Перейти к содержанию

Не очень скорая помошь пчеловодам


Анатолий Крутий

Рекомендуемые сообщения

Здесь на форуме есть тема "Очень скорая помощь". Хочу отметить, что далеко не всегда пчеловоду нужно критически срочно получить какой - то ответ на какой - то вопрос по пчеловодству. Также отмечу, что иногда бывает необходимость получить ответ бувально на один вопрос. Создание здесь на форуме в связи с этим отдельной темы было бы нерационально, так - как такая тема моментально себя исчерпала бы и просто "висела" бы балластом на форуме. Еще отмечу, что даже у тех, кто имеет изрядный опыт в пчеловодстве, могут периодически возникать некоторые вопросы, требующие консультации. Вот поэтому, считаю рационалным создание на форуме темы "Не очень скорая помошь пчеловодам". Буду первым клиентом в очереди за консультацией и информацией. Буду благодарен тем, кто ответит на возникшие у меня несколько вопросов, которые помещаю ниже: ------------------------------------------ Хотів би попросити тих, хто це знає, відповісти на декілька запитань. Відповіді просив би залишити в цій темі на форумі. 1. Попалась на очі інформація, що в журналі Бджолярський круг”, №1, 2007, стор.41-43 була надрукована стаття „Новий теплоізоляційний матеріал у бджільництві”. Не міг би хтось викласти тут цю статтю, бо такого журнала у мене нема, але цікаво було б цю статтю почитати мені і, думаю, що і іншим пасічникам також. 2. Чи має хтось „цукеркове дерево”? (говенія солодка). Як її розводять, де можна було б дістати, наприклад, її насіння, щоб посадити у себе? 3. Чи вирощує хтось еводію і яку саме? Якщо не помиляюсь, то вона є різна, наприклад, є еводія хубейська і еводія Данієля. Може ще якась є. Що про еводію можете розповісти (стосовно її як дерева-медоноса), розмноження, доцільності посадки, де дістати насіння? 4. Маю декілька багатокорпусних вуликів. Вони нові, ще не були у використанні, але виготовлені ще при Радянському Союзі. Стояли в сухому місці, але довгенько звичайно. В них дерев”яні корпуса ще навіщось оббиті тонкими листами ДВП зверху, але це ДВП трохи покоробилось та і краска з нього сильно облізла. Я подумав, а чи не можна було б оббити ці корпуса зверху, наприклад, ліноліумом для захисту від дощів? Просто теперішня краска вкрай непотрібна і на моїх лежаках вже після року як обновлю починає облущуватись. Вже надоїло красити. Пробував і масляну, і ПФ115, але і та, і друга непотрібна якась. А може оббити корпуса клейонкою, бо так дешевше було б, ніж використати лінолеум. Чи може просто здерти те ДВП і покрасити корпуса якоюсь краскою? Що порадите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На Все Ваши вопросы есть уйма ответов,какая то тема у Вас странная.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На Все Ваши вопросы есть уйма ответов,какая то тема у Вас странная.
Тогда дайте по возможности ссылочки на места, где лежат ответы, например, кто продает семена говении и эводии?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів ще запитати. Чи знає хтось, де можна було б купити та по якій ціні (бажано прийнятній) моток ніхромового дроту діаметром 0,4 мм? Я такий дріт використовую для вуликових рамок. Просто ніхромовий дріт як на мене набагато кращий, ніж звичайний лужений. Проблема в тому, що пропозиції ніхромового дроту в інтернеті є, але надто вже великі об"єми хочуть продати, а мені потрібно було б моток десь 1 кг всього, бо наявні у мене запаси вже вичерпались, а на весну хотів би ще наробити трохи рамок. На базарі у нас надто вже дорого просять і продають тільки в роздріб, міряючи по метру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто ніхромовий дріт як на мене набагато кращий, ніж звичайний лужений

