Перейти к содержанию

Осіннє об‘єднання сімей


Deemer

Рекомендуемые сообщения

Хотів би спробувати в зиму пускати по двоє в вулику, та якось трохи... Хто як робить? Питання наступні- При якій температурі починати?, Можна не ставити заставну, а замінити скажімо газетою?, В двукорпусному чим розділити? Які нюанси при виставці?Може є якісь секрети? Річ у тому що на зимівлю ховаю у прибудову де температура не набагато вища за навкол., плюси -темно сухо тихо і вітер не гуляє. Хотілось щоб і тепліше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів би спробувати в зиму пускати по двоє в вулику, та якось трохи... Хто як робить? Питання наступні- При якій температурі починати?, Можна не ставити заставну, а замінити скажімо газетою?, В двукорпусному чим розділити? Які нюанси при виставці?Може є якісь секрети? Річ у тому що на зимівлю ховаю у прибудову де температура не набагато вища за навкол., плюси -темно сухо тихо і вітер не гуляє. Хотілось щоб і тепліше...
бувають зими, що хотілося б похолодніше. По темі - самого цікавить досвід практиків.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При якій температурі починати?,

То таки мова іде про заселення по сусідству, а не про об'єднання. Чи не так? Втім і те і друге, якщо приходиться переселяти у віддалений вулик, краще робити після настання тривалого похолодання, температура бажано не вище +8-+10(реального тепла, а не те що показує градусник в тіні), але і не в мороз. Я робив і при +4-+5, правда тоді треба ДУЖЕ акуратно все робити, бо ті бджоли які впадуть на дно, вже самі не піднімуться. Погода має бути безвітряна і без опадів.
Можна не ставити заставну, а замінити скажімо газетою?

Ні заставна, ні газета не годиться, тільки глуха тонка діафрагма. Чув ще про подвійну сітку, але я такого не робив, тим більше метал взимку в гнізді річ, м'яко кажучи, річ не бажана.
В двукорпусному чим розділити? Які нюанси при виставці?Може є якісь секрети?

В двохкорпусних не ділив, а в лежаках швидко робив розділення так: З залишків ДВП нарізав смужки по 8-10 мм ширини і по дві... Краще намалюю. post-3-1381735175_thumb.jpg Якось так! Два двп мають товщину 6 мм, якраз рамкам не заважає, якщо забрати перегородку. Можна покумекати і корпусний так розділити(в плані в одному корпусі), бо від зимівля слабих сімей в різних корпусах буде мало ефективна, а нормальних сімей - не має змісту. Та для сумісного зимування краще таки лежаки, або нуклеусні вулики, скажімо на 4 сімейки по 4-5 рамок. :IMHO: Нюанс перший(що спало на думку) - загальна сила сусідніх відводків не бажано щоб була менше 6 рамок. Я не кажу, що менші взагалі не перезимують, зимували і менші, але на весні це будуть лише запасні матки і то сумнівної якості. Взагалі собі запровадив, що менше 3-х рамок відводки в зиму не пускати і то краще по сусідству з сильними сім'ями, а не попарно(по можливості звичайно). :IMHO: Другий нюас, який варто зауважити, в формуванні клубу. Дві сімейки поселені через діафрагму, відчуваючи тепло збоку, утворюють один спільний клуб. , а крайня вуличка буде мати корм тільки з одного боку, тому біля діафрагми рамку треба ставити з більшою кількістю меду... Третє, що б я зауважив, то спільне утеплення. Я після того як завів рогаті і в лежаках стараюся зробити глухий верх і по максимуму відкритий низ для виходу вологого повітря, якщо не на вулицю, то хоча б за заставну. Тому взимку став використовувати поліетилен над гніздом... Начебто все, що згадалося. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а нормальних сімей - не має змісту.

в рекомендациях НИИ Прокоповича для Запорожской области сказано ( как в святом писании) садим две нормальные семьи в одном улье через перегородку с зарешеченным окошком в центре 15-на 15 сантиметров.....и так они сидят аж до акации...перед цветением акации одну матку убираете ( она вам потом как нормальная семья на подсолнухе сработает) а эта оставшаяся ( сильная ) принесет вам очень много акации.... а все остальное что вы написали правильно....желательно это делать после того как пройдет последний облет...( для каждой месности это своя среднестатистичесская дата)если трудно найти эти данные то тогда когда пойдут морозцы... ну и еще кое какие нюансы есть... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна не ставити заставну, а замінити скажімо газетою?,

газету не ставте, якщо не хочете отримати з 2-х сімей одну.
В двукорпусному чим розділити?

