Перейти к содержанию

Подсолнух


sika4

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні знайшов 3 поля соняха десь 500га. 

Одне поле тільки починає зацвітати, два інші зацвітуть десь через тиждень.

У кого є досвід кочовки на пізній сонях. Чи варто на його перевозити моїх сотню сімей. Бджоли в сімьях досить багато, як для кінця взятку... 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

интересно а у кого нибудь есть взяток при 40 градусах и сколько.у нас резко остановился. хотя подсолнух еще цветет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Lech сказав:

интересно а у кого нибудь есть взяток при 40 градусах и сколько.у нас резко остановился. хотя подсолнух еще цветет

позавчора 2.9 кг, вчора 2.6 кг. Навіть не знаю як вони працюють при такій спеці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

позавчора 2.9 кг, вчора 2.6 кг. Навіть не знаю як вони працюють при такій спеці.

Удивительно правда? Работают на износ себя но во благо семьи. Просто не перестаю удивляться этим насекомым. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Отака "шляпа". Мої дівчата постарались:ah:

59989325ec693_.thumb.JPG.b41dc51e6985bc1829ba9ed9c6318e61.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Питання до досвідчених по соняху: скільки зберігається соняшниковий пилок, що приклеївся  на спинці у бджоли?

З"явився бувкально щойно десь взяток з соняха. Ну, а поле перше найближче у мене за 2,5-3  км . Тому й виникло таке запитання. :hmm:А я якось не слідкував за цим, та й на соняху стояв рідко...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В темі "Осінь 17- зима18". в неділю я вікладав фото рамки з бджолами серед яких були і з "пофарбованими" головами і спинками.На мій погляд "Мико" висловив правильну думку походження "міток"-гарбузовий пилок що при зволоженні перетворився на "фарбу".Думаю вони,мітки, до кінця життя комахи.Спочатку я теж думав- винуватець сонях,потім , як прочитав пост "Міко", пригадав,що досліджував це явище і прийшов до висновку.що гарбузовий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Винодел сказал:

В темі "Осінь 17- зима18". в неділю я вікладав фото рамки з бджолами серед яких були і з "пофарбованими" головами і спинками.На мій погляд "Мико" висловив правильну думку походження "міток"-гарбузовий пилок що при зволоженні перетворився на "фарбу".Думаю вони,мітки, до кінця життя комахи.Спочатку я теж думав- винуватець сонях,потім , як прочитав пост "Міко", пригадав,що досліджував це явище і прийшов до висновку.що гарбузовий.

Просто я бачив, як саме бджола , на тих гарбузово-кабачкових квiтках  отримуе тi  мiтки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мітки на спині то не від соняха,гарбуз і не тільки він. Пилок від соняха на бджолі, як мука присипана, та й тримається на бджолі від статистичного заряду в процесі льоту. У вулику бджоли *розряжаються*. Взяток закінчується і бджола чиста, а от крильця зношуються на соняху інтенсивно (клей і жорсткість рослин)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Лавр сказал:

мітки на спині то не від соняха,гарбуз і не тільки він. Пилок від соняха на бджолі, як мука присипана, та й тримається на бджолі від статистичного заряду в процесі льоту. У вулику бджоли *розряжаються*. Взяток закінчується і бджола чиста, а от крильця зношуються на соняху інтенсивно (клей і жорсткість рослин)

 

В 16.09.2017 в 05:09, Мико сказал:

Просто я бачив, як саме бджола , на тих гарбузово-кабачкових квiтках  отримуе тi  мiтки 

Луличка  мітки на спині, можуть бути від цієї квітки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Костянтин. сказав:

 

Луличка  мітки на спині, можуть бути від цієї квітки 

в цей час саме з цих квітів мітки і з*являються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

    Скільки потрібно бджіл на 1 метер квадратний соняшника   в момент активного льоту  для повноцінного запилення посівів соняшника ?

   пробував  розрахвати   на   100 г 

за основу беремо   2 повноцінні  бджолородини на  на гектар (2*100=200 бджолородин )    одна повноцінна бджолородина це 60000 бджіл  а дві це 120000бджіл

при  розрахунку 1га=10000м. квадратних .      в момент  активного льоту   в полі працює орієнтовно  50% бджіл   тому    наватаження на 1 га.  припадає  60000 бджіл або ж   6 бджіл на 1 квадрат   це при умові що вся  дослідна група працює в масиві соняшника .  та на практиці на заявлених 100 г. соняшника припадайть це багато супутніх медоносів які відволікають бджіл від посіву соняшника  а   також  бджоли  які знаходяться   в польоті від поля до вулика .

   враховуючи дану математику ми одержуємо    менше 6   бджіл на 1 м. квадратному  в момент активного льоту .

   скільки ж бджіл на 1 квадратний метер в момен активнго льоту  потрібно для повноцінного запилення соняшника    ?  мед до уваги не беремо  так як їдем на повноцінне запилення  з ціллю збільшення  урожайності згідно договору . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, mukola-s сказав:

    Скільки потрібно бджіл на 1 метер квадратний соняшника   в момент активного льоту  для повноцінного запилення посівів соняшника ?

   пробував  розрахвати   на   100 г 

за основу беремо   2 повноцінні  бджолородини на  на гектар (2*100=200 бджолородин )    одна повноцінна бджолородина це 60000 бджіл  а дві це 120000бджіл

при  розрахунку 1га=10000м. квадратних .      в момент  активного льоту   в полі працює орієнтовно  50% бджіл   тому    наватаження на 1 га.  припадає  60000 бджіл або ж   6 бджіл на 1 квадрат   це при умові що вся  дослідна група працює в масиві соняшника .  та на практиці на заявлених 100 г. соняшника припадайть це багато супутніх медоносів які відволікають бджіл від посіву соняшника  а   також  бджоли  які знаходяться   в польоті від поля до вулика .