Чим? Ніхром тянеться безбожно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів ще запитати. Чи знає хтось, де можна було б купити та по якій ціні (бажано прийнятній) моток ніхромового дроту діаметром 0,4 мм? Я такий дріт використовую для вуликових рамок. Просто ніхромовий дріт як на мене набагато кращий, ніж звичайний лужений. Проблема в тому, що пропозиції ніхромового дроту в інтернеті є, але надто вже великі об"єми хочуть продати, а мені потрібно було б моток десь 1 кг всього, бо наявні у мене запаси вже вичерпались, а на весну хотів би ще наробити трохи рамок. На базарі у нас надто вже дорого просять і продають тільки в роздріб, міряючи по метру.
Я пользуюсь проволкой обычной,што в пчеловодческих магазинах продают. Но думаю-нержавейку надо! Использую последнюю катушку-и на нержавейку перейду! Забодало проволку перетягивать после выбраковки суши :angry:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забодало проволку перетягивать после выбраковки суши

А нержавейку раз натянул и не надо? :ah: На всю оставшуюся жизнь? :ax:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто ніхромовий дріт як на мене набагато кращий, ніж звичайний лужений

Чим? Ніхром тянеться безбожно.
Это точно тянется и сильно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я такий дріт використовую для вуликових рамок.

Це тому що не пробували нержавійку, я ніхром пробував, викинув два мотки :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ніхром пробував, викинув два мотки :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забодало проволку перетягивать после выбраковки суши

А нержавейку раз натянул и не надо? :ah: На всю оставшуюся жизнь? :ax:
Не навсю жизнь,но на 2раза вощину впаять как минимум хватит!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ніхром пробував, викинув два мотки :hi:
Коллеги ! О чем вы толкуете ? Нержавейка , нихром и еще там что то . Да послушайте вы ветмедицыну . Побывайте у нас на занятиях . Я был в лаборатории у Руденко Е. В. , куда привозят рамки для определения болячек . Да , бывают и есть темная сушь , но что бы было такое черное дерево рамки , я лично , не видел . Руденко , и во всех книгах , пишут и призывают , рамки нужно менять ( и не поддаваться когда жаба давит ). Моисеенко Владимир ( а у него не одна семья) все рамки после откачи отправляет в костер , а всю вощину ставит только на новых рамках . Ветмедицына советует 30 проц . Каждый год выбраковывать , поэтому срок жизни рамки три , от силы , четыре года ( но это уже предельный срок) и заморачиваться с проволокой нет никакого смысла . Зарабатываете с пчелами ? Дайте кому то заработать на деревяках .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ветмедицына советует 30 проц . Каждый год выбраковывать , поэтому срок жизни рамки три , от силы , четыре года ( но это уже предельный срок) и заморачиваться с проволокой нет никакого смысла . Зарабатываете с пчелами ? Дайте кому то заработать на деревяках .
Рекомендують вибраковувати рамки чи безпосередньо воскові стільники на рамках? Дайте посилання! Я вважаю що бджільництво переживає зараз не найкращі часи в плані прибутковості, тому кожних 3-4 роки спалювати рамки і робити нові це занадто. Якщо мед підніметься в ціні і підніметься купівельна спроможність населення, тоді можливо :dntknw: P.S. Навчіться будь-ласка правильно цитувати, бо ваших постах не розбереш де хто що сказав. Є ж відповідний розділ на форумі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ніхром пробував, викинув два мотки :hi:
Коллеги ! О чем вы толкуете ? Нержавейка , нихром и еще там что то . Да послушайте вы ветмедицыну . Побывайте у нас на занятиях . Я был в лаборатории у Руденко Е. В. , куда привозят рамки для определения болячек . Да , бывают и есть темная сушь , но что бы было такое черное дерево рамки , я лично , не видел . Руденко , и во всех книгах , пишут и призывают , рамки нужно менять ( и не поддаваться когда жаба давит ). Моисеенко Владимир ( а у него не одна семья) все рамки после откачи отправляет в костер , а всю вощину ставит только на новых рамках . Ветмедицына советует 30 проц . Каждый год выбраковывать , поэтому срок жизни рамки три , от силы , четыре года ( но это уже предельный срок) и заморачиваться с проволокой нет никакого смысла . Зарабатываете с пчелами ? Дайте кому то заработать на деревяках .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б не сказав, що ніхромова проволока дуже тянеться. Я використовував ще радянську зі старих запасів. Марки не знаю, але дуже задоволений був нею. Можливо, сучасно ніхромова проволока непотрібна і тянеться, а радянська - та що потрібно була!!! А відносно проволоки - нержавійки, то якось поки що нею не цікавився. Буду цікавитись, хоча поки що не знаю, де її шукати. Підкажіть по можливості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А відносно проволоки - нержавійки, то якось поки що нею не цікавився. Буду цікавитись, хоча поки що не знаю, де її шукати.