В двокорпусному- стрьомнувато :IMHO: Якщо сім"ї слабенькі- по 2 в один корпус...
Які нюанси при виставці?

Ставте, щоб було потім місце для розділення сімей в 2 вулики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в рекомендациях НИИ Прокоповича для Запорожской области сказано ( как в святом писании) садим две нормальные семьи в одном улье через перегородку с зарешеченным окошком в центре 15-на 15 сантиметров.....и так они сидят аж до акации...перед цветением акации одну матку убираете ( она вам потом как нормальная семья на подсолнухе сработает) а эта оставшаяся ( сильная ) принесет вам очень много акации....

Хіба до акації дві нормальні сім'ї досидять в одному вулику? Чи розширяти таки, але через перегородку? Себто до акації дві сім'ї по два корпуси? Бо в лежаку точно не досидять. В мене у Львові в лежаку вже в кінці квітня вулик тріщав від двох сімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хіба до акації дві нормальні сім'ї досидять в одному вулику?

ну вам розжуй и в рот положи... :umora: пчела учавствующая на медозборе это та что засеяна на 29-й день до его окончания...тоесть вы не перед самым медозбором обьединяете...а за 15-ть дней до него...если у нас акация начинается 18-того...то обьеденять нужно до 3-го мая...да и не та в этом методе главная проблема когда обьеденять..там все работает...они правду написали....а самый больший геморой начинается не тогда когда сажаешь...или обьеденяешь...а когда донья чистишь....нужно каждую семью вынуть....почистить..и назад поставить..... :az::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

larson, зрозуміло, що то не зі стелі написано, ми тут саме для того, щоб розжовувати, хоча я не в Запоріжській області, просто прикидаю по термінах - великий ризик того, що зрояться, якщо сім'ї сильні і весна сприятлива. А зимівлю двох сімей в лежаку з об'єднанням на ранній взяток сам практикую. Це до слова прийшлося, тема все ж таки при зимівлю відводків через перегородку. :az::hi: ПС. Прохання все ж таки написати свої данні під аватаром, якщо Ваша ласка. Це абсолютно не для понтів. По повідомленнях і так згодом зрозуміло хто є що, але на початку все ж таки легше сформувати думку, коли знаєш до кого звертаєшся. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

великий ризик того, що зрояться,

вы бы видели какие ранние и замечательные рои получаются от этого метода...если акация выделяет и погода позволяет то я получал полный улей меда ...но такое бывало раз в три года...то ночи холодные и акация не выделяет...то дожди идут..пчелам с улья высунутся не дают...вобщем я тоже уже не играюсь в эти игры...смысла в этом не много...да и на спину тяжело...всунь да высунь рамки с улья при чистке....а их 14-ть - 16ть :baby:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Себто до акації дві сім'ї по два корпуси?

Саме так! :) На каждую семью по 10 рам. Далее - либо общие магазины через Р.Р., либо убираем одну матку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну чом я про газету згадав, :dntknw: в деяких книжках пишуть що при температурі що прагне до нуля матки і бджоли не гризуться і вдвох нормально зимують, а весною чистять і одразу розносять по різних вуликах, фактично поділивши клуб навпіл. Зрозуміло, що матки мають бути мічені, при виставці певні проблеми будуть, і що цікаво на жодному форумі такого не зустрічав :dntknw: чи то так- гола теорія, не підкріплена практикою ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну чом я про газету згадав

чи то так- гола теорія, не підкріплена практикою

да раскиснет эта газета вы и глазом не успеите весной моргнуть как это будет общая семья..перегородка должна быть из твердого материала....а если хотите лучшено обмена темла вырежьте окошко и зарешечьте его....клуб будет общий...а семьи разные.... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

две матки в одной семье в иоляторах соединены без бойни - но есть одно но - бакфаст

post-416-1381768546_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Саме так!

І не інакше! :):az:
Ну чом я про газету згадав, в деяких книжках пишуть що при температурі що прагне до нуля матки і бджоли не гризуться і вдвох нормально зимують, а весною чистять і одразу розносять по різних вуликах, фактично поділивши клуб навпіл.

