Jump to content
ДобровоЛ

Поліська лісова порода бджіл

Recommended Posts

29 минут назад, Север сказал:

А в зиму, что с них осталось?

Если пчела посыпалась в начале соняха , значи пчела которая  была в расплоде, должа востипать зимовалую пчелу без проблем ....:IMHO1:

• Like 1
Виникло бажання поспілкуватися з Ігорем Столяром, це той пасічник котрий знайшов чисту полісянку. Одже на днях я йому зателефонував, попередньо домовившись. Шукав полісянку 10 років каже Ігор Володимирович і все таки знайшов, два роки назад лісоруби вирізали в дуплі. Багато із того що пишуть про полісянку не правда, бджола каже в нього не агресивна, працює на пасіцці без рукавиць, звичайно буває попадаються інколи сімї трохи злі але таке буває у всіх породах. Тримає 200 сімей і все полісянка, раніше каже тримав карпатку, зараз вже її не хоче і даремно. Племінна пасіка в нього знаходиться в лісі, поблизу немає сіл. Каже Ігор Столяр що цього року в травні після холодів та дощів матки вийшли на обліт і йому доводилося бачити як за маткою летить рій трутнів і це було біля пасіки, всього метрів 20 від неї. Так що каже Столяр навряд чи матка полетить десь далеко якщо на своїй пасіцці маса трутня. 
Рійливість сімей полісянки каже десь відсотків 20-30 але якщо запізнитися з розширенням то може досягти 50% пасіки. Буває можна вивести з ройового видаленням маточників і розширенням вощиною. Основну масу сімей утримує в корпусних вуликах на 300 рамку але є і лежаки, одна пасіка в нього десь сімей 50 каже кочова, решта на стаціонарі. В тих сімях де не відбирав росплоду на відводки чи пакети то набирають гарну силу це 3 корпуси по 10-12р(на 300рамку). І не правда каже те що пишуть що полісянка рано перестає вирощувати росплід і на сонях дуже просідає. Одне правда то це те що вона погано захищається, не воровита і може бути розграбована якщо не вжити своєчасно заходи. Набагато краще використовує слабкі медозбори аніж карпатка. До речі є ще в нього та 100% чиста матка, гарно передає свої задатки дочкам, шкода що більше ніхто в Україні не займається цією бджолою можна було б мінятися матеріалом бо сам я її довго не витягну, каже Ігор Столяр.
(на фото Ігор Столяр)
Столяр.jpg
  • Like 8
  • Thanks 3

Якщо є питання до Ігоря Володимировича Столяра, його контакти 0979197432 Email:Igorbee@ukr.net

• Like 2
  • Thanks 3
5 часов назад, arki сказал:
Виникло бажання поспілкуватися з Ігорем Столяром, це той пасічник котрий знайшов чисту полісянку. Одже на днях я йому зателефонував, попередньо домовившись. Шукав полісянку 10 років каже Ігор Володимирович і все таки знайшов, два роки назад лісоруби вирізали в дуплі. Багато із того що пишуть про полісянку не правда, бджола каже в нього не агресивна, працює на пасіцці без рукавиць, звичайно буває попадаються інколи сімї трохи злі але таке буває у всіх породах. Тримає 200 сімей і все полісянка, раніше каже тримав карпатку, зараз вже її не хоче і даремно. Племінна пасіка в нього знаходиться в лісі, поблизу немає сіл. Каже Ігор Столяр що цього року в травні після холодів та дощів матки вийшли на обліт і йому доводилося бачити як за маткою летить рій трутнів і це було біля пасіки, всього метрів 20 від неї. Так що каже Столяр навряд чи матка полетить десь далеко якщо на своїй пасіцці маса трутня. 
Рійливість сімей полісянки каже десь відсотків 20-30 але якщо запізнитися з розширенням то може досягти 50% пасіки. Буває можна вивести з ройового видаленням маточників і розширенням вощиною. Основну масу сімей утримує в корпусних вуликах на 300 рамку але є і лежаки, одна пасіка в нього десь сімей 50 каже кочова, решта на стаціонарі. В тих сімях де не відбирав росплоду на відводки чи пакети то набирають гарну силу це 3 корпуси по 10-12р(на 300рамку). І не правда каже те що пишуть що полісянка рано перестає вирощувати росплід і на сонях дуже просідає. Одне правда то це те що вона погано захищається, не воровита і може бути розграбована якщо не вжити своєчасно заходи. Набагато краще використовує слабкі медозбори аніж карпатка. До речі є ще в нього та 100% чиста матка, гарно передає свої задатки дочкам, шкода що більше ніхто в Україні не займається цією бджолою можна було б мінятися матеріалом бо сам я її довго не витягну, каже Ігор Столяр.
(на фото Ігор Столяр)
Столяр.jpg

То в нього вся пасіка на дочках від тієї матки з дупла?

