Jump to content
ДобровоЛ

Очиток пурпурный

Recommended Posts

В 19.03.2017 в 11:40, Черкасець сказав:

Не сильно спішіть садити,у мене крім трутнів яких по виганяли ніхто ним не цікавиться.Може в мене бджоли не правильні:dntknw:

Може ви не те маєте на увазі. Очиток пурпурний тільки - но зацвів у мене . А в цей час мало що вже й віділяє нектар та пилок. Отож бджілки його просто обліплюють. Якщо знайду старі фото - виставлю.:ah:

• Like 1

Цвіте він - розовим (пурпур). Звідси й назва.:hmm:

• Like 1

Все правильно  в іннеті було про нього. Правда час цвітіння вказано неправильно. Зацвітає у мене він у самому кінці серпня-на початку вересня. Саме якраз, коли бджоли потроху потерпають від відсутності нектару. :ah:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 4

Очень хороший медонос.:ay:Не знаю как у кого у меня бывают такие дни что цветка не видно столько на нем пчел. Всем советую садить

Edited by Стрельчук Олег Анатольович
  • Like 5
В 01.09.2016 в 10:41, siverit сказал:

Пчёл на очитке тьма. Если пчёлкам он так нравится то на следующий год рассажу его побольше.

Как и планировал - разсадил очитка побольше. Сегодня правда пасмурно, холодно - пчёлы не летают.

IMG_20170906_182144.jpg

• Like 5
  • Thanks 2
31 минуту назад, siverit сказал:

Как и планировал - разсадил очитка побольше. Сегодня правда пасмурно, холодно - пчёлы не летают.

IMG_20170906_182144.jpg

Пруд глубокий?

• Like 1
8 годин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Очень хороший медонос.:ay:Не знаю как у кого у меня бывают такие дни что цветка не видно столько на нем пчел. Всем советую садить

Я з радістю  приєднуюсь до вашої думки.:ay:

• Like 4
В 06.09.2017 в 18:28, siverit сказав:

IMG_20170906_182144.jpg

Картина маслом! На нього у мене й приморозки не подіяли! :ay:

• Like 3

Уже був морозець. А мій очиток ще цвіте. Його чимало побіля тинів наших Княжич. Красива осіння рослина, медонос.  Народ ,видно, добре у курсі і про його лікувальні властивості.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 2
В 26.10.2017 в 22:28, ДобровоЛ сказав:

Уже був морозець. А мій очиток ще цвіте. Його чимало побіля тинів наших Княжич. Красива осіння рослина, медонос.  Народ ,видно, добре у курсі і про його лікувальні властивості.:IMHO:

Таки да !  І до сьогодні ще цвіте, хоч на календарі вже 3 листопада...А  як випогодиться, думаю, ще й нектар виділятиме...:ah:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
В 03.11.2017 в 19:14, ДобровоЛ сказал:

Таки да !  І до сьогодні ще цвіте, хоч на календарі вже 3 листопада...А  як випогодиться, думаю, ще й нектар виділятиме...:ah:

А можна поцікавитись, коли очиток зацвів в цьому році?

• Like 2

Можливо є в когось на продаж:ah:,

та коли краще садити?

• Like 2

Лучше весной. Если не передумаете, или горит сейчас -обращайтесь.

• Like 1
17 часов назад, Cfif сказал:

Лучше весной. Если не передумаете, или горит сейчас -обращайтесь.

Если весной лучше,- тогда подожду, когда  Вам можно написать весной?

• Like 2

Да как снег сойдёт - сразу пишите. С ув.

• Like 1
В 01.09.2016 в 10:41, siverit сказав:

Пчёл на очитке тьма. Если пчёлкам он так нравится то на следующий год рассажу его побольше.

Це чи ненайпізніший постачальник взятку нашим бджолам. У нас, в Княжичах , він у селі популярний як  декоративна рослина. Багато його насаджують на  узбіччі  біля подвір'я - увесь сезон він зеленіє, а у вересні одаровує пурпурним цвітом і квітує аж до морозів. Я контрабандно завіз один його кущик у Нідерланди і висадив на подвір'ї у дочки.:ay:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
В 24.09.2018 в 15:05, Pchelosad_Z сказав:

А можна поцікавитись, коли очиток зацвів в цьому році?

Питання було у минулому році, але воно актуальне й зараз. Цього року він у мене зацвів десь числа 5 вересня. На осонні зацвітає буває й раніше. Але, як і всі сукуленти,  дуже полюбляє ця рослина  полив.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1
7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Але, як і всі сукуленти,  дуже полюбляє ця рослина  полив.

Рослина гарна. Але ж все таки, почитайте, на дозвіллі, що такке сукуленти....

• Like 1
12 години тому, Cfif сказав:

Рослина гарна. Але ж все таки, почитайте, на дозвіллі, що такке сукуленти....

Я з ними добре ознайомився  ще з кінця сімдесятих, коли по завданню з факультету журналістики готував репортаж з біологічного факультету та оранжереї ботсаду університету, де було зібрано одну з найбільших колекцій  сукулентів на Україні. Ці рослини соковиті, утримують у листі  чимало води. А очиток пурпурний , на відміну від тих же столітників, на зиму відмирає і весною починає по новому рости.  Тож і води йому потрібно більше . І після поливу його, при цвітінні, сильно обліплюють бджоли. Це я вже встановив за власним спостереженням.:dntknw:

Не дарма ж цю тему саме я й відкрив.:hi:

Edited by ДобровоЛ
  • Like 1

Ну раз на факультеті журналістики.... тоді можна всім розповідати що суккуленты дуже полюбляють воду.)))

• Haha 1

У нас растут очитки  разных видов . Жена сажала для красоты . Она их вообще не поливает . Сейчас пчел на них нет , потому что пасмурно и прохладно .

75B0555A-D567-4E03-96FE-7AE88E651353.jpeg

2B9ABE42-905B-47C6-8A53-97E6B9353F34.jpeg

Edited by 8oron1
  • Like 3

А в природе у нас растут очиток едкий. тоже хороший медонос, но цветёт в начале лета. пчёлы его стороной не обходят. не смотря что он как мальчик с пальчик среди других растений.

• Like 1
В 18.09.2019 в 10:20, Cfif сказал:

А в природе у нас растут очиток едкий. тоже хороший медонос, но цветёт в начале лета. пчёлы его стороной не обходят. не смотря что он как мальчик с пальчик среди других растений.

Но он цветет желтым и   в пищу не употребляется, говорят - ядовитый.

• Like 1
5 часов назад, Pchelnik 2 сказал:

Но он цветет желтым и   в пищу не употребляется, говорят - ядовитый.

Он просто очень горький. но я есть его никому и не предлагал)))

• Haha 1