Таке можливе, але не гарантовано. Якщо хочете, щоб навесні таки працювало 2 матки, то краще через діафрагму, до того ж врахуйте такий нюанс, що навесні суміжні відводки менше 3-х рамок розвиваються надто повільно, а самостійно взагалі безперспективні і схильні до різних захворювань.
две матки в одной семье в иоляторах соединены без бойни - но есть одно но - бакфаст

Об'єднував дві сімейки і маток садив в ОДИН ізолятор, розділений по діагоналі і це все без бойні, але НО було друге - карпатки! :umora::wave: Я ж казав в іншій темі - тут не в бджолах справа. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів би спробувати в зиму пускати по двоє в вулику, та якось трохи... Хто як робить? Питання наступні- При якій температурі починати?, Можна не ставити заставну, а замінити скажімо газетою?, В двукорпусному чим розділити? Які нюанси при виставці?Може є якісь секрети? Річ у тому що на зимівлю ховаю у прибудову де температура не набагато вища за навкол., плюси -темно сухо тихо і вітер не гуляє. Хотілось щоб і тепліше...
Я намагаюсь завжди пускати по двоє в зиму. Тільки в лежаках. Тільки через глуху перегородку. Якщо не парне число сімей, то сам зимує найсильніший. На температуру при переселенні не зважаю. При післявзятковому скороченні гнізд, вже видно хто з ким буде зимувати, і я починаю по 30-50см., раз на день чи на три дні(коли є час) наближати ці вулики один до одного. Коли кількість рамок відповідає тому, щоб поміститись у одному вулику, тоді і переселяю.(на цей час вони вже стоять поруч). Звільнений вулик відношу геть, а заселений трішки зміщую у бік звільненого. Все. Одного разу, використав на перегородку ДВП у один листок, та ще й мабуть з вентиляцією намудрив. Весною при першій ревізії виявив покручену від сирості "перегородку", і бджіл які спокійнесенько ходили один до одного в гості. Але на щастя все було гаразд. Матки обидві живі здорові, сіяли собі, кожна у своїй половині. При розселенні роблю все те саме, але в зворотньому напрямку. Зимую завжди на дворі, прикривши передні стінки вуликів листком шиферу. Ну начеб то все. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Весною при першій ревізії виявив покручену від сирості "перегородку", і

с влажностью буду всегда проблемы даже когда и вентиляция в норме...зимой дерево набухате ( ввесь улей) и его форма меняется...у меня так часто перегородка подымалась...и внизу была щешь где то сантиметр до двух...и пчелы ходили туда суда...и это постоянно...обнаруживал эту щель когда чистил донья....матки правда к этому времени друг к другу тоже не перебегали.... :hi::umora: Вобщем я тоже пользуюсь этим..но только на трех четырех семьях....и то из-за запасных маток....но жду холодов....ибо двигать улей по 50-см это реально..но хлопотно... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна зробити висновок що підганяти аж так не обовязково- головне центр глухий- там де власне матки...Але там і найтепліше- тому в центрі роблять віконця з сіточки, та метал погано, а запах буде один, якщо до ревізії матки битись не будуть- може зсипати в кучу, а весною поділити і все :IMHO1: Хоча чесно кажучи так пробував в минулому році- бджоли сформували один клуб але під потолочинами :dntknw: ну і при наявності меду з усіх фактично сторін загинули від голоду після новорічних свят :ak: Звичайно треба було...ну дуже не хотілося зайвий раз турбувати, знаючи що кормів вдосталь...а чого клуб зверху :dntknw::blink: А гори воно пропадом- це ж і занести такий лежак з двома сімями - грижа вилізе :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ибо двигать улей по 50-см это реально..но хлопотно...