• Like 1
28 минут назад, Серж 82 сказал:

ніби то в нього не одна матка з дупла. якщо дуже потрібно то ви в нього запитайте, щоб не було брехні...:hi:

• Like 3
23.11.2020 в 20:57, Абсолютный максuмум сказав:

Это так

Это не так.

Для аборигенной Полесской пчелы подсолнух - это аут. По той причине, что подсолнух цветет до 1 августа, а матки у полесянок прекращают яйцекладку 15-20 августа. Пчелы не могут после подсолнуха качественно восстановиться, ещё и скудно с пыльцой в августе......

Земляче, ті пчоли , що були в мене від Столяра, як і мої баки сіяли доки був прихід пилку, версія, що полісянки раніш припиняють сіяти помилкова, все залежить від наявної кормової бази в радіусі їх льоту.....просадка на соняху така  самісінька як і у баків, дайте більшу площу під нектар і просадки не буде

• Like 3
  • Thanks 1
18 годин тому, arki сказав:
(на фото Ігор Столяр)

Прочитав, цілком справедливо написано, рійливість це можливо  єдина вада полісянки, навіть 20-30 відсотків це багато для великих пасік.

стосовно захисту, якщо  стояв сам в  лісополосі  до кінця вересня  то проблем не бачив, прикривати льотки не було потреби, а от дома де за 200метрів стоїть пасіка з темненькими гостями з сонячних гір Кавказу  то дійсно льоток потрібно регулювати.

• Like 3
14 годин тому, Серж 82 сказав:

там лише забрано було 3 чи 4 дупла, і ще залишались в окрузі, але не знайшли саме місце розташування, саме там  і племінна пасіка.

• Like 1
1 час назад, Николай S сказал:

Земляче, ті пчоли , що були в мене від Столяра, як і мої баки сіяли доки був прихід пилку, версія, що полісянки раніш припиняють сіяти помилкова, все залежить від наявної кормової бази в радіусі їх льоту.....просадка на соняху така  самісінька як і у баків, дайте більшу площу під нектар і просадки не буде

Ну, то від Столяра. А наша - Ви ж її тримали? 

У товариша є 5 сімей є і досі, йому подобається саме те, що на початку вересня можна вже збирати гніздо - розплоду нема ніякого. І кожен рік одна картина. А є у нього і лігустіка, і карніка. Лігустіка сіє ще місяць, а місцева ні, а при підкормках збирає гніздо.

З часів колгоспу і до року 15 другі матки сюди точно не завозились. Сміло нашу бджолу можна називати аборигенною. Бо сгк, яка бралась до колгоспу в невеликій кількості, за 25 років виродилась і вимерла. Аборигени, але на скільки поліські - на жаль, не відомо. Збирався зробити проміри своєї, за мій час відібраної, але оскільки дочки не сподобались, ту матку задавив, і з ними на цьому закінчив. Якщо ці бджоли входять в ройовий, то поки рій не відпустить, роботи з сім'ї нема. Тоді нема і акації. На відміну від карніки, яка на такому взятку виходить із ройового, якщо заходить.

Так що як буває різною та ж гірська і рівнинна карніка, як бувають різними італійки, так може бути різною і полісянка, і моя хибна думка також має право на життя. Цей факт є. Справа не в залитому гнізді. Ці бджоли в упор тримають гніздо, як нема місця, то кільця ллють, але розплід тримають. Справа була саме в генетичній особливості нашого екотипу цієї породи :IMHO:

Є і інші типи. Я бачу, сперечатись не буду. Я відразу написав - ці характеристики були у тієї бджоли, що живе у нас, яку бачив я:dntknw:

• Like 2
20 часов назад, arki сказал:
 з Ігорем Столяром, це той пасічник котрий знайшов чисту полісянку. Одже на днях я йому зателефонував, попередньо домовившись. Шукав полісянку 10 років каже Ігор Володимирович і все таки знайшов, два роки назад лісоруби вирізали в дуплі. Багато із того що пишуть про полісянку не правда, бджола каже в нього не агресивна, працює на пасіцці без рукавиць, звичайно буває попадаються інколи сімї трохи злі але таке буває у всіх породах. Тримає 200 сімей і все полісянка, раніше каже тримав карпатку, зараз вже її не хоче і даремно. Племінна пасіка в нього знаходиться в лісі, поблизу немає сіл. Каже Ігор Столяр що цього року в травні після холодів та дощів матки вийшли на обліт і йому доводилося бачити як за маткою летить рій трутнів і це було біля пасіки, всього метрів 20 від неї. Так що каже Столяр навряд чи матка полетить десь далеко якщо на своїй пасіцці маса трутня. 
(на фото Ігор Столяр)
Столяр.jpg

200 сімей...

2-3 корпуси на 300 (!!!).....

