Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 25.12.2016 в 14:45, Вадим Василюк сказав:

Я в шоці, а якщо дитину чи дорослого до смерті зажалять? Я розумію що СР аборигенна бджола, але ризик завдати шкоди здоров'ю людини, дуже високий і тримати (хоч і на зиму) таких бджіл біля школи, якось неправильно.

Та біля школи навіть і баків я б не тримав би, а що ж говорити про СР(середньоєвропейську) чи ПЛ (поліську лісову). Бо поведінку дітей, як і п"яного, передбачити важко. Якось повернувся з лісу, де садив чергову партію акації, а біля мого причепу на капітально огородженій ділянці сусіда п"ятеро хлопчаків кидають по льотках  п"ятнадцяти сімей  чим попаде. Якби то були не мої баки, а полісянка, уявляю чим все те могло б скінчитися ...:hmm::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

А під борті чи колоди - це найліпша бджола.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.03.2017 в 11:52, ДобровоЛ сказал:

Якби то були не мої баки, а полісянка, уявляю чим все те могло б скінчитися ...

Якби була полісянка, то люди села на віддалі в 250 метрів від пасіки декілька днів сидівли б по хатах. Чи пробиралися б куди тре короткими перебіжками.:)

Хоча й серед поліських бджіл є відносно миролюбні. В однієї сім"ї два роки безпечно брав мед, бджоли практично не реагували, хоча в колоді підрізати соти це не витягти рамку. Потім полетіла стара матка з роєм і сім"я стала однією зі зліших.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.03.2017 в 11:52, ДобровоЛ сказал:

Та біля школи навіть і баків я б не тримав би, а що ж говорити про СР(середньоєвропейську) чи ПЛ (поліську лісову). Бо поведінку дітей, як і п"яного, передбачити важко. Якось повернувся з лісу, де садив чергову партію акації, а біля мого причепу на капітально огородженій ділянці сусіда п"ятеро хлопчаків кидають по льотках  п"ятнадцяти сімей  чим попаде. Якби то були не мої баки, а полісянка, уявляю чим все те могло б скінчитися ...:hmm::dntknw:

Этого не произошло бы в принципе потому что на дальность полета кирпича или другого предмета они(дети )не подошли бы 100%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробы удалось взять .Но колоду надо точно менять .Неудобная очень .Чтобы работать с такими колодами и брать пробы надо распилевать ее в доль .Тогда можно разобрать и попасть в центр гнезда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Пробы удалось взять .Но колоду надо точно менять .Неудобная очень .Чтобы работать с такими колодами и брать пробы надо распилевать ее в доль .Тогда можно разобрать и попасть в центр гнезда.

Така вставка називається должеєю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Така вставка називається должеєю.:IMHO:

Должея здесь не поможет. Мед вырезать да. Но пробы взять пчел или посмотреть состояние гнезда надо распил колоды в доль.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.03.2017 в 22:38, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Этого не произошло бы в принципе потому что на дальность полета кирпича или другого предмета они(дети )не подошли бы 100%.

Із власних спогадів дитинства можу сказати, що біля не турбованої пасіки можна було тихенько постояти не ближче тридцяти метрів і не довше трьох - п'яти хвилин. Ну а під час огляду - не менше 100 метрів і теж не довго.:)

Хоча мати розповідала один цікавий випадок, котрий стався з моїм старшим братом. Йоту тоді було десь 2,5 роки (я появився лише через рік). Так от, якось влітку мати поралася біля хати і малий крутився біля неї, але потім десь зник. Коли мати кинулася шукати, то помітила його серед вуликів. Він стояв просто перед вуликом і грався пальчиком з льотковою охороною, а ті чемно і терпеливо тікали від нього ніби розуміючи, що воно мале і не розумне. Жодна бджілка його не рушила, а от матері, котра в легкому літньому платті кинулася на пасіку, дісталося тоді добряче.

Отакі вони - лісовички...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Kumpel сказал:

Із власних спогадів дитинства можу сказати, що біля не турбованої пасіки можна було тихенько постояти не ближче тридцяти метрів і не довше трьох - п'яти хвилин. Ну а під час огляду - не менше 100 метрів і теж не довго.

Хоча мати розповідала один цікавий випадок, котрий стався з моїм старшим братом. Йоту тоді було десь 2,5 роки (я появився лише через рік). Так от, якось влітку мати поралася біля хати і малий крутився біля неї, але потім десь зник. Коли мати кинулася шукати, то помітила його серед вуликів. Він стояв просто перед вуликом і грався пальчиком з льотковою охороною, а ті чемно і терпеливо тікали від нього ніби розуміючи, що воно мале і не розумне. Жодна бджілка його не рушила, а от матері, котра в легкому літньому платті кинулася на пасіку, дісталося тоді добряче.

