Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

9 годин тому, Николай S сказав:

Ще раз повторююсь, я особисто брав тих маток влітку 19 року, 4 з 5 перезимували, одну не прийняли, решта на фотосесії не погоджувались, дуже стіснітельні:umora:, ховаються, по сезону 20року, пчола рійлива але  особливої  агресіїї не було. 

      :umora: Хтось тут колись запитував, чим відрізняється полісянка від середньоєвропейської (середньоруської) популяції? То це саме найперше - у неї немає такої безпідставної злобливості й агресивності. На відміну від згаданої, особливо башкирського типу, рідко нападає на худобу, що проходить біля пасіки, хоча повністю те не виключено. Й трохи темніша робоча бджола у неї. Це з тих, що я бачив у Чорнобильській зоні ще задовго до аварії.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, arki сказав:

перш за все він має бути ізольований чи з використанням ШО, відбір має бути сперш на чистоту породи а потім на нерійливість та решта гко адже як відомо з помісями важко чогось добитися

Слід зауважити, що в даному випадку  це не помісь а чиста порода, що підтверджено промірами крил які робили так сказать не залежні специ:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

:umora: Хтось тут колись запитував, чим відрізняється полісянка від середньоєвропейської

Я...:umora:

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

рідко нападає на худобу, що проходить біля пасіки

ну, ну...запитайте у Василя Куліша :ah:

хоча якщо серйозно то можливо чиста так але от помісі з нею то вогонь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

Слід зауважити, що в даному випадку  це не помісь а чиста порода, що підтверджено промірами крил які робили так сказать не залежні специ:ay:

ну якщо мова йдеться лише за ту матку то так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, arki сказав:

ну якщо мова йдеться лише за ту матку то так

Гадаю , що там серед дочок є над чим працювати, голоовне не зациклюватись лише на цьому матеріалі, шукати ще, має щось знайтись ще....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, arki сказал:

Шкода що Сергій Тюркін не може згадати в кого саме брав матеріал :umora: Хоча здогадатися не так то й важко...  бджола спокійна з Житомирщини :ah:

 

А шо в него амнезия шо не может вспомнить :umora: ? Али не хочет ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Николай S сказал:

шукати ще, має щось знайтись ще....

ну як шукати... треба брати пастки в травні і везти їх туди до поліського державного в сторону Селезівка- Далета. километрів 50 а то і більше по бездоріжжю до кордону з Білоруссю або в іншому напрямку до Виступович . на те все потрібен час та кошти та ще величезне бажання та любов до полісянки:hi:

десь сюди: 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, arki сказав:

ну як шукати... треба брати пастки в травні і везти їх туди до поліського державного в сторону Селезівка- Далета. километрів 50 а то і більше по бездоріжжю до кордону з Білоруссю. 

Це не обов"язково туди, В нас на півночі Чернігівщини по кордону та сама ситуація, до речі, з телефонної розмови,  якщо не помиляюсь то Столяр раніше завозив полісянок з наших країв, які стояли в нього (і звичайно роїлись) саме там де "зняв"  відому матку, тож не факт що слідуючий раз "клюне" саме там, шукати треба всюди 

Головне не заблукати до сусідів:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, arki сказал:

ну як шукати... треба брати пастки в травні і везти їх туди до поліського державного в сторону Селезівка- Далета. километрів 50 а то і більше по бездоріжжю до кордону з Білоруссю або в іншому напрямку до Виступович . на те все потрібен час та кошти та ще величезне бажання та любов до полісянки:hi:

десь сюди: 

 

 

Вот и я так думаю . За зиму уже наклепал не мало ловушек . Весной повезу расставлять по своих лесах на границе с Белоруссией и росией  , мо шо хорошее и залетит .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, цыганок сказав:

Вот и я так думаю . За зиму уже наклепал не мало ловушек . Весной повезу расставлять по своих лесах на границе с Белоруссией и росией  , мо шо хорошее и залетит .