В інтернет магазинах, реклама яких знаходиться вверху сторінки або на головній сторінці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Хочу запитати, чи хтось з форумчан практикує самостійне виготовлення вощини? Наскільки я знаю, то деякі люди цим займаються. Наприклад, сам для себе виготовляє вощину відомий матковод Місько - в інтернеті є відео про його пасіку, на якому і цей момент відмічено. Чомусь чоловік не купую собі вощину, а робить її сам для себе. Можливо, десь вальці на халяву колись придбав, то чом би не робити, а можливо є якась інша причина. Тоді яка? Економія коштів? Попалась в інтернеті, наприклад, і така інформація – дивіться посилання нижче:

(Пресс для производства вощины "Apiart" Рут, Дадан ) Подумалось, а чи практично було б самому виготовляти вощину? Особисто у мене пасіка не велика, якось поки даю раду з покупною вощиною. Віск, правда, сам топлю для обміну на вощину. Просто у одного мого знайомого, чоловіка досить в літах, є вальці для виготовлення вощини, причому не якісь звичайні, а можна сказати антикварні, ще царські. Він ними чомусь по моїм даним не користується, хоча має невеличку пасіку. Якось поки не просив його показати їх, але, можливо, він міг би їх недорого продати мені. Тільки подумалось, а чи варта, як кажуть в народі, овчинка вичинки? Якщо хтось сам вощину виготовляє вдома, то просив би поділиться думками. І ще хочу запитати, хто чим і як стерилізує, скажімо, пластмасові кліточки для підсатки маток? В принципі, останні роки на замічав в сім”ях якихось хвороб, хіба що в минулому році дві сім”ї вийшли з зимівлі трохи підпоношені, тому на всякий випадок, думаю, все таки потрібно було б кліточки стерилізувати. Чим доступним це люди роблять? Маю такі кліточки від Гайдара. І яким чином такі кліточки хтось відчищає від налиплого на них воску і прополюсу? Ну, можливо, щоб кинути їх в якийсь розчин, а згодом вийняти повністю чистими і не пошкодженими, щоб не мучитись, відтираючи кліточки якоюсь ганчіркою від воску і прополюсу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...
Хочу запитати, чи хтось з форумчан практикує самостійне виготовлення вощини? Наскільки я знаю, то деякі люди цим займаються. Наприклад, сам для себе виготовляє вощину відомий матковод Місько - в інтернеті є відео про його пасіку, на якому і цей момент відмічено. Чомусь чоловік не купую собі вощину, а робить її сам для себе. Можливо, десь вальці на халяву колись придбав, то чом би не робити, а можливо є якась інша причина. Тоді яка? Економія коштів? Попалась в інтернеті, наприклад, і така інформація – дивіться посилання нижче:
(Пресс для производства вощины "Apiart" Рут, Дадан ) Подумалось, а чи практично було б самому виготовляти вощину? Особисто у мене пасіка не велика, якось поки даю раду з покупною вощиною. Віск, правда, сам топлю для обміну на вощину. Просто у одного мого знайомого, чоловіка досить в літах, є вальці для виготовлення вощини, причому не якісь звичайні, а можна сказати антикварні, ще царські. Він ними чомусь по моїм даним не користується, хоча має невеличку пасіку. Якось поки не просив його показати їх, але, можливо, він міг би їх недорого продати мені. Тільки подумалось, а чи варта, як кажуть в народі, овчинка вичинки? Якщо хтось сам вощину виготовляє вдома, то просив би поділиться думками. І ще хочу запитати, хто чим і як стерилізує, скажімо, пластмасові кліточки для підсатки маток? В принципі, останні роки на замічав в сім”ях якихось хвороб, хіба що в минулому році дві сім”ї вийшли з зимівлі трохи підпоношені, тому на всякий випадок, думаю, все таки потрібно було б кліточки стерилізувати. Чим доступним це люди роблять? Маю такі кліточки від Гайдара. І яким чином такі кліточки хтось відчищає від налиплого на них воску і прополюсу? Ну, можливо, щоб кинути їх в якийсь розчин, а згодом вийняти повністю чистими і не пошкодженими, щоб не мучитись, відтираючи кліточки якоюсь ганчіркою від воску і прополюсу.
