Jump to content

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації

Beecanin
 Share

Recommended Posts

22 часа назад, Укроп сказал:

Ось моє сітчасте дно, фото знімав зовсім недавно. Дивився на кількість підмору

8256D84B-D780-451B-B4DD-7454E5D73F79.jpeg

Хммм....так а зачем Вам тогда сетка на дне, если Вы ее почти закрыли..??? Первый раз вижу подобное....)))

• Confused 1

• 2 weeks later...
В 25.01.2010 в 16:13, Beecanin сказав:
sewerby писав:
Кто делал дно с сеткой прямо на улицу, она и сейчас открыта?

?

Открыта, закрывается только весной. Но при этом сверху не должно быть вентиляции. Под крышкой п/э плёнка и леток только нижний.

Когда нужно закрыть? После облета или раньше?Часть семей зимует  на сетке, верх пленка.На сегодня мне больше всего нравится, состояние и расположение клуба в гнезде и т.д. 

На следующий год все так пойдут в зиму.

7 часов назад, Bee-beep сказал:

Когда нужно закрыть? После облета или раньше

Как только. появится расплод. А вот когда он у Вас появится я не знаю, у меня появлялся с первым приносом пыльцы.

• Confused 1

10 хвилин тому, Иосифович сказав:

Как только. появится расплод. А вот когда он у Вас появится я не знаю, у меня появлялся с первым приносом пыльцы.

Та ну! :dntknw:

Гляньте в гніздо. Перший розплід у сім"ях десь на долоню  з"являється вже до Стрітення, яке святкують сьогодні. А масовий - то точно після з"явлення свіжої обніжки, особливо - якщо у вас баки.:IMHO:
А карпатки вже точно й трутня закладають.:umora::wave:

• Like 2
  • Thanks 1

41 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Гляньте в гніздо. Перший розплід у сім"ях десь на долоню  з"являється вже до Стрітення, яке святкують сьогодні. А масовий - то точно після з"явлення свіжої обніжки, особливо - якщо у вас баки.:IMHO:

Сітчасте дно в корпусних , десяток, використовую  третю зиму з підрамочним  4 - 12см.Що я помітив  -- на глухому дні  на момент приносу пилку  є печатний розплід а на сітчастому тільки засів . Сьогодні   при +5 і сонці деякі облітуваись , що на глухому дні  ,  ні один з сітчастим дном  і не показувавсь .

• Like 1

30 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Как Вы ошибаетесь. Помешаны все на этих баках. А у меня были дворняги с соседней улицы.:umora: Во первых Очень сильные семьи. Во  вторых карпатки от Гайдара. Они срываются сеять после любого облета, будь то декабрь, или январь, и т.д. А облеты у нас бывают. И это не прогнозируемо по времени. Но вот дочки карпатки погуляные на местном труте адаптированные к местным условиям. Они сидят весной тихо и ждут пыльцу. Все. Пошла пыльца и начинается бурный старт, а до того ни-ни. И это факт. Проверено не одним годом.

• Like 2

1 година тому, Иосифович сказав:

Как Вы ошибаетесь. Помешаны все на этих баках. А у меня были дворняги с соседней улицы.:umora: Во первых Очень сильные семьи. Во  вторых карпатки от Гайдара. Они срываются сеять после любого облета, будь то декабрь, или январь, и т.д. А облеты у нас бывают. И это не прогнозируемо по времени. Но вот дочки карпатки погуляные на местном труте адаптированные к местным условиям. Они сидят весной тихо и ждут пыльцу. Все. Пошла пыльца и начинается бурный старт, а до того ни-ни. И это факт. Проверено не одним годом.

Ну все ж гляньте в гніздо. Там без розплоду  у цей час  вже не обійтися.А з вашою одеською погодою цього року - то й поготів... :IMHO:

Ну, а карпатянок від Гайдара я держав майже 40 років, тож знаю про що говорю.:wave:

Третій рік сім"ї зимують на сітчатих днищах.Cітка і всі деталі вуликів проварені в парафіні.парафін на  сітках 25 на20см. цілий,днища 10см.,за три зими не пропала жодна сім"я.На сьогоднішній день у 5 сім"ях немає розплоду,а у решти сімей є печатний розплід вседньому до 1кв.дециметра на 1-2 рамках,незалежно чи карпатка чи бакфаст. Обліт був слабуватим+5 в тіні.Зимівля у двох корпусах по 5-7рамок  теплі заставні, зверху не целофанова плівка а будівельний гідробар"єр і утеплювач.Якщо хтось буде переходити на сітчасті днища, обов"язково робіть сітку на все днище !

• Like 3

3 хвилини тому, Пасічник+ сказав:

Третій рік сім"ї зимують на сітчатих днищах.Cітка і всі деталі вуликів проварені в парафіні.парафін на  сітках 25 на20см. цілий,днища 10см.,за три зими не пропала жодна сім"я.На сьогоднішній день у 5 сім"ях немає розплоду,а у решти сімей є печатний розплід вседньому до 1кв.дециметра на 1-2 рамках,незалежно чи карпатка чи бакфаст. Обліт був слабуватим+5 в тіні.Зимівля у двох корпусах по 5-7рамок  теплі заставні, зверху не целофанова плівка а будівельний гідробар"єр і утеплювач.Якщо хтось буде переходити на сітчасті днища, обов"язково робіть сітку на все днище !

Все Ви вірно кажете, зимівля на сітчатих днищах є чудовою, тут лише треба показати правильність формування гнізда. В себе на Прикарпатті випробував зимівлю і з глухим дном та зі сітчастим, результат зимівлі із сітчастим дном:ay:

• Like 1

При осінньому та кінцевому формуванні гнізд ,а також загодівлі цукровим сиропом бджолиних сімей в зиму, у кожного пасічника сформувались свої методи і правила виконання цих робіт.

