Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

7 годин тому, Sanich сказав:

Що, справді? Мені завжди здавалося, що там студенти навчаються. :hmm:

Якось ми з братом придбали були по кілька маток плідних УС у одного співробітника інституту там на ярмарку, порекомендованого директором інституту. Брат підсаджував як плідних. Результат був плачевним. Я ж у відводки з молодими бджолами. Мав час то й спостерігав. Був здивований, коли двох маток помітив на обльоті. Придивився вже у вулику й одну помітив з шлейфом - повернулася з весільного обльоту. Брат наступного дня під'їхав на ярмарок й повідомив про це директора. Він і той співробітник зібрали кошти і без розмов повернули вартість покупки. Тобто свідомо продавали неплідок, як плідних. Ім'я директора не називаю, бо його вже немає серед нас.:dntknw:

 От якою наукою там займаються. І в показниках у них цифри прибутків, а не кількість чи якість виведених маток та відводків...

 То хіба  ж у таких "науковців" запитаєш про чистопородних полісянок? Хто там ними буде займатися?

  • Подобається 3
  • Дякую 2
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Cfif сказав:

А чому не заходить на форум? І тему він вів по колодах І в ютубі канал почав та кинув, що сталося?

А Ви почніть писати речі які іншим не лягають до душі, та взнаєте що сталося. Це я безбашенний, можу не звертати увагу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, AntonUa сказал:

Прошу прощение за спам в теме.

Студенты учатся в НАУ ( национальной аграрном университете). В 2004 году специальность пчеловод шла как вторя высшая, как сейчас не знаю

Все верно. В Украине есть ещё учебные заведения где обучают специальности пчеловодства. но речь шла об Институте Пчеловодства. И он у нас один на всю Украину. и там научные сотрудники занимаются только наукой.  помещения там из старых конюшен. большая территория в красивом месте ... просто не представляю какое чудо  бережет эту землю от рейдерства властьимущих .. наверное Зосим и Саватий.

  • Подобається 6
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Якось ми з братом придбали були по кілька маток плідних УС у одного співробітника інституту там на ярмарку, порекомендованого директором інституту. Брат підсаджував як плідних. Результат був плачевним. Я ж у відводки з молодими бджолами. Мав час то й спостерігав. Був здивований, коли двох маток помітив на обльоті. Придивився вже у вулику й одну помітив з шлейфом - повернулася з весільного обльоту. Брат наступного дня під'їхав на ярмарок й повідомив про це директора. Він і той співробітник зібрали кошти і без розмов повернули вартість покупки. Тобто свідомо продавали неплідок, як плідних. Ім'я директора не називаю, бо його вже немає серед нас.:dntknw:

 От якою наукою там займаються. І в показниках у них цифри прибутків, а не кількість чи якість виведених маток та відводків...

 То хіба  ж у таких "науковців" запитаєш про чистопородних полісянок? Хто там ними буде займатися?

Директор с тем охранником и завхозом маток не выводят. они берут под реализацию. что им всунули то они и продают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.12.2020 в 02:44, Sanich сказал:

Пасінику важко і збитково мудохатися із такими бджолами. 

Не стоит так резко. Многое делается не институтами, а гражданами. Самые чистые пчелы алтайской популяции темной лесной, у просто гражданина, который без всяких институтов без амбиций содержит их. Делает морфометрию, возит на облетники за 400 км. Делится данными и со мной тоже.

     Все дело в закалке и характере. Из семьи раскулаченных в Казахстане украинских переселенцев. Сейчас в России. Денис Настенко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это свежий промер одной из его семей нынешнего года. Так что граждане не кивают на институты, а просто работают. Институты- это очень неповоротливая система. 

93 36д 15.12.20.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Это некоторое обобщение его работы по семьям проверенным по ДНК.Конечно можно было и больше данных внести, но что в моих силах.

Summary-Altaj-Ci.jpg

Summary-Altaj-DsA.jpg

Summary-Altaj-Hi.jpg

Summary-Altaj-IsA.jpg

Summary-Altaj-Pci.jpg

Summary-Altaj-RsA.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Майер сказал:

Это свежий промер одной из его семей нынешнего года. Так что граждане не кивают на институты, а просто работают. Институты- это очень неповоротливая система. 

93 36д 15.12.20.pdf 320 \u043a\u0411 · 5 загрузок

Крил мало. Треба більше крил:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

А Ви почніть писати речі які іншим не лягають до душі, та взнаєте що сталося. Це я безбашенний, можу не звертати увагу.

Та пробував вже..)) відпочив  пару неділь. подумав щоб ішли всі до дупи кому що неподобається)) а нерви то мої рідні .. і спокійно не звертаючи на багато що уваги далі тут пишу. не вмер же..))