Отакі вони - лісовички...:)

Полеская как и любая другая пчела реагирует на отсутствие взятка просто эти пчелы на много сильней проявляют этот инстинкт .Если попасть когда сильный взяток например с липы то можно и без дымаря смотреть . Они на пчеловода ноль внимания. Взяток есть все хорошо взятка нет одевай броню .:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Полеская как и любая другая пчела реагирует на отсутствие взятка просто эти пчелы на много сильней проявляют этот инстинкт .Если попасть когда сильный взяток например с липы то можно и без дымаря смотреть . Они на пчеловода ноль внимания. Взяток есть все хорошо взятка нет одевай броню .:crazy:

Трохи нагадує прислів"я -" Шлях до серця чоловіка лежить через його шлунок".:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.03.2017 в 00:17, Kumpel сказал:

Жодна бджілка його не рушила

В 14-м году откачка меда. Сыну тогда 7 лет. Они с бабушкой возле медогонки, я достаю рамки. Последняя семья самая злая. Одежды на себя натянул и все равно умудряются жалить: футболка, рубашка, костюм. Достал я 4 рамки и не выдержал, закрываю улей. Аж глянь - стоит сын на пути подлета (ульи в кустах, прорубанный тунель для подлета) за 2 метра от улья. Стоит в футболке, шортах и наблюдает за моей работой и слушает матерщину. У меня волосы дыбом встали, как заорал... Короче, с тех пор сын побаивается пчел, хотя тогда ни одна не ужалила.

Прошлый год увидел племяницу (2 года), подошла в платьице к летку и стоит, наблюдает за летом пчел. Тоже испугался не на шутку.

Дети не боятся пчел, не потеют (или запах пота не ощутим), да и не понимают, что пчелы, такие забавные, трудолюбивые, могут больно ужалить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, бігунець сказав:

В 14-м году откачка меда. Сыну тогда 7 лет. Они с бабушкой возле медогонки, я достаю рамки. Последняя семья самая злая. Одежды на себя натянул и все равно умудряются жалить: футболка, рубашка, костюм. Достал я 4 рамки и не выдержал, закрываю улей. Аж глянь - стоит сын на пути подлета (ульи в кустах, прорубанный тунель для подлета) за 2 метра от улья. Стоит в футболке, шортах и наблюдает за моей работой и слушает матерщину. У меня волосы дыбом встали, как заорал... Короче, с тех пор сын побаивается пчел, хотя тогда ни одна не ужалила.

Прошлый год увидел племяницу (2 года), подошла в платьице к летку и стоит, наблюдает за летом пчел. Тоже испугался не на шутку.

Дети не боятся пчел, не потеют (или запах пота не ощутим), да и не понимают, что пчелы, такие забавные, трудолюбивые, могут больно ужалить.

Мне кажется, что дело вовсе не в бесшабашности маленьких детей, а в отсутствии (наличии) специфических запахов тела. Меня отец также впервые привел на пасеку в достаточно нежном возрасте - 5 лет. Но я не припомню снисходительного отношения к себе печелок, а они тогда все были лесовые. Мне тогда соорудили настоящий скафандр и стульчик, поскольку даже к "дадану" не доставал. Их (даданов) на песеке было всего 5 штук, остальные - адаптированные под лежак "словяны", а они еще выше.

Старшой по жизни остался совершенно равнодушным к "нашему" делу не смотря на признание пчелок в его нежнейшем возрасте, и того, что это увлечение это в нашей семье еще от прадеда. Наверное эти пчелки уже тогда подозревали, что он (по жизни) не будет их гнобить...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

В конце  60-х в деревне у деда была порода пчел темные - лесные, а у соседа светлые - полевые. Про карпатку, а тем более остальные породы, тогда у нас и слыхом не слыхивали.  Как я теперь догадываюсь темные это среднерусская, а серые это полесская. Как ведет себя среднерусская я знаю. А здесь про полесских столько страшилок, что...

Вопрос - мне для бакфаста нужна охрана. Ближайшее жилье  - 500 м. Можно полесских пробовать?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про не трогают маленьких детей. Боевое крещение получил под глаз в 2,5 года. Дед с отцом как раз мёд качали. Нашла меня метров за 30 от ульев.   До сих пор помню. А возраст потом родители сказали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Давидюк сказал:

Про не трогают маленьких детей.

Красивая легенда, но требует подтверждение от большого числа респондентов. :unsure:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Давидюк сказал:

Вопрос - мне для бакфаста нужна охрана. Ближайшее жилье  - 500 м. Можно полесских пробовать?