Щіточка!!......

Як же я співчуваю цьому бравому мужчині.

Ще й нуклеусний парк, судячи з усього...

Не складається жоден пазл в моїй голові:hmm:

• Like 1
52 хвилини тому, Абсолютный максuмум сказав:

Ну, то від Столяра. А наша - Ви ж її тримали? 

У товариша є 5 сімей є і досі, йому подобається саме те, що на початку вересня можна вже збирати гніздо - розплоду нема ніякого......

Є і інші типи. Я бачу, сперечатись не буду. Я відразу написав - ці характеристики були у тієї бджоли, що живе у нас, яку бачив я:dntknw:

Місцева у нас теж вся різна,.....У мене була пчола з Крисківської колгоспної пасіки, брав у діда з Великого Лісу, всі матки темно-вишневі, одна сім"я навіть тягнула чарунки по власній розмітці, більшій від стандарту, що притаманно чистим полісянкам, любили роїтись, то ще було терпимо, а от кавказянки там було прилито аж занадто, .......

РОзпитай товариша докладніше, яку чарунку тягнуть, мО"  є сенс взяти на пробу....

• Like 1
4 часа назад, Николай S сказал:

Місцева у нас теж вся різна,.....У мене була пчола з Крисківської колгоспної пасіки, брав у діда з Великого Лісу, всі матки темно-вишневі, одна сім"я навіть тягнула чарунки по власній розмітці, більшій від стандарту, що притаманно чистим полісянкам, любили роїтись, то ще було терпимо, а от кавказянки там було прилито аж занадто, .......

РОзпитай товариша докладніше, яку чарунку тягнуть, мО"  є сенс взяти на пробу....

Я у діда з Великого Лісу нічого взяти не встиг, тільки суш. Встигли до мене, а потім забрали і гроші. То був мій далекий родич. Я про Макаренка.

Побачимо літом, що тягнуть. Якби не по вощині, він би розказав, в одному селі живем. Ще що знаю про місцеву - люблять ТЗ. І у нього ті сім'ї живуть з матками ТЗ, міняють самі собі маток. У мене також остання матка, яку тримав для плем'я, мала в родоводі двічі ТЗ. І матки у мене були ті ж - темно-вишневі. До речі, також походження своє несли із Крисок.

А зараз у Великий Ліс привезли 60 сімей років 4 тому, так і залишились там, Ви не знайомі з тими пасічниками? Не місцеві

В 12.12.2020 в 15:08, arki сказал:
До речі є ще в нього та 100% чиста матка, гарно передає свої задатки дочкам, шкода що більше ніхто в Україні не займається цією бджолою можна було б мінятися матеріалом бо сам я її довго не витягну, каже Ігор Столяр.
(на фото Ігор Столяр)

Ну почему больше никто , я тоже с удовольствием занимался бы полесянкой , да  в принципе и занимаюсь , сейчас есть дочки от "той" эталонной матки Столяра ... пока смотрю на них ... если бы кто еще предложил материал , с удовольствием прикупил бы ... Желающие есть , подходящего материала нету :IMHO1:

• Like 1
  • Thanks 1
8 минут назад, aleksandrfeed сказал:

Ну почему больше никто , я тоже

и как они вам, ройливость, миролюбие, медопродуктивность?

20 часов назад, arki сказал:

и как они вам, ройливость, миролюбие, медопродуктивность?

Я уже писал выше про них .. В двух словах: пока рано делать выводы , но дочки уже пошли в эту зиму , след год буду смотреть на продуктивность ...

миролюбие у дочки больше ! По роению ... я использую технологию Кашковського , с без расплодным периодом в месяц . Поэтому до роения они не доходят ))))

• Like 1

Интересно. есть какие то особенности по работе в экстремальные температуры. Более ранний вылет за нектаром, например или бездействие в жару ярко выраженное или другие моменты.... лучше переносить сырость и прохладу или жару и сухость??

• Like 1
10 часов назад, Cfif сказал:

Более ранний вылет за нектаром, например или бездействие в жару ярко выраженное или другие моменты.... лучше переносить сырость и прохладу или жару и сухость??

такие данные будут в лучшем случае через 10 лет , если хватит ентузиазма   у пчеловодов ими заниматься )))

2 часа назад, aleksandrfeed сказал:

такие данные будут в лучшем случае через 10 лет , если хватит ентузиазма   у пчеловодов ими заниматься )))

А до этого чем занимались?? ну, ладно, только нашли. Но она ведь была сотни лет и до этого на территории Украины, Беларуси, Польши, рф.. совсем нет данных об отличии?? Если они такие ничтожны что нужно 10 лет, то для любительских или промышленных пасек они вовсе не имеют значения и ими, как говорится, можно пренебречь... Пчела имеет определённый интерес для генетиков и то неточно...