   враховуючи дану математику ми одержуємо    менше 6   бджіл на 1 м. квадратному  в момент активного льоту .

   скільки ж бджіл на 1 квадратний метер в момен активнго льоту  потрібно для повноцінного запилення соняшника    ?  мед до уваги не беремо  так як їдем на повноцінне запилення  з ціллю збільшення  урожайності згідно договору . 

згідно таблиць   норма нагрузки для   запилення  соняшника це  0.5- 1 бджолосім'я  та в такому варіанті ми  отримуємо 1-3 бджоли на 1 метер квадратний посіву   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, mary@sko сказал:

 

 

За підсумками 2017 р. падіння виробництва меду складе ще 30-50% через поганий врожай соняшника.

Я  стоял  на  подсолнуху  в  Кировоградской обл.  Ульяновский-Голованивский  р-н.   Перед  цветением подсолнуха  было  пару не больших дождиков.  во  время цветения 2 дождика что и пыль не прибили. Я  Созвонился  с одним из орендаторов полей спросил как урожай по семечке    ответил что  кто  посадил дорогие семена  взяли по  30 ц. кто чуть  дешевле по 25 ц.  кто  посадил простые семена получил по 5-10 ц. с 1 га.

Мои пчёлки тем не  менее  стояли все на одном точку  и даже пострадавшие от потрав принесли с натяжкой мне по бидончику мёда и себе корм на зиму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

семена  взяли по  30 ц. кто чуть  дешевле по 25 ц.  кто  посадил простые семена получил по 5-10 ц. с 1 га.

это плохой урожай?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, ved сказал:

это плохой урожай?

15-20 ц - это приблизительно нулевая рентабельность. Все, что сверху - в карман. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ved сказал:

это плохой урожай?

Точно не помню.  если не ошибаюсь хороший это от  40 и выше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помиляєтесь і дуже, центнерів на15! Ваші цифри на Гінеса тягнуть! Якщо не брати дослідних ділянок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок соняха, то в наших краях зазвичай старт від 40 ц. у агрохолдингів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

15-20 ц - это приблизительно нулевая рентабельность. Все, что сверху - в карман. 

Каза мені знайомий агроном, що сонях найрентабельніша культура. Навіть при урожаї в 10ц вже будеш в плюсах...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отвёз сегодня 1 т по 45(без анализов, деньги сразу). 

4 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Я  стоял  на  подсолнуху  в  Кировоградской обл.  Ульяновский-Голованивский  р-н.   Перед  цветением подсолнуха  было  пару не больших дождиков.  во  время цветения 2 дождика что и пыль не прибили. Я  Созвонился  с одним из орендаторов полей спросил как урожай по семечке    ответил что  кто  посадил дорогие семена  взяли по  30 ц. кто чуть  дешевле по 25 ц.  кто  посадил простые семена получил по 5-10 ц. с 1 га.

Мои пчёлки тем не  менее  стояли все на одном точку  и даже пострадавшие от потрав принесли с натяжкой мне по бидончику мёда и себе корм на зиму.

У нас фермеры жалуются, что в этом году много пустых семян у подсолнуха. У себя дома, посадил в молодом ореховом саду, крупный сорт подсолнуха-в итоге только 10% семян полные а остальные пустые. расстояние от посевов до моей пасеки 100 метров. От чего так не пойму, но заметил, что когда у нас, на полях, зацветает Подсолнух, то в междурядке земля как правило вся в трещинах, а в этом году, каждую неделю , шли ливни и трещин не было. Выходит, что виной плохого урожая-переувлажнение. А что скажите Западяне? У вас ведь с влагой вроде дефицита нет. Как у Вас урожай Подсолнуха и нектаровыделение с него?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ромео сказал:

Каза мені знайомий агроном, що сонях найрентабельніша культура. Навіть при урожаї в 10ц вже будеш в плюсах...

На кой мне знакомый агроном, если есть свой регулярный опыт с подсолнечником? :wave: Может в крупных агрофирмах с полным парком сельхоз машин и всевозможными государственными дотациями, компенсациями и возмещениями это и так, а если взять в аренду пару десятков гектар и вложить свои кровно заработанные, то поверте, математика будет не такая радужная, как у знакомого агронома. Это уже давно пройденный этап.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви говорите що багато пустого зерна соняшника тому якщо не важко розрахуйте яка кількість бджолородин припадала в середньому на 1 г посіву і чи не було супутніх відволікаючих медоносів . Я сьогодні розробляю умови для запилення посівів де повноцінне запилення буде визначатись кількістю бджіл на 1м2 посіву в момент активного льоту для наших реалій і хочу обговорити всі за і проти так як окремі аграрії пропонують саме такий варіант. І відповідно пропонують прийти до них з своїм бізнес планом. Враховуючи що потужні компанії мають хороших юристів потрібно передбачити всі ризики бо за невиконання угоди можна понести штрафні санкції.

Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

РИЗИКИ
1 погода
2 сорт медоносної культури
3 кількість бджолородин на 1м2 ( повнцінних)
4 обробіток та протрава посівів
5 вороже ставлення місцевиго населення.

Які ще ризики не вказані ? Хтось може мав при кочівлі ситуації які потрібно обговорити щоб в майбутньому їх уникнути ?

Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...