   Бував я після Чорнобиля у тому місці, де сходяться три області - України. Білорусі і росії. Казкова там краса. А грибів точно можна було б косити. Та, от жаль,  - датчики радіації там зашкалювали..._

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

   Бував я після Чорнобиля у тому місці, де сходяться три області - України. Білорусі і росії. Казкова там краса. А грибів точно можна було б косити. Та, от жаль,  - датчики радіації там зашкалювали..._

Сейчас с радиацией там все нормально . А красота в нас да.... неописуемая .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, arki сказав:

Шкода що Сергій Тюркін не може згадати в кого саме брав матеріал :umora: Хоча здогадатися не так то й важко...  бджола спокійна з Житомирщини :ah:

 

Я ж й казав, що полісянка набагато спокійніша за середньоєвропейську. Вона безпричинно набагато рідше жалить.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Николай S сказал:

Це не обов"язково туди, В нас на півночі Чернігівщини по кордону та сама ситуація

ну мені трошки ближче туди ніж до Чернігівщини...:umora:

12 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Бував я після Чорнобиля у тому місці, де сходяться три області - України. Білорусі і росії. Казкова там краса. А грибів точно можна було б косити

у нас те саме і бортей повно і грибів море, звісно ж якщо посприяє погода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, arki сказав:

Я...:umora:

ну, ну...запитайте у Василя Куліша :ah:

хоча якщо серйозно то можливо чиста так але от помісі з нею то вогонь...

   В усякому разі та з якою мені довелося працювати в юності, саме такою й була. Але , видно мій дідусь по матері (її рідний дятько - полковник, від кого нам дісталися бджоли-полісянки) мав змогу підібрати собі спокійніших. Тоді ще метизації цієї породи, як такої було мало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, arki сказав:

ну мені трошки ближче туди ніж до Чернігівщини...:umora:

 

Звісно кому як зручніше, в будь якому випадку було б бажання, а поле для творчості є:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

06.02.2021 в 09:47, arki сказав:

я говорив з Столяром, про походження тієї чистої сімейки, він відповів що точно стверджувати не буде адже рої брав з різних місць але допускає що той рій може бути саме з нашої місцевості, тобто з овруччини, кордон з Білорусією, приблизно Виступовичі

Дякую, зрозуміло, для загальної картини де приблизно пасіка Скорика

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Николай S сказал:

пасіка Скорика

хто він і де живе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, arki сказав:

хто він і де живе?

Вибачаюсь спутав з іншим пасічником,( теж має не погану місцеву бджолу) мова про Столяра, де його пасіка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Николай S сказал:

мова про Столяра, де його пасіка

він з Бердичева, де пасіка не знаю. доречі він читає цю тему але ніколи не відписується, хоча і збирався казав відписатися тому що багато чого на його погляд пишуть тут про полісянку того що не відповідає реальності. 

наприклад я не міг би промовчати, якщо йде мова про найулюбленішу породу бджіл і щось пишуть про неї не те.  але люди різні...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, arki сказав:

він з Бердичева, де пасіка не знаю. доречі він читає цю тему але ніколи не відписується, хоча і збирався казав відписатися тому що багато чого на його погляд пишуть тут про полісянку того що не відповідає реальності. 

наприклад я не міг би промовчати, якщо йде мова про найулюбленішу породу бджіл і щось пишуть про неї не те.  але люди різні...

Жаль, все таки він їх тримає довше, міг би прояснити  те чого ми не встигли побачити.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.02.2021 в 21:37, цыганок сказал:

мо шо хорошее и залетит .

все що залитить потрібно буде піддати морфометрії :IMHO:щоб краще зрозуміти що то за бджола

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

c23affe2572f9d9a1833e1bca093e8af.jpg

середній Кубітальний  проб від 1.8 до 1.95, це пік в 15 класі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.02.2021 в 18:18, Mihail-ves сказал:

Та ніяких тайн не має. Якщо все буде за планом, то я буду робити ІО для Столяра. Є попередня домовленість що і як.

Так що тримаємо кулачки, щоб ота матка добре перезимувала, а дальше думаю що все буде гаразд. 

В каком месяце планируете делать ИО для столяра и это уже 100 % договоренность, что если  перезимует материнка , что вы сделаете для него ИО ? Чей будет трут для ИО ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, цыганок сказав:

В каком месяце планируете делать ИО для столяра и это уже 100 % договоренность, что если  перезимует материнка , что вы сделаете для него ИО ? Чей будет трут для ИО ?

Думаю що терміни осіменіння маток будуть  в залежності від погоди і пересилки мені минулорічних дочок для вирощування трутнів. Скоріше за все це будуть перші числа червня. Трутень буде родоначальниці, через її дочок. Точні числа тільки після перших личинок в трутневих рамках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Mihail-ves сказал:

Думаю що терміни осіменіння маток будуть  в залежності від погоди і пересилки мені минулорічних дочок для вирощування трутнів. Скоріше за все це будуть перші числа червня. Трутень буде родоначальниці, через її дочок. Точні числа тільки після перших личинок в трутневих рамках.

А вы часом не промеряли пчелу дочерей этой материнки ?  Интересно что покажут по промерам эти пчелы ее дочерей  свободного спаривания .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...