагато спокійніша

Та я ж вже повідомяв. Спілкувався кілька років  з пасічниками з Башкирії, мав там сайт до подій 14 року. А полісянки мені дісталися через мого двоюрідного діда Микиту, полковника-фронтовика, що мав власний будинок  на сусідній горі з пам'ятником '' Родіна-мать'' по вул. Мічуріна, який примикав прямо до огорожі ботсаду. Де він їх придбав я не знаю. Я тоді був ще малим.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.01.2021 в 00:14, Николай S сказал:

А переїзд на золотарник з соняху був на яку відстань, можливо вони шукали домівку на старому місці?

По прямому кілометрів 7. Та я не те мав на увазі. Я писав, що вони після переїзду, коли я відкрив льоток, не викучилися, як решта, а відразу зірвалися і розлетілися по околиці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26.01.2021 в 00:14, Николай S сказав:

А переїзд на золотарник з соняху був на яку відстань, можливо вони шукали домівку на старому місці?

          Цікаво, пане Миколо, а як полісянка реагує на золотарник? Ця ж  рослина в Україні раніше не зустрічалася. Попри те, що у фільмах про козаччину степи нею зарослі. Режисери теж, видно, не в курсі, що та рослина до нас навідалася з Канади значно пізніше.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, бігунець сказав:

По прямому кілометрів 7. Та я не те мав на увазі. Я писав, що вони після переїзду, коли я відкрив льоток, не викучилися, як решта, а відразу зірвалися і розлетілися по околиці.

Тепер точно будете знати, що в таких випадках потрібно буде вижидати,

а потім тимчасово перед льотком гілля ставити .:IMHO::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, як відкривав так і буду. Це було єдиний раз, та і то сім'я злюк. Чесно кажучи навіть зрадів. Стало можливо спокійно пройтися точком, працювати без бояні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стосовно того що полісянки є не просто агресивні а дуже агресивні, то згадалася мені росповідь одного приятеля в котрого батько все життя тримав в лісі у колодах бджоли. І одного разу поселився рій йому а було це десь в 60х-70х роках. Він вирішив полізти на дерево до колоди з тими бджолами і викинути багон, котрий завжди клали для принади роїв, ну підліз каже до колоди і тільки но почав відкривати її як його просто миттєво почали обсипати бджоли з цієї колоди, реакція була їхня настільки блискавична що за лічені секунди він отримав десятки вжалень. Він став не злазити з того дерева а стрибати з нього, не памятає навіть як впав і чи боліло щось, став тікати а вони за ним, по кущах. Одним словом переслідували вони його десь більш ніж пів-кілометра. Влетів каже в будинок і закричав "Да нехай вони здохнуть такі бджоли, то не бджоли а сатана якась!!!". Та сімя і справді не перезимувала. Але суть не в тому, просто як то треба було зажалити людину, котра все життя тримала бджіл, любила їх і ніколи не могла собі дозволити сказати погане слово на них, тим більше побажати їм "щоб здохли...".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

          Цікаво, пане Миколо, а як полісянка реагує на золотарник? Ця ж  рослина в Україні раніше не зустрічалася. Попри те, що у фільмах про козаччину степи нею зарослі. Режисери теж, видно, не в курсі, що та рослина до нас навідалася з Канади значно пізніше.:IMHO:

Золотарник далеко не завжди медоносить, в мене дома до ділянки повністю заросшої золотарником 5 га   близько 400метрів нектарування не було ніколи  бо суха глина до води далеко, якщо залишаю пісьля соняху  на місці то тягали полісянки як і всі решта   з неорних  низинних злегка заболочених  ділянок, тепер  відразу ставлю на 2 взятки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, arki сказал:

Стосовно того що полісянки є не просто агресивні а дуже агресивні, то згадалася мені росповідь одного приятеля в котрого батько все життя тримав в лісі у колодах бджоли. І одного разу поселився рій йому а було це десь в 60х-70х роках. Він вирішив полізти на дерево до колоди з тими бджолами і викинути багон, котрий завжди клали для принади роїв, ну підліз каже до колоди і тільки но почав відкривати її як його просто миттєво почали обсипати бджоли з цієї колоди, реакція була їхня настільки блискавична що за лічені секунди він отримав десятки вжалень. Він став не злазити з того дерева а стрибати з нього, не памятає навіть як впав і чи боліло щось, став тікати а вони за ним, по кущах. Одним словом переслідували вони його десь більш ніж пів-кілометра. Влетів каже в будинок і закричав "Да нехай вони здохнуть такі бджоли, то не бджоли а сатана якась!!!". Та сімя і справді не перезимувала. Але суть не в тому, просто як то треба було зажалити людину, котра все життя тримала бджіл, любила їх і ніколи не могла собі дозволити сказати погане слово на них, тим більше побажати їм "щоб здохли...".

Да бывают отдельные семьи на уровне скутеллата Максимально агрессивные! 

Хотя если уйти вглубь истори , то сам бортничий способ исключал работу с излишне агрессивной пчелой ,так как лететь кубарем с высоты 4-6 и выше метров ,мало кому нравилось .

1 мое мнение ,что  в былые времена бортная пчела была не агрессивна

2 агрессивных просто уничтожали 

 

Только что, Рудаков Юрий сказал:

Да бывают отдельные семьи на уровне скутеллата Максимально агрессивные! 

Хотя если уйти вглубь истори , то сам бортничий способ исключал работу с излишне агрессивной пчелой ,так как лететь кубарем с высоты 4-6 и выше метров ,мало кому нравилось .

1 мое мнение ,что  в былые времена бортная пчела была не агрессивна

2 агрессивных просто уничтожали 

 

Смотрел видео про забор меда в Африке с дерева. Там полуодетый негр это исполнял . То есть тоже не все африканские пчелы агрессивные . Щас поищу видео 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это не Африка правда 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

1 мое мнение ,что  в былые времена бортная пчела была не агрессивна

наверно да, тем более тот приятель постоянно без лицевой сетки к пчелам лазил, если бы настолько невыносимо жалили то без сетки не выдержал бы

плюс к тому могли и другие факторы влиять на чрезмерную злобу, потеря матки, разорение гнезда пчел дикими животными и тд

у меня самого был случай когда семья пчел в борти была миролюбивая, но после того как ее гнездо разорили лесорубы, семья стала очень агрессивной(и даже прошло много времени). видимо лесные пчелы агрессивные именно от этого, потому как часто подвергаются разорению куницами, ведмедями и тд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в итоге можна сказать следующее, как и раньше уже говорил, во многом в агрессии пчел виновен сам пчеловод, при неаккуратных осмотрах, в рукавицах, давя пчел они от этого просто приходят в ярость и потом нападают на все что движется. в прошлом году приехали ко мне покупатели, решили купить две семьи пчел, перед тем заявили что хотят купить самых миролюбивых. ну я соответственно и указал какие, открыв первого, начал переставлять рамки с пчелами в их улей, пчелы абсолютно были спокойны, потом новый хозяин изявил желание сам заняться переселением, одел рукавицы и неаккуратными движениями стал хватать рамки и придавливать сидящих на них пчел. пчелы на моих глазах из миролюбивых мгновенно стали агрессивными, напали на него а потом и на меня. я просто не узнал свою семью пчел которая никогда раньше не проявляла злобы, теперь перешла в атаку при небрежном обращении.

иногда заходит разговор у меня с другом об этом, он утверждает что пчелы такие а я говорю что сами виноваты, нужно осторожно. он соглашается что если осторожно и не спеша то не будет агрессии но в таком случае нужно намного больше времени на работы возле них а ему нужно все делать быстро..