У мене присадибна пасіка (зараз 7сімей), а якщо збільшу, то звичайно поміняю ВСЕ! Уже починаю переходити на БК - повідомлення 750
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна зробити висновок що підганяти аж так не обовязково- головне центр глухий- там де власне матки...Але там і найтепліше- тому в центрі роблять віконця з сіточки, та метал погано, а запах буде один, якщо до ревізії матки битись не будуть- може зсипати в кучу, а весною поділити і все :IMHO1: Хоча чесно кажучи так пробував в минулому році- бджоли сформували один клуб але під потолочинами :dntknw: ну і при наявності меду з усіх фактично сторін загинули від голоду після новорічних свят :ak: Звичайно треба було...ну дуже не хотілося зайвий раз турбувати, знаючи що кормів вдосталь...а чого клуб зверху :dntknw::blink: А гори воно пропадом- це ж і занести такий лежак з двома сімями - грижа вилізе :blink:
:umora: Цікаві висновки Ви зробили... :ay::az: Почнемо з кінця... Якщо Ви вулики заносите в зимівник і сім'ї достатньої сили, то для чого Вам зараз заселяти через глуху перегородку? Тут виліз ще один нюанс - якщо одна сім'я по якійсь причині стривожиться, то "сусідка" теж може стати неспокійною зі всіма наслідками. Далі - просто зсипати бджіл восени можна, але не варто сподіватися, що навесні Ви зможете їх просто розділити, тому що цілісність двох маток на весну викликають сумніви. Тепер - не потрібно ніякого вікна взимку для такої зимівлі. Вікно роблять щоб сім'ї набули одинакового запаху і могли, наприклад, безболісно працювати на один магазин. І останнє - перегородку все ж таки ВАРТО робити щільною і то всьому периметру, бо нема ніякої гарантії, що не поб'ються(не матки, а бджоли) та і пригодитися вона може потім в активний період. :IMHO: Шануймося! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почнемо з кінця... Якщо Ви вулики заносите в зимівник і сім'ї достатньої сили, то для чого Вам зараз заселяти через глуху перегородку? Тут виліз ще один нюанс - якщо одна сім'я по якійсь причині стривожиться, то "сусідка" теж може стати неспокійною зі всіма наслідками. Далі - просто зсипати бджіл восени можна, але не варто сподіватися, що навесні Ви зможете їх просто розділити, тому що цілісність двох маток на весну викликають сумніви. Тепер - не потрібно ніякого вікна взимку для такої зимівлі. Вікно роблять щоб сім'ї набули одинакового запаху і могли, наприклад, безболісно працювати на один магазин. І останнє - перегородку все ж таки ВАРТО робити щільною і то всьому периметру, бо нема ніякої гарантії, що не поб'ються(не матки, а бджоли) та і пригодитися вона може потім в активний період. Шануймося!

Додати лишається тільки питання.
бджоли сформували один клуб але під потолочинами
Як? :dntknw: У Вас були порожні рамки? Чи всеж таки на повномедних рамках під потолочинами?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Додати лишається тільки питання.
бджоли сформували один клуб але під потолочинами
Як? :dntknw: У Вас були порожні рамки? Чи всеж таки на повномедних рамках під потолочинами?
Ну таке можливе, коли в слабій сім'ї кормові рамки порожні зверху(мед тільки посередині), а бджіл мало і сідають вгорі, виїдають трохи мед поверху, а вниз вже хіба осипаються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну таке можливе, коли в слабій сім'ї кормові рамки порожні зверху(мед тільки посередині), а бджіл мало і сідають вгорі, виїдають трохи мед поверху, а вниз вже хіба осипаються.

Не зовсім так. Що означає під потолочинами? В мене так більшість сімей формує клуб. Протягом зими рухаються від стінки до стінки. В 99% від передньої стінки до задньої.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну таке можливе, коли в слабій сім'ї кормові рамки порожні зверху(мед тільки посередині), а бджіл мало і сідають вгорі, виїдають трохи мед поверху, а вниз вже хіба осипаються.

Не зовсім так. Що означає під потолочинами? В мене так більшість сімей формує клуб. Протягом зими рухаються від стінки до стінки. В 99% від передньої стінки до задньої.
Можливо, сильні сім'ї і Ви бачите верхню частину "айсбергу"? А основна частина клуба поширюється вниз до нижнього бруска? Мої починають стартувати знизу від льотка. І викликають в мене тривогу, якщо я бачу їх наверху на початку зимівлі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рамки були повномедні від бруска до бруска, ссипав сімю що спрацювалась і липневий рій котрий не обробивши від кліща так бідолаха до кінця серпня і мучився. Вулик ще царя Гороха, всім добрий одначе забагато простору під потолочинами, зараз там холстик, а тоді не придав цьому значення- ну ніде не бачив і не чув, щоб клуб сформувався не під, а над кормами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не зовсім так. Що означає під потолочинами? В мене так більшість сімей формує клуб. Протягом зими рухаються від стінки до стінки. В 99% від передньої стінки до задньої.

В мене все так само і "сидять зверху" цілу зиму, я говорив про слабі відводки як варіант. Але тут інакше виявилось
забагато простору під потолочинами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...