Рекомендую отказаться от самостоятельного изготовления вощины по причине болезней,вчасности гнильцы! Правда если к вальцам и автоклав прикупите-тогда можно и на продажу делать! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рекомендую отказаться от самостоятельного изготовления вощины по причине болезней,вчасности гнильцы! Правда если к вальцам и автоклав прикупите-тогда можно и на продажу делать! :IMHO1:
Не совсем согласен с таким мнением. В свое время посетил восемь восковощинных пунктов. В большинстве стерилизация воска проводилась не совсем качественно (в целях экономии энергии не выдерживалась температура, время стерилизации). У одного из производителей увидел приличное к-во парафина, не могу уверить, что парафин попадет в вощину, но подозрения в этом появились. При изготовлении вощины для собственных потребностей, экономить никто не будет. В Мелитополе видел вощину собственного приготовления и, по доброму, позавидовал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рекомендую отказаться от самостоятельного изготовления вощины по причине болезней,вчасности гнильцы! Правда если к вальцам и автоклав прикупите-тогда можно и на продажу делать! :IMHO1:
Не совсем согласен с таким мнением. В свое время посетил восемь восковощинных пунктов. В большинстве стерилизация воска проводилась не совсем качественно (в целях экономии энергии не выдерживалась температура, время стерилизации). У одного из производителей увидел приличное к-во парафина, не могу уверить, что парафин попадет в вощину, но подозрения в этом появились. При изготовлении вощины для собственных потребностей, экономить никто не будет. В Мелитополе видел вощину собственного приготовления и, по доброму, позавидовал.
Ну если такая перспектива менять воск на вощину с парафином,да ищё с недостеризованого воска то однозначно вальцы брать! Меньшэ шансов гнильцы подхватить! :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рекомендую отказаться от самостоятельного изготовления вощины по причине болезней,вчасности гнильцы! Правда если к вальцам и автоклав прикупите-тогда можно и на продажу делать! :IMHO1:
Не совсем согласен с таким мнением. В свое время посетил восемь восковощинных пунктов. В большинстве стерилизация воска проводилась не совсем качественно (в целях экономии энергии не выдерживалась температура, время стерилизации). У одного из производителей увидел приличное к-во парафина, не могу уверить, что парафин попадет в вощину, но подозрения в этом появились. При изготовлении вощины для собственных потребностей, экономить никто не будет. В Мелитополе видел вощину собственного приготовления и, по доброму, позавидовал.
Ну если такая перспектива менять воск на вощину с парафином,да ищё с недостеризованого воска то однозначно вальцы брать! Меньшэ шансов гнильцы подхватить! :ole_ole:
Не напрягайтесь,парни.Один наш форумчанин имеет опыт работы с вальцами.Обратитесь для начала к нему. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...