После нескольких лет совместной жизни , бакфасту уже охрана не нужна будет .:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Десь пропав наш товариш kudla14, на листи не відповідає, номер я посіяв, тож тепер не знаю, що робити з виводом маток-полісянок. Для себе достатньо 5-7 штук, ще стільки ж хочу вивести від миролюбніших минулорічних рекордсменів. Яким би патріотом не був, та навряд чи витримаю, коли на пасіці будуть всі злюки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, бігунець сказал:

Яким би патріотом не був, та навряд чи витримаю, коли на пасіці будуть всі злюки.

:ay: Як я Вас розумію .:umora: . В мене на пасіці зараз зявилися бджоли - охоронці . Так ось - товариші НЕ ВІРТЕ що бджола осталяє жало в жертві . Охорона точно не залишає .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, vovchik v сказал:

товариші НЕ ВІРТЕ що бджола осталяє жало в жертві

Було декілька разів. Напевно бджола не встигла добре всадити жало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 12.05.2017 в 09:14, бігунець сказал:

Десь пропав наш товариш kudla14, на листи не відповідає, номер я посіяв, тож тепер не знаю, що робити з виводом маток-полісянок. Для себе достатньо 5-7 штук, ще стільки ж хочу вивести від миролюбніших минулорічних рекордсменів. Яким би патріотом не був, та навряд чи витримаю, коли на пасіці будуть всі злюки.

Ну ось, наш товариш відмовився від маток.

А мій патріотизм з кожним весняним днем іде на спад. особливо, коли є з чим порівняти. на пасіці живе сім"я: матка карніка, правда облетілася в лісі, спеціально одна людина привозила на обліт. Так ці бджолди прямо ягнята. От і мріяв обміняти злюк на лагідних. На жаль не вийшло.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Патриотизм это очень хорошо.:IMHO1:Но постоянно ходить в броне тоже как то не охота.:crazy:Если по степной у нас есть движ то по полеской глушняк.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Если по степной у нас есть движ

Насколько существенный ? И как отразилось на медопродуктивности ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Оскільки поліська бджола медопродуктивна і витривала до хвороб, минулого року вирішив збільшити чисельність сімей даної породи на рамочній пасіці. Було впіймано пяток роїв.

А в цьому році розпочалося.

Не знаю, чи то мені попалися крайньо ліві по агресивності бджолосім"ї, чи рік такий, чи хто зна, але...

Витримати неможливо, особливо під час відкачування меду. Хоча, ніде правди діти, меду повні вулики, дістати його... то ще проблема. Через декілька хвилин бджоли з агресивним гулом зриваються з прильотки кількістю рою. Крутяться, шукають найменших шпарин в одязі, обліплюють маску, так що нічого не видно, сиплють ніби горохом по одягу. Та й переслідують чималу (кілометр точно) відстань.

Правда сімей з крайньою агресивністю не багато, всього трійко, вже в однієї вдалося матку змінити. Ще є пяток менш агресивних, подумаєш там півсотні-сотня бджіл крутиться. Їх уже ніби й не помічаєш.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Приветствую всех!

Начал потихоньку заниматься пчелами и  прикупил несколько ульев с семьями на Черниговщине. Сначала , что то думал что это УС. Но потом, когда консультировался по телефону с продавцом выяснилось , что это местная полесская. Злюки конечно еще те! Все как в теме описывают пережил. В сердцах, пожаленный думаю убью нахрен, заведу других. Но потом отхожу. И так каждый раз. Осмотр гнезда это искупление грехов какое то.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Cheef77 сказал:

Приветствую всех!

Начал потихоньку заниматься пчелами и  прикупил несколько ульев с семьями на Черниговщине. Сначала , что то думал что это УС. Но потом, когда консультировался по телефону с продавцом выяснилось , что это местная полесская. Злюки конечно еще те! Все как в теме описывают пережил. В сердцах, пожаленный думаю убью нахрен, заведу других. Но потом отхожу. И так каждый раз. Осмотр гнезда это искупление грехов какое то.

Вчора розмовляв по телефону з одним із наших форумчан який мешкає на північній стороні Чернігівщини. То він мені розказував що його батько тримає 170 сімей місцевих поліських бджіл, і всі як одна кожен рік входять в ройовий стан по декілька раз на сезон. Яб щоб у мене таке було то або здурівби, або кинув займатись бджолами. А він каже що місцеві пасічники тримають їх і навіть не хочуть слухати про якісь там Карніки, Бакфаст, Італьяно, і навіть за Степову. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...