В 22.12.2020 в 00:34, Cfif сказал:

А до этого чем занимались??

кавказянкой , итальянкой бакфастом и т.д.

ну, ладно, только нашли. Но она ведь была сотни лет и до этого на территории Украины, Беларуси, Польши, рф.. совсем нет данных об отличии??

данные конечно есть , но они уже не актуальны . "новые " полесские пчелы будут иметь другой набор характеристик , с условиях изменившегося климата ... Если конечно же будет вестись работа. 

Если они такие ничтожны что нужно 10 лет, то для любительских или промышленных пасек они вовсе не имеют значения и ими, как говорится, можно пренебречь... Пчела имеет определённый интерес для генетиков и то неточно...

10 лет это миг  в селекции породы ... При определенных раскладах через 10 лет могут быть живы внучки нынешних маток . 

Пчела имеет интерес для всех, кто ею интересуется . И на пром пасеках она тоже может быть актуальна , если технология пром пасеки совпадет с характеристиками пчелы 

Что же касается меня .... Я хочу заниматся данной пчелой исключительно потому , что я живу на територии обитания данной породы . Жил бы я в Мукачево , занимался карпаткой ! Это не поиск чего-то "особенного " , это желание заниматься местной породой ! Все породы которые я буду завозить к себе на пасеку , рано или поздно будут мутировать в ту же местною полесскую ... Я не хочу бороться с ветряными мельницами , постоянно обновляя материал . я просто буду работать с тем что есть , и попутно подыскивать  что-то похожее))) 

Де юре это будет называться полесской пчелой  , де факто  это будет укр. степная и карпатка  с длинным хвостом кавказянки и маленикими ушами бакфаста !)

• Like 2
  • Haha 1
3 часа назад, aleksandrfeed сказал:

Что же касается меня .... Я хочу заниматся данной пчелой исключительно потому , что я живу на територии обитания данной породы . Жил бы я в Мукачево , занимался карпаткой ! Это не поиск чего-то "особенного " , это желание заниматься местной породой ! Все породы которые я буду завозить к себе на пасеку , рано или поздно будут мутировать в ту же местною полесскую ... Я не хочу бороться с ветряными мельницами , постоянно обновляя материал . я просто буду работать с тем что есть , и попутно подыскивать  что-то похожее))) 

Де юре это будет называться полесской пчелой  , де факто  это будет укр. степная и карпатка  с длинным хвостом кавказянки и маленикими ушами бакфаста !)

Не понятно, с таким подходом это дорога в никуда, пора уже уходить от свободного спаривания и начать заниматься селекцией.

• Like 2
  • Thanks 2
19 минут назад, Брониславович сказал:

Не понятно, с таким подходом это дорога в никуда, пора уже уходить от свободного спаривания и начать заниматься селекцией.

Согласен на все сто  процентов . Только занимаясь селекцией из лучшего можно доиться ещё лучший результат , на данный момент и данной местности .

В 12.12.2020 в 15:08, arki сказал:
(на фото Ігор Столяр)

А що проміри теж були зроблені?:hmm:

В 21.12.2020 в 10:50, Cfif сказал:

Интересно. есть какие то особенности по работе в экстремальные температуры. Более ранний вылет за нектаром, например или бездействие в жару ярко выраженное или другие моменты.... лучше переносить сырость и прохладу или жару и сухость??

Полесская порода зимует отлично даже на пади. Это её самый характерный признак.:IMHO1:

• Like 1
5 часов назад, aleksandrfeed сказал:

данные конечно есть , но они уже не актуальны

Скажите, пожалуйста, где их можно посмотреть?? Хоть они не актуальны, но являются исходными как минимум...

Для меня эта порода актуальна по причине её привязанности к одному массиву медоносов. а не распылению как той же карпатянки. Меня интеерсует липа и иногда гречка. У полесской эти меда должны быть более чистыми чем у других пород... карника почти всегда умудряется что то подмешать. а другие собирают только липу. + интересует работоспособность в жару, особенно для лесной липы это важно.

• Like 1
2 часа назад, Cfif сказал:

Скажите, пожалуйста, где их можно посмотреть?? Хоть они не актуальны, но являются исходными как минимум...

Для меня эта порода актуальна по причине её привязанности к одному массиву медоносов. а не распылению как той же карпатянки. Меня интеерсует липа и иногда гречка. У полесской эти меда должны быть более чистыми чем у других пород... карника почти всегда умудряется что то подмешать. а другие собирают только липу. + интересует работоспособность в жару, особенно для лесной липы это важно.

Більше всіх вам росказав би Ігор Столяр, але він хоч і заходить в цей розділ, писати коментарії чомусь не бажає. Тому звертаюся до нього, Ігор Володимирович, ми всі були б дуже вдячні якби Ви включилися в розмову та росповіли нам про полісянку, якою вона є насправді.

• Like 4