Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

6 минут назад, бігунець сказал:

Ігор Миколайович, здавна у нас до бортей йшли в шапках-вушанках, головне, щоб не жалили шию й потилицю. Забирали насамперед у миролюбних бджіл, так званих "рахманих", а вже коли похолодає ( зазвичай кінець осені, або кінець зими, сама рання весна) дивилися злі.

Рахманні - це спокійні ? Здається рахман по фарсі - дякую, cпасибі ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю за фарсі, мені один дід з лісового поліського села в кінці 90х так охаректизовував. Ще він розповідав, як відрізнити злих від рахманних. Забув. Може ще й згадаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26.01.2016 в 23:08, Патриот17 сказав:

Понял, что речь шла о Житомирской области. Говорил о Поліська порода. ТОВ «Чернігівське виробниче підприємство з бджільництва» (племінний бджолорозплідник) – вул.Любецька, 43, м.Чернігів, 14000. Тел. 8 (0462) 2-31-76. Директор – Андрій Миколайович Коваленко. На этом форуме нашёл, но номер этот не рабочий. Искал в поисковика, нашёл но номер магазина от питомника...

Хтось  запитував адреси заводчиків полісянки. Ось  тут знайшов майже п'ятирічної давності  записи.

Може кому знадобиться, прошу! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, luka сказал:

Хтось  запитував адреси заводчиків полісянки. Ось  тут знайшов майже п'ятирічної давності  записи.

Може кому знадобиться, прошу! :hi:

Чому ж кожен рік є бажаючі купити полісянок, а тут цілий бджолорозплідник і ніхто їх не може знайти і купити матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, luka сказав:

Хтось  запитував адреси заводчиків полісянки. Ось  тут знайшов майже п'ятирічної давності  записи.

Може кому знадобиться, прошу! :hi:

Ці дані пробивали не один раз, остання опитна станція була перенесена в  смт Понорницю, потім приватизована,нічого толкоаого там не було від початку а  на останок тим паче......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Николай S сказал:

Ці дані пробивали не один раз, остання опитна станція була перенесена в  смт Понорницю, потім приватизована,нічого толкоаого там не було від початку а  на останок тим паче......

але по документах є в нас ще одне племіне господарство , але за даною адресою вже поле

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29.01.2021 в 10:01, rudakov сказав:

але по документах є в нас ще одне племіне господарство , але за даною адресою вже поле

   А до кафедри конярства ніхто не звертався?

   Недавно бачив виступ Броварського і Галактюка на каналі ДАЧА. То вони так там обгаджували чужородних бджіл, що аж страшно було. Жаль, що не можна було з ними зв'язатися в прямому ефірі й запитати, чи ж крім огульного обсирання чужих досягнень вони самі що зробили, а особливо для такого неоціненного діаманта, зачепленого Чорнобилем, як Поліська темна лісова порода ? Це ж саме за це їм й платять з державної казни гривники. А віз і нині там...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, luka сказав:

   А до кафедри конярства ніхто не звертався?

   Недавно бачив виступ Броварського і Галактюка на каналі ДАЧА. То вони так там обгаджували чужородних бджіл, що аж страшно було. Жаль, що не можна було з ними зв'язатися в прямому ефірі й запитати, чи ж крім огульного обсирання чужих досягнень вони самі що зробили, а особливо для такого неоціненного діаманта, зачепленого Чорнобилем, як Поліська темна лісова порода ? Це ж саме за це їм й платять з державної казни гривники. А віз і нині там...

 

          Та давно пора було б їм обом та ще отому діячу з УСП, колишньому нардепу , (не хочу перед сном і його прізвище згадувати:umora:) поставити питання на Верховній Раді про відродження цієї автохтонної української породи, зачепленої чорним крилом Чорнобильської катастрофи і прийняти закон на державному рівні.:dntknw::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28.01.2021 в 16:43, бігунець сказав:

Чому ж кожен рік є бажаючі купити полісянок, а тут цілий бджолорозплідник і ніхто їх не може знайти і купити матку.

Та їздив я особисто, там  точок  на два десятки сімей утримував дідок а зарплату в інституті додатково до основної отримував син який бував раз в рік на точку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Николай S сказав:

Та їздив я особисто, там  точок  на два десятки сімей утримував дідок а зарплату в інституті додатково до основної отримував син який бував раз в рік на точку.

Думаю, що щось же ви та привезли з собою...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, luka сказав:

Думаю, що щось же ви та привезли з собою...:ah:

Давно справа була, ту бджолу  разом з вуликами перевезли діду з Новгород-Сіверського району як кота в мішку, на новому місці їм не вдалось як і на старому створити зону чистопородного розведення. На той час на точку навіть візуально було видно, що про породу мова не йде, та і саме селище Понорница нараховує близько 3-4 тисяч пчолородин в приватному секторі. На даний час, пісьля адмін реформи ми всі в одному районі Н.-Сіверському, це все поруч я мав можливість отримувати інфу з різних джерел, там не було нічого вартого уваги 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, luka сказал:

   А до кафедри конярства ніхто не звертався?

   Недавно бачив виступ Броварського і Галактюка на каналі ДАЧА. То вони так там обгаджували чужородних бджіл, що аж страшно було. Жаль, що не можна було з ними зв'язатися в прямому ефірі й запитати, чи ж крім огульного обсирання чужих досягнень вони самі що зробили, а особливо для такого неоціненного діаманта, зачепленого Чорнобилем, як Поліська темна лісова порода ? Це ж саме за це їм й платять з державної казни гривники. А віз і нині там...