а скільки за колодною темою не спостеригав, ніяких нападок не помічав, чи то модератори гарно працювали... Чи щось пропустив..?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Майер сказав:

Summary-Altaj-Ci.jpg

 

2 години тому, rudakov сказав:

Крил мало. Треба більше крил

Ви б краще звертали увагу на графіки, та границі порід, а не на кількість крил. Все Вам не так. Не беріть велику вагу, тяжко нести.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.12.2020 в 13:00, rudakov сказал:

Крил мало. Треба більше крил:IMHO1:

    Для того чтобы понять, что материал хороший достаточно. Но я работаю с тем что получаю. По этому материалу просто уже промеряно много.

В 25.12.2020 в 15:26, Mihail-ves сказал:

Ви б краще звертали увагу на графіки, та границі порід, а не на кількість крил.

Количество крыльев очень важно. Просто будет 3 крыла буду промерять. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
25.12.2020 в 07:55, Сергей Тюркин сказав:

Все верно. В Украине есть ещё учебные заведения где обучают специальности пчеловодства. но речь шла об Институте Пчеловодства. И он у нас один на всю Украину. и там научные сотрудники занимаются только наукой.  помещения там из старых конюшен. большая территория в красивом месте ... просто не представляю какое чудо  бережет эту землю от рейдерства властьимущих .. наверное Зосим и Саватий.

       Пане Сергію, з вашого дозволу уточню деякі речі для тих, хто не в курсі. Інститут бджільництва знаходиться  у Києві неподалік ВДНГ поряд з архітектурним музеєм під відкритим небом у с. Пироговому, де перед його входом у травні вже традиційно проводять Всеукраїнський пасічний ярмарок. А університет біоресурсів, чи як він все ж більш знаний як Українська аграрна академія, знаходиться понижще  ВДНГ - в Голосієвому.

    Правда, в обох закладах нашій українській ПОЛІСЬКІЙ ЛІСОВА ТЕМНІЙ ПОРОДІ бджіл уваги майже не приділяють. А дарма! Бо це автохтон, який свою відмінність від інших порід зберіг протягом сотні років, стало передаючи свої ГКО наступним поколінням, а в останні роки не дивлячись навіть на постійне засилля з боку кавказьських та карпатських біологічних окупантів. Це одна з порід, яка зазнала найбільшого негативного впливу  у результаті Чорнобильської трагедії. Та на науковців, господарників й політиків це мало вплинуло. Ніхто з них так і не зміг організувати достатньо уваги для того, щоб  спасти цю, таку цінну, без малого навіть у світовому маштабі, породу бджіл.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, ДобровоЛ сказал:

спасти цю, таку цінну, без малого навіть у світовому маштабі, породу бджіл.:IMHO:

я б подивився на ваше обличчя коли б ця "цінна" зажалила до смерті сусудську корову чи козу а потім розроїлися вам на акації, цвітіння якої ви чекали цілий рік.

мій товариш Василь Куліш не хоче їх і бачити більше і прийшов до висновку що бджола цінна але місце іі в лісі в колодах.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, arki сказал:

бджола цінна але місце іі в лісі в колодах.

Як би ще і закон який щоб руки відрубувать ворюгам.....

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, arki сказав:

я б подивився на ваше обличчя коли б ця "цінна" зажалила до смерті сусудську корову чи козу а потім розроїлися вам на акації, цвітіння якої ви чекали цілий рік.

мій товариш Василь Куліш не хоче їх і бачити більше і прийшов до висновку що бджола цінна але місце іі в лісі в колодах.

    Я з неї починав. Тому й знаю усі її характеристики. Одного разу, ще в п'ятому класі я зловив роя з батьківської пасіки. Потім хотів узнати з якого з двох вуликів він вийшов. У результаті мама з моєї спини видалила майже сорок жал! :dntknw::crazy: Але для племінного розведення і виведення багатьох типів бджіл цей наш автохтон є неоціненним, оскільки стабільно й беззмінно передає свої ГКО наступним  поколінням спадкоємців . Ну, а це у племінній справі є чи не найголовніша умова, яка дозволяє досягти значних вершин.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, arki сказав:

я б подивився на ваше обличчя коли б ця "цінна" зажалила до смерті сусудську корову чи козу а потім розроїлися вам на акації, цвітіння якої ви чекали цілий рік.

мій товариш Василь Куліш не хоче їх і бачити більше і прийшов до висновку що бджола цінна але місце іі в лісі в колодах.

Не дарма ж вона має у назві слово - лісова. :umora::ay: Бо то і є її природний ореол.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, arki сказав:

....прийшов до висновку що бджола цінна але місце іі в лісі в колодах.

 

 

вже писав, для колод ідеальна....

 

58 хвилин тому, arki сказав:

я б подивився на ваше обличчя коли б ця "цінна" зажалила до смерті сусудську корову чи козу а потім розроїлися вам на акації, цвітіння якої ви чекали цілий рік.

 

Те самісіньке можна казати і про УС але ж люди намагаються вести роботу по селекції

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Николай S сказав:

вже писав, для колод ідеальна....