короче говоря не знаю что тут не так, все же пчелы агрессивные или пчеловоду нужно не забывать что вести себя с ними нужно аккуратнее... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Рудаков Юрий сказав:

Это не Африка правда 

А о пчеловодах-убийцах пчел там ничего нет?...:ah::ooops:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, arki сказав:

в итоге можна сказать следующее, как и раньше уже говорил, во многом в агрессии пчел виновен сам пчеловод, при неаккуратных осмотрах, в рукавицах, давя пчел они от этого просто приходят в ярость и потом нападают на все что движется. в прошлом году приехали ко мне покупатели, решили купить две семьи пчел, перед тем заявили что хотят купить самых миролюбивых. ну я соответственно и указал какие, открыв первого, начал переставлять рамки с пчелами в их улей, пчелы абсолютно были спокойны, потом новый хозяин изявил желание сам заняться переселением, одел рукавицы и неаккуратными движениями стал хватать рамки и придавливать сидящих на них пчел. пчелы на моих глазах из миролюбивых мгновенно стали агрессивными, напали на него а потом и на меня. я просто не узнал свою семью пчел которая никогда раньше не проявляла злобы, теперь перешла в атаку при небрежном обращении.

иногда заходит разговор у меня с другом об этом, он утверждает что пчелы такие а я говорю что сами виноваты, нужно осторожно. он соглашается что если осторожно и не спеша то не будет агрессии но в таком случае нужно намного больше времени на работы возле них а ему нужно все делать быстро..

короче говоря не знаю что тут не так, все же пчелы агрессивные или пчеловоду нужно не забывать что вести себя с ними нужно аккуратнее... 

  Вы правы ! Агресивные пчёлы - это незаменимые учителя для начинающих.:IMHO::umora:

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, arki сказал:

наверно да, тем более тот приятель постоянно без лицевой сетки к пчелам лазил, если бы настолько невыносимо жалили то без сетки не выдержал бы

плюс к тому могли и другие факторы влиять на чрезмерную злобу, потеря матки, разорение гнезда пчел дикими животными и тд

у меня самого был случай когда семья пчел в борти была миролюбивая, но после того как ее гнездо разорили лесорубы, семья стала очень агрессивной(и даже прошло много времени). видимо лесные пчелы агрессивные именно от этого, потому как часто подвергаются разорению куницами, ведмедями и тд.

Ігор Миколайович, здавна у нас до бортей йшли в шапках-вушанках, головне, щоб не жалили шию й потилицю. Забирали насамперед у миролюбних бджіл, так званих "рахманих", а вже коли похолодає ( зазвичай кінець осені, або кінець зими, сама рання весна) дивилися злі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, arki сказал:

в итоге можна сказать следующее, как и раньше уже говорил, во многом в агрессии пчел виновен сам пчеловод, при неаккуратных осмотрах, в рукавицах, давя пчел они от этого просто приходят в ярость и потом нападают на все что движется. в прошлом году приехали ко мне покупатели, решили купить две семьи пчел, перед тем заявили что хотят купить самых миролюбивых. ну я соответственно и указал какие, открыв первого, начал переставлять рамки с пчелами в их улей, пчелы абсолютно были спокойны, потом новый хозяин изявил желание сам заняться переселением, одел рукавицы и неаккуратными движениями стал хватать рамки и придавливать сидящих на них пчел. пчелы на моих глазах из миролюбивых мгновенно стали агрессивными, напали на него а потом и на меня. я просто не узнал свою семью пчел которая никогда раньше не проявляла злобы, теперь перешла в атаку при небрежном обращении.

иногда заходит разговор у меня с другом об этом, он утверждает что пчелы такие а я говорю что сами виноваты, нужно осторожно. он соглашается что если осторожно и не спеша то не будет агрессии но в таком случае нужно намного больше времени на работы возле них а ему нужно все делать быстро..

короче говоря не знаю что тут не так, все же пчелы агрессивные или пчеловоду нужно не забывать что вести себя с ними нужно аккуратнее... 

Коли десяток-другий сімей, можна біля них працювати поволеньки, і рукавиці не тре, на день 2-3 оглянув і добре. А коли тре оглянути 20-30-50...? То без рукавиць можна працювати лише з миролюбними. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...