 

який сенс шукати те що впратчего багато років назад ? Особливо мені це не цікаво))). Мене інша бджола влаштовує повністю. А місцевих дякую! не потрібно! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, rudakov сказал:

який сенс шукати те що впратчего багато років назад ?

нычого не втрачено, вони ще є в лісах і є ще доволі гарні по чистоті екземпляри

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, arki сказав:

нычого не втрачено, вони ще є в лісах і є ще доволі гарні по чистоті екземпляри

Ви навіть не уявляєте:umora: скільки часу потрачено і дупел перевірено, є і свіжі дані про щільну наявність дупел  заселених роями,  в певному масиві, весною знову будем ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, rudakov сказав:

який сенс шукати те що впратчего багато років назад ? Особливо мені це не цікаво))). Мене інша бджола влаштовує повністю. А місцевих дякую! не потрібно! 

        То що ви робите у цій темі ?:ah: Тут же йдеться про Поліську темну лісову породу.

 Вона точно ще не втрачена !!! Просто потрібно віднайти її і створити заповідну зону (острів ) чи хоч племінну пасіку  десь на Київському морі в районі Полісся.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

        То що ви робите у цій темі ?:ah: Тут же йдеться про Поліську темну лісову породу.

 Вона точно ще не втрачена !!! Просто потрібно віднайти її і створити заповідну зону (острів ) чи хоч племінну пасіку  десь на Київському морі в районі Полісся.  :IMHO:

На сьогодні питання стоїть дещо інакше, це збереження вже найденого матеріалу, який легко претендує на окремий тип полісянки з 100% чистотою матеріалу  та продовження пошуків бджіл які можливо претендуватимуть на інші типи....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ДобровоЛ сказав:

        То що ви робите у цій темі ?:ah: Тут же йдеться про Поліську темну лісову породу.

 Вона точно ще не втрачена !!! Просто потрібно віднайти її і створити заповідну зону (острів ) чи хоч племінну пасіку  десь на Київському морі в районі Полісся.  :IMHO:

Пане Леоніде, Ви  затронули дуже важливу тему я про вибір місця  для відтворення (розмноження)  полісянки, облітник мО" і на острові але лісовій породі потрібно   шукати  місце для відновлювальної пасіки,  ......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

image.png

 

Ось карта розповсюдження УС, звісно розповсюдження порід накладається в  межах лісостепу  але є і територія на якій УС взагалі не поширена.

image172.jpg

8-1-638.jpg?cb=1381587999

Треба мізкувати......де доцільно створювати пасіки для відновлення Полісянки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Николай S сказав:

8-1-638.jpg?cb=1381587999

Треба мізкувати......де доцільно створювати пасіки для відновлення Полісянки

Якщо глянути на карту породного районування

56c0c710ad1cd_1.jpg.b15e28277c98f02b4bd0

яка створена в часи масової торгівлі пакетами з тепліших регіонів, то видно, що для пасічників Львівської, Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумскої областей  це місцева бджола, тож варто задуматись...........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Николай S сказав:

На сьогодні питання стоїть дещо інакше, це збереження вже найденого матеріалу, який легко претендує на окремий тип полісянки з 100% чистотою матеріалу  та продовження пошуків бджіл які можливо претендуватимуть на інші типи....

Я якось пропустив цей момент. А де, пане Миколо, цей матеріал знайшли географічно і де його утримують? Невже в інституті бджільництва?..:crazy::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Я якось пропустив цей момент. А де, пане Миколо, цей матеріал знайшли географічно і де його утримують? Невже в інституті бджільництва?..:crazy::dntknw:

Дак ото ж, то света десь гуляє, так довго шо і кави нікому приготувати, то на бесіди потягнуло:umora: а дуже важливу інфу у цій темі прогавили

12.12.2020 в 15:08, arki сказав:
Виникло бажання поспілкуватися з Ігорем Столяром, це той пасічник котрий знайшов чисту полісянку......Шукав полісянку 10 років каже Ігор Володимирович і все таки знайшов,...Тримає 200 сімей і все полісянка,....Племінна пасіка в нього знаходиться в лісі, поблизу немає сіл.
........До речі є ще в нього та 100% чиста матка, гарно передає свої задатки дочкам, шкода що більше ніхто в Україні не займається цією бджолою можна було б мінятися матеріалом бо сам я її довго не витягну, каже Ігор Столяр.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.12.2018 в 04:04, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

 Сьогодні переконався, що є ще на Житомирщині полісянка, та ще й найвищого гатунку по чистоті. Нарешті знайшлася :). Вітання всім шанувальникам цієї бджоли !

1.thumb.jpg.676c88799e8f310fe5dd7d79c752a1b2.jpg

2.thumb.jpg.e01cc593743cd95984e5712ca76efe4e.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Николай S сказал:

 

         Коля жду от тебя телефона .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

 

Если можно киньте  Житомирские контакты в личку .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Николай S сказав:

Дак ото ж, то света десь гуляє, так довго шо і кави нікому приготувати, то на бесіди потягнуло:umora: а дуже важливу інфу у цій темі прогавили

 

:umora:  А цю інформацію я бачив та чомусь засумнівався в істинності...:ah: 

Бо вже скільки часу минуло, як я відкрив цю тему (з 22.01 сьомий рік пішов ), а всі ті наробки та пошуки полісянки кінчалися пшиком.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...