 

Те самісіньке можна казати і про УС але ж люди намагаються вести роботу по селекції

      За моїми спостереженнями, правда, з літератури, оскільки практичного досвіду я ,на жаль, не міг мати, поліська темна лісова все ж набагато спокійніша і саме цим ,насамперед, і різниться від середньоєвропейської (середньоросійської) породи, особливо її надзлого башкирського типу . :umora:.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

      За моїми спостереженнями, правда, з літератури, оскільки практичного досвіду я ,на жаль, не міг мати, поліська темна лісова все ж набагато спокійніша і саме цим ,насамперед, і різниться від середньоєвропейської (середньоросійської) породи, особливо її надзлого башкирського типу . :umora:.:IMHO:

А ще, вона дійсно є темнішою у порівнянні з башкиркою.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

поліська темна лісова все ж набагато спокійніша і саме цим ,насамперед, і різниться від середньоєвропейської (середньоросійської) породи, особливо її надзлого башкирського типу

де ви таке читали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

     

особливо  надзллого башкирського типу . :umora:.:IMHO:

Тепер зрозуміло чому саме башкирский мед  хвалять за смакові властивості:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

01.02.2014 в 19:56, ДобровоЛ сказав:

Kolyan, :rofl::umora: Я не з Вас сміюся, а згадую своє перше бойове хрещення полісянками у пасічкуванні. Моє знайомство з цією породою було ще у дитинстві. Дід мій киянин (рідний брат мого діда по матері) відставник, фронтовик подарував моєму батькові дві бджолосім'ї. Серед яких була й полісянка. Батько, коли до них заглядав, то не допомогала й фуфайка й такі ж штани ватяні, брезентові рукавиці - прогризалися й знаходили свого "обідчика". Але не хворіли і мед носили справно, хоч частенько й роїлись,- вулик був малим. От роя від них я свого першого й зловив,- років десь дев'ять мені було тоді. Вирішив заглянути до сім'ї звідки був рій. Зняв кришку, не встиг і оглянутися,- налетіла ціла хмара. :vinny: Мабуть так ніколи я ще й не бігав,- до ставка було з добрий кілометр. Одержав з півсотні укусів,- нічого, оклигав буквально на другий день. Дякуючи норову тому рою та порадам діда швидко сприйняв науку. З тих пір і пасічникую. :umora::hi:

 І оця цитата, сказана на самому початку теми , багато що пояснє...

     " На Житомирщині створюють Центр із відродження унікальних поліських темних лісових бджіл. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив доктор ветеринарних наук, директор Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича" Олександр Галатюк. «Наш інститут розпочав роботу з відродження цієї породи, тому що темна лісова бджола втрачена в Європі. Провідні європейські науковці також зацікавилися цією темою та вивчають її. Навіть постало питання про те, якщо буде створено таку пасіку, то її включать до європейського реєстру, і, можливо, виділять фінансування», - зазначив Галатюк.Він розповів, що це буде пасіка з племінного розведення щонайменше на 500 бджолосімей, яка слугуватиме виключно справі розведення саме поліської темної бджоли. «Наша поліська..., карпатська й українська степова - це три прекрасні бджолині породи, і ми пишаємося з того, що вони у нас є», - підкреслив науковець."

П.С. Цікаву інформацію я почерпнув у цій темі. Але якщо виник у мене інтерес до цієї дуже цікавої породи, все ж потрібно десь шукати окремий точок і то - подалі від сусідів і поближще до лісу, її природного ареалу. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, arki сказав:

де ви таке читали?

Про башкирську середньоєвропейську я знаю з прямого спілкування з башкирськими пасічниками на окремому сайті та з публікацій "Пчеловодства" ще того, совєтського. А поліську темну лісову я сам водив у свій час.:dntknw::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друзья и колеги так где и у кого можно приобрести более чистую полисянку имена координаты можно в личку и телефоны хозяев .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Друзья и колеги так где и у кого можно приобрести более чистую полисянку имена координаты можно в личку и телефоны хозяев .:hi:

То ось же дещиця з вашого, @tolik2362 , питання вже є у моїх публікаціях.:IMHO:

 " На Житомирщині створюють Центр із відродження унікальних поліських темних лісових бджіл. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив доктор ветеринарних наук, директор Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича" Олександр Галатюк. «Наш інститут розпочав роботу з відродження цієї породи, тому що темна лісова бджола втрачена в Європі. Провідні європейські науковці також зацікавилися цією темою та вивчають її. Навіть постало питання про те, якщо буде створено таку пасіку, то її включать до європейського реєстру, і, можливо, виділять фінансування», - зазначив Галатюк.Він розповів, що це буде пасіка з племінного розведення щонайменше на 500 бджолосімей, яка слугуватиме виключно справі розведення саме поліської темної бджоли. «Наша поліська..., карпатська й українська степова - це три прекрасні бджолині породи, і ми пишаємося з того, що вони у нас є», - підкреслив науковець."

Правда, на привеликий жаль, з багатьох незалежних від мене причин, я так і не зміг довести розслідування цього питання до кінця. Вам і карти в руки.:ah::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...