Сітку в дні вже пора закривати, чи ще ранувато?

1 час назад, chajka2005 сказал:

Ніколи не закривав

2 часа назад, chajka2005 сказал:

Я не закриваю. Один раз спробував закрити, то було дуже сиро.

• Like 1

Що я побачив у вуликах з сітчастим дном в моїх умовах ,  волога відсутня , підмору менше ніж на глухому дні, засів зявляється з приходом сталого тепла , літом мед печатається раніше  ніжна глухому дні .Всі корпусні буду  переводити  на  сітчасті дена .

• Like 3

6 хвилин тому, Лозко Василий сказав:

Що я побачив у вуликах з сітчастим дном в моїх умовах ,  волога відсутня , підмору менше ніж на глухому дні, засів зявляється з приходом сталого тепла , літом мед печатається раніше  ніжна глухому дні .Всі корпусні буду  переводити  на  сітчасті дена .

я б не сказав, що сітчасте дно є причиною появи розплоду з появою тепла, радше це залежить від бджоли, маю на пасіці карніку, так Пернер вже давно з молодою бджолою, а Пешетц лише почав вивчати дане питання:umora:.Но те,що сітчасте дно в системі вулика є необхідним, то це 100%, при кочівлі, осінню і в кожну часі.Дна які я виготовив до своїх вуликів вони ще є багато функціональними.

• Like 2

30 минут назад, miro сказал:

я б не сказав, що сітчасте дно є причиною появи розплоду з появою тепла, радше це залежить від бджоли, маю на пасіці карніку, так Пернер вже давно з молодою бджолою, а Пешетц лише почав вивчати дане питання:umora:.Но те,що сітчасте дно в системі вулика є необхідним, то це 100%, при кочівлі, осінню і в кожну часі.Дна які я виготовив до своїх вуликів вони ще є багато функціональними.

Я  не так висловився стосовно появи розплоду , на сітці  на весь просвіт корпусу , він зявляється пізніше як на глухому дні  -- бджола  бакфаст , карпатка в мене в лежаках  без сітки 

• Like 2

Прийшла на думку революційна ідея.Логічне продовження ідеї зимівлі на сітчатому днові.Взагалі на час зімівлі забрати дно а вулик на порожній корпус чи маг.Мишей виловити або витравити,з пташами боротись всіма відомими способами.Цвілі і сирості в вул. не повинно бути.чистити непотрібно, з початиком активного періода поставити дно.

• Thanks 1

2 часа назад, Винодел сказал:

Прийшла на думку революційна ідея.Логічне продовження ідеї зимівлі на сітчатому днові.Взагалі на час зімівлі забрати дно а вулик на порожній корпус чи маг.Мишей виловити або витравити,з пташами боротись всіма відомими способами.Цвілі і сирості в вул. не повинно бути.чистити непотрібно, з початиком активного періода поставити дно.

Если Вам удастся зимой справится с грызунами . птичками. куньими  то с приходом весны-лета сетка там тем более не нужна. ( не считая перевозок ) .. так что можите их совсем не ставить. пчёлы здоровее будут и им будет комфортней.

• Like 4

Слушне доповнення моеї ідеї. Думаю чи зручно буде комахам залітати і чіплятись за рамки? Не бачу перепон для себе щоб не спробувати на частині пасіки.

• Like 1

В 03.02.2019 в 09:25, VВиталий сказал:

А навіщо там рейки?Краще задвижку.

Підкажіть чи було в якій темі обговорення даного питання. 

• Like 1

В 25.02.2019 в 09:27, Винодел сказал:

Слушне доповнення моеї ідеї. Думаю чи зручно буде комахам залітати і чіплятись за рамки? Не бачу перепон для себе щоб не спробувати на частині пасіки.

Без проблем.

Я как-то рой в корпус от старого холодильника закинул.

Залетали ч-з дыру от испарителя,летали внутри до рамок,садились на рамки спокойно.

А я им там реечки всякие пристраивал чтоб по ним бегали:hmm:

Они вопрос проще решили.

Прожили все лето.Потом пожалел и выделил им жилплощадь:)

Думаю что и без дна будут залетать на рамки,а вот осенью надо думать как спасаться от ос.

• Like 3

В 24.02.2019 в 22:26, Винодел сказал:

Якщо є льоток у гнізді , то можна між пустим корпусом і корпусом ( гніздом)  положить роздільну решітку ( генематку )

• Like 1

Я поняла..мнения каардинально разошлись..как всегда.Буду определять сама по  ситуации.

Я бы сказала, что у этой семьи подмора  вообще нет, 10 пчел за всю зимовку это пыль.

Что с расплодом не в курсе, это кордованчики.Еще так глубоко в гнезда не лазила, ветренно у нас очень.

• Like 1

В 24.02.2019 в 22:26, Винодел сказав:

Якщо порівнювати з тим хорором, що може бути іноді в дереві.то трошечки на краю рамок під плівкою плісняви , я взагалі не вважаю за проблему.

А мишей травлю, по всій території.Потім, як сніг сходить, тільки трупачки на землі збираю:at:  сьогодні теж...бо для мене то завелика розкіш, мати всю пасіку на ппс і мишам давати бал.

• Thanks 2

17 часов назад, Егор Юрьев сказал:

,а вот осенью надо думать как спасаться от ос.

В нормальных семейках без особой разници. а если это безматочный чахлык то его и через сокращённый леток осы разбомбят.  проблема только зимой  может быть с мышами и куницами.

В 25.02.2019 в 07:27, Винодел сказал:

Если летки в корпусе то вообще без разници. ну а с нижним летком   пчёлы приспособляться. главное самому не забывать во время работы что улей без дна